Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[SONY CDX-4260R] Problem z czytaniem

Leon_SSJ 16 Oct 2005 12:34 1310 8
    Leon_SSJ
    Level 11  
    Witam mam taki problem kupilem te radio na poczatku bylo wszystko ok, czytalo bez problemu wszystkie plyty. czesto sluchalem w nim muzyki z bardzo porysowanych plyt (nei wiem czy to ma znaczenie) i teraz nie czyta mi nowo nagranych plyt (jest taki ciche pykanie i nie zalaczaja sie piosenki a potem wyskakuje error), a czyta te stare porysowane ktore wczesniej czytal. dzwina sytuacja ze czyta mocno z niszczone a swiezo nagranych nie chce :| co moge poradzic na to?
    Heron
    Level 14  
    podejrzewam ze nie chodzi o to ze twoj playerek nie chce czytac nowo nagranych plytek ale nie czyta poprostu plytej jakiejs firmy sprobuj nagrac na plyty innej firmy oraz nie nagrywaj predkosciami wiekszymi niz x16 niektore odtwarzacze tego nie toleruja
    pozdr!
    Leon_SSJ
    Level 11  
    wydaje mi sie ze to ejdnak nie to kilku plyt roznych firm nie chcial czytac, a nagrywam z predkoscia 8x
    Heron
    Level 14  
    mozliwe ze w twoim sprzecie jest zabrudzony laser lub trzeba go nieco dostawic (zogniskowac) przy starszysz sprzetach dzieja sie rozne rzeczy kiedy laser sie juz nieco rozstroi
    powodzenia
    Leon_SSJ
    Level 11  
    plyta czyszczaca do cdromow pomoze? jak moge go zogniskowac lub raczej kto moze mi to zrobic?
    Sticky
    Level 11  
    Taki problem wystepuje w przypadku gdy plyta po na graniu nie jest domknieta. Jak cos nagrasz to zamykaj kazda plyte (finalize cd). Pozdrawiam
    Leon_SSJ
    Level 11  
    zamykam zawsze to tez nie to :| ale dzieki za sugestie

Dodano po 3 [godziny] 19 [minuty]:

nagralem nowa plyte marki benq predkoscia 8x i dziala dobrze, wczesniej nagralem tez 8x ale na plycie astra i nie czytalo praktycznie inne nowo nagrane plyty okazalo sie ze byly nagrywane szybciej. czyli czyta wolno nagrywane plyty wybranych marek, ale co zrobic zeby czytalo reszte?
    olecki
    Level 27  
    z plyta czyszczaca to osobiscie zawsze polecam zabieg koszenia soczewki...to ostatni etap przed wymianą po ktorym czasem juz sie nie daje nic zrobic...co do marek plyt to zainwestuj...niektore CD-R jak mawia moj znajomy "one sie tylko dobrze sprzedają"
    Heron
    Level 14  
    Co do zamykania plytek audio to nie da sie "nie zamknac"
    a jesli chodzi ci uzycie plytki czyszczacej to jesli jest to w twoim zasiegu to zawsze mozesz sprobowac, jesli masz tez jakies pojecie na ten temat i nie boisz sie wyzwan mozesz rozebrac sporzet i wacikiem przetrzec soczewke ogniskujaca - napewno ja rozpoznasz a co do regulacji to raczej nie polecalbym tego tobie jesli nie znasz sie zbytnio na tym, bo mozesz calkowicie rozlegulowac uklad skupiajacy i nie bedzie wtedy juz nic czytalo! czyszczenie moze pomoc jednak czasami konieczne jest ustawienie ogniskowania soczewki czasami jest to jeden potencjometr i wtedy sprawa nie jest strasznie skomplikowana jednak niektore cd-playery - spotkalem sie z czyms takim w soniaczach, maja kilka potencjometrow :(
    pozdro i powodzenia!