Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Do właścicieli kolumn Tonsil Siesta/Fiesta SAT. Zapytanie

Domin46 19 Dec 2020 21:45 1053 10
    Domin46
    Level 10  
    Witam!!!

Kupiłem dwa dni temu okazyjnie parę kolumn Tonsil Fiesta Sat.
    Mam małe pytanko do właścicieli tychże kolumn w celu wywiadu czy w moich nie było coś przerabiane.
    Mianowicie chodzi mi o wygłuszenie. W moich z tyłu w rurkach bass-reflex jest biała wata (wygłuszenie) widoczne z tyłu.
    Czy ktoś modyfikował u mnie wygłuszenie czy w oryginale też tak macie, że rurki bass-reflexu są praktycznie przytkane tym białym wytłumieniem???
    Zdjęcie poniżej.

Pozdrawiam,
    Domin46

Do właścicieli kolumn Tonsil Siesta/Fiesta SAT. Zapytanie
    arigato
    Level 27  
    Może po prostu materiał tłumiący się zwyczajnie obsunął i dlatego zasłania wylot otworu bassreflex.
    Nie będzie grzechem odkręcenie tego większego głośnika i uporządkowanie materiału.
    Konstrukcje bassreflex są na ogół tłumione nie tak mocno jak konstrukcje zamknięte.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    To jest fabryczne wytłumienie.
    Domin46
    Level 10  
    No kurcze właśnie dlatego pytam, bo wszystko raczej wygląda na oryginalne. Fakt kupiłem je okazyjnie bo za 300zł dwie kolumny a zawsze chciałem mieć siesty. Dodaję jeszcze zdjęcie z przodu. Choć wg mnie głośniki wyglądają na oryginalne nie zamienniki.

Pozdrawiam serdecznie
    Domin46
    wkj
    Level 36  
    Domin46 wrote:
    No kurcze właśnie dlatego pytam, bo wszystko raczej wygląda na oryginalne. Fakt kupiłem je okazyjnie bo za 300zł dwie kolumny a zawsze chciałem mieć siesty. Dodaję jeszcze zdjęcie z przodu. Choć wg mnie głośniki wyglądają na oryginalne nie zamienniki.
    Pozdrawiam serdecznie
    Domin46

Masz fiesty (niby nic, ale to wyrosło na kanwie kłótni i roszczeń o prawa autorskie). Rozkręć kolumny i zobacz czy owata się nie oderwała od ścianek. br nie powinien być zatykany wytłumieniem.
    Pokaż zdjęcie labelu tylnego z naklejką/datownikiem to powiem Ci czy zrobiłeś dobry zakup - generalnie im młodsze tym gorszej jakości.
    Domin46
    Level 10  
    wkj wrote:
    Domin46 wrote:
    Pozdrawiam serdecznie
    Domin46

Masz fiesty (niby nic, ale to wyrosło na kanwie kłótni i roszczeń o prawa autorskie). Rozkręć kolumny i zobacz czy owata się nie oderwała od ścianek. br nie powinien być zatykany wytłumieniem.
    Pokaż zdjęcie labelu tylnego z naklejką/datownikiem to powiem Ci czy zrobiłeś dobry zakup - generalnie im młodsze tym gorszej jakości.

Witam!!!!

W przyszłym tygodniu je rozkręce, bo na razie późno z pracy wracam i brak czasu.
    Kupiłem je za 300zł mam nadzieję tylko że są kompletne i "niegrzebane". A co było z nowszymi nie tak??? Bo głośniki chyba we wszystkich są te same. Obudowy chyba też (pomijając że fiesty są symetryczne).
    Przesyłam zdjęcia tyłów z naklejkami, ale te naklejki są trochę podniszczone. Reszta w stanie bdb.
    Proszę o opinie czy to te dobre czy nie i czy zakup dobry czy nie.

Pozdrawiam,
    Domin46
    wkj
    Level 36  
    No niestety najistotniejsze informacje są wytarte, nie wiem co trzeba robić by to tak wyglądało jak na foto.
    Wydaje mi się ze masz te starsze modele, ale ręki nie daje.
    Domin46
    Level 10  
    wkj wrote:
    No niestety najistotniejsze informacje są wytarte, nie wiem co trzeba robić by to tak wyglądało jak na foto.
    Wydaje mi się ze masz te starsze modele, ale ręki nie daje.

Witam!!!

A więc dzisiaj poodkręcałem głośniki basowe i zmieniłem trochę układ tej wytłumiającej waty, której było całkiem sporo.
    Zagiąłem ją przed rurką bass-reflex i ładnie ułożyłem. Swoją drogą wszystko w środku wygląda na oryginał nie grzebany.
    Teraz troszkę inaczej brzmi, bas z nich jest po prostu głębszy i to słychać. Chyba tak powinny grać od początku.
    Bardzo mi się podoba z nich dżwięk. Głośniki są oryginalne. Przesyłam zdjęcia.

Pozdrawiam,
    Domin46
    Domin46
    Level 10  
    Więc problem rozwiązany.
    Do właścicieli siest/fiest, bo jak czytałem różne wpisy na forach to jedni piszą, że fiesty grają ładnym kontrolowanym i szybkim, sprężystym basen a inni piszą że jest lichy i go brak. Jeśli macie to wytłumienie w rurce bass reflex jak ja miałem prawdopodobnie fabrycznie to to jest właśnie powodem płytkiego basu. U mnie różnica zdecydowanie na plus. Testowałem przy wyłączonym subwooferze. Teraz grają naprawdę super. Ja mam dodatkowo do nich właśnie subwoofer aktywny Tonsil proton 150 i całość zasila wzmacniacz class D Topping mx3. To wszystko podłączone do komputera. Musiałem się pochwalić, bo całość gra bardzo fajnie z przysłowiowym kopem, fajną średnicą i piękną górą. Polecam!