Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja sieci wi fi w upc

RAIN MAN 19 Dec 2020 21:55 552 6
    RAIN MAN
    Level 14  
    Witam, mam pytanie jak można poprawnie skonfigurować sieć bezprzewodową.
    Posiadam internet z UPC a router to Giga Connect Box z szybkością 1Gb/s.
    Po wpisaniu w przeglądarkę internetową danych 192.168.0.1 zalogowaniu się i zmianie hasła do wi fi oraz restarcie laptopa cały czas przy próbie połączenia poprzez wifi ukazuje się błąd.
    Gdy wejdę w prawym dolnym rogu w sieci dostępne wi fi widzę swoją nazwę klikam na nią i po wybraniu zaznaczam połącz automatycznie i klikam połącz.
    Ukazuje się informacja o sprawdzaniu wymagań dotyczących sieci a potem jest opcja aby wprowadzić klucz zabezpieczeń sieciowych.
    Przy próbie wpisaniu nowego ustawionego hasła lub nawet tego który znajduje się po spodem na obudowie routera i kliknięciu w opcję Dalej niestety cały czas ukazuje się informacja:
    Czy chcesz aby inne komputery i urządzenia w tej sieci mogły znajdować Twój komputer ?
    Zalecamy zezwolenie na to w sieci domowej i służbowej, ale nie w sieci publicznej.
    Wybieram opcję Tak gdyż jest to sieć domowa.
    Wówczas po krótkiej analizie ukazuje się informacja iż nie można połączyć się z tą siecią.
    Męczę się od dłuższego czasu aby to zrobić lecz z negatywnym skutkiem, niestety.
    Może mi ktoś pomóc i dać wskazówkę jak wyżej opisany problem można rozwiązać ???
    Będę ogromnie wdzięczny za nią, pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    RAIN MAN
    Level 14  
    Witam i dzięki za szybką reakcję.
    Niestety też nie może się połączyć inne urządzenie np. telefon komórkowy lub laptop.
    Łączy bezproblemowo zaś wszystkie w pobliżu urządzenia lecz z UPC Wi Fi Free.
    Tą sieć udało się mi skonfigurować i działa bez zarzutu lecz jak wiadomo jest mniej bezpieczna.
    Dlatego zależy mi aby tamtą uruchomić o której wyżej wspomniałem.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    artaa
    Level 43  
    Zacznij od połączenia się kablem z ModemoRouterem UPC.
    Zobacz czy jest internet i wybierz zgodę jak tu
    RAIN MAN wrote:
    Wybieram opcję Tak gdyż jest to sieć domowa.

Potem wejdź po kablu do Routera i usuń hasło do WiFi,
    odepnij kabel i zobacz czy bez hasła się połączy przez WiFi (może być konieczny restart routera i lapka),
    jeśli tak to wejdź do Routera i ustaw hasło i WPA2.
    RAIN MAN
    Level 14  
    Dziękuję za szybką reakcję oraz pomoc w rozwiązaniu wyżej opisanego problemu.
    W końcu udało się mi go rozwiązać i wszystko już działa jak trzeba.