Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ekspres Philips Saeco Syntia leje wodę do tacki

Tototamtotakieto 20 Dec 2020 22:00 4044 2
    Tototamtotakieto
    Level 9  
    Dzień dobry
    Problem z philips saeco syntia. Ekspres rzuca wode przez przelew do tacki zamiast przez blok zaparzacza. Sitka sprawdzone - wyczyszczone, cały blok zaparzacza wyczyszczony, drożność zaworów, rurek itp . Pompa pracuje - daje wodę ale nie wchodzi napięcie na zawór 24V który steruje kierunkiem przepływu wody. Zawór jest sprawny - po podaniu 24V z zasilacza ( po odpięciu płyty) zmienia kierunek przepływu . Ekspres dostałem zaklejony syfem, zaworek i sitko zaparzacza zamurowane syfem.
    Ekspres pokazuje że należy wykonać odkamienianie, ale normalnie uruchamia młynek, podaje kawę, robi ciśnienie wstępne, i zaczyna pompować wodę - ale zamiast do zaparzacza kieruje ją do przelewu, po czym wyrzuca nie zaparzoną - suchą kawę do pojemnika.
    Jakiś pomysł ?
    Czy możliwe że przez brak odkamieniania elektronika jakoś blokuje zaparzanie ?
    Jutro kupię odwapniacz, ale co to da skoro z bojlera nie pójdzie dalej tylko do przelewu ?
    Tototamtotakieto
    Level 9  
    Dziękuję , poradziłem już sobie . Winny zawór 2 puszczał czasem pod ciśnieniem , jak go rozebrałem był rudy w środku i się wysypał . I puszczał wodę zamiast do zaparzacza prosto do drugiego zaworu i tamten do tacki
    Dzięki za schemat .