Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seicento-nie zawsze wysprzęgla

Kontrakton80 21 Dec 2020 11:46 258 3
    Kontrakton80
    Level 15  
    Witam, mam Fiata Seicento 900 2002 rok, przebieg 115tys km. Miesiąc temu po pracy odpalam samochód(na luzie,sprzegło nie wciśnięte)potem wciskam sprzęgło, chcę wrzucić 1 bieg a tu niespodzianka. Nie mogłem wrzucić rzadnego biegu, wsteczny wszedł ale ze zgrzytem. Po zgaszeniu i odpaleniu auta wszystko wróciło do normy. Dziś na podwórku chciałem wycofać i miałem taki problem, ze i wsteczny i jedynka wchodziły ale ze zgrzytem. Zauwżyłem,że nie było wtedy charakterystycznego pykania(zawsze gdy na luzie mam wciśnięte sprzegło to po jego puszczeniu słychać pykanie). Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu naprawiło się. Co ciekawe cała trasę zrobił normalnie. Co to może być linka czy sprzęgło? Przejmować się tym czy na razie jeździć, obserwować?
  • Helpful post
    piachu1994
    Level 38  
    Na początek to możesz sprawdzić linkę, ale bardziej bym obstawiał sprzęgło.
    Kontrakton80
    Level 15  
    Sprzęgło się nie ślizga, do wymiany czy jeszcze troche na tym pojeździ? To coś z dociskiem?

Dodano po 53 [sekundy]:

Mało nim jeżdżę jakieś 100km tygodniowo
    Kontrakton80
    Level 15  
    Sprzęgło w końcu zacięło się całkowicie, nie szło wrzucić rzadnego biegu na postoju. Przyczyna- rozsypały się spreżyny tłumnika drgań skrętnych w tarczy sprzęgłowej, ocalała tylko jedna z czterech sprężyn. Pierścionki z popękanych sprężyn latały sobie i blokowały czasami sprzęgło