Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IAR Systems umożliwia wykorzystanie opartej na Linuksie automatyzacji pracy dla

ghost666 21 Dec 2020 11:52 351 0
 • IAR Systems umożliwia wykorzystanie opartej na Linuksie automatyzacji pracy dla
  IAR Systems, dostawca narzędzi programowych i usług do tworzenia aplikacji wbudowanych, wydał właśnie aktualizację swoich narzędzi do tworzenia aplikacji dla RISC-V, wspierających implementację w platformach opartych na systemie Linux do zautomatyzowanych procesów budowania i testowania aplikacji. Ten dodatek rozszerza ofertę IAR Systems w zakresie elastycznych, zautomatyzowanych systemów wspierania pracy, umożliwiając usprawnione przejścia od środowiska programistycznego do Continuous Integration (CI). Dzięki narzędziom, w tym narzędziu do statycznej analizy kodu C-STAT, można uzyskać większą kontrolę jakości kodu od etapu projektowania do proces komplikacji i testowania gotowych systemów.

  Aplikacje wbudowane są obecnie inteligentniejsze, bogatsze w funkcje i bardziej złożone niż kiedykolwiek wcześniej. Stwarza to zapotrzebowanie na bardziej skalowalne i elastyczne środowiska programistyczne. Społeczność RISC-V obejmuje teraz zarówno projekty badawcze, finansowane ze środków publicznych, jak i niektóre z największych korporacji na świecie. To, co jest prawdziwe w przypadku wszystkich tych organizacji, to wspólna potrzeba zautomatyzowanych procesów, które zapewniają jakość kodu na każdym etapie, od projektowania po tworzenie i testowanie. Narzędzia do kompilacji firmy IAR Systems dla systemu Linux umożliwiają optymalizację zasobów, jeśli chodzi o czas, jaki programiści spędzają przy swoich projektach, a także optymalne zarządzanie licencjami i serwerami oraz ich wykorzystanie. Narzędzia te można łatwo zintegrować z różnymi systemami kompilacji, takimi jak CMake lub Ninja, a narzędzie IARBuild do budowania z wiersza poleceń usprawnia tworzenie, umożliwiając łatwą integrację z silnikami Continuous Integration, takimi jak Jenkins czy Bamboo. Dzięki zintegrowanemu narzędziu do analizy statycznej C-STAT programiści mogą zapewnić wyższą jakość kodu podczas całego procesu tworzenia i testowania. C-STAT potwierdza zgodność kodu ze standardami branżowymi, takimi jak MISRA C: 2012, MISRA C++: 2008 i MISRA C: 2004, a także wykrywa wady, błędy i luki w zabezpieczeniach zgodnie z definicją CERT C i Common Weakness Enumeration (CWE).

  "Widzieliśmy ogromne zapotrzebowanie na nasze nowo wydane narzędzia do budowania dla Linuksa dla innych architektur, co skłoniło nas do wprowadzenia tej możliwości również w RISC-V" powiedział Anders Holmberg, dyrektor generalny ds. Wbudowanych narzędzi programistycznych w IAR Systems. "Konfigurując infrastrukturę do pracy z nową technologią, łatwiej jest w pełni dostosować najlepsze praktyki, takie jak CI i DevOps, oraz zerwać ze starszymi metodami pracy. Spowoduje to przyspieszenie rozwoju oprogramowania, które można zapewnić dzięki elastycznym, zautomatyzowanym przepływom pracy. Dzięki rozszerzonym możliwościom budowania na serwerach opartych na systemie Linux wyposażamy firmy w usprawnione przepływy pracy w celu zwiększenia produktywności i wzmocnienia współpracy zespołowej".

  Narzędzia do budowania aplikacji dla Linuksa obejmują wysoce optymalizujący kompilator IAR C/C++, asembler IAR, konsolidator i narzędzia bibliotek, IARBuild i biblioteki uruchomieniowe. Narzędzia obejmują również zintegrowane narzędzie do statycznej analizy kodu C-STAT.

  Kompilator IAR C/C++ jest zgodny z niezależną implementacją standardu języka programowania C18 (ISO/IEC 9899:2018) i obsługuje wszystkie funkcje C++ 17. Ponadto obsługiwane są C++ 14 (ISO/IEC 14882:2015), C11 (ISO/IEC 9899:2012), C89 (ANSI X3.159-1989) i standard IEEE 754 dla arytmetyki zmiennoprzecinkowej.

  Źródło: https://www.eeweb.com/iar-systems-enables-linux-based-continuous-integration-and-automated-workflows-for-risc-v/

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10183 posts with rating 8453, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer ControlsComputer Controls