Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Cordoba 1.6 75KM (1998) - Falowanie od 750-1000 i gaśnięcie bieg jałowy

21 Dec 2020 14:08 294 3
  • Level 1  
    [wysyłam flaszkę wódki jak ktoś rozwiąże ten problem]
    Cześć wszystkim. Posiadam Cordobę 1.6 75KM z 1998r + LPG.
    Rozkładam ręcę i płacę kupe pieniędzy, a mechanicy nie wiedzą co jest grane. Naprawy przekroczyły wartość samochodu 2 krotnie i nic nie dały...

CO SIĘ DZIEJE? (Problem zarówno na LPG jak i benzynie)
    Auto faluje w zakresie 750-1000 na jałowym do momentu kiedy zanurkuje i gaśnie. Czasami się to nie dzieje w ogóle ale to może 10% zatrzymań na światłach, w każdym innym przypadku faluje i gaśnie.
    Problem występuje po włączeniu świateł, nawiewu, radia, a ostatnio zauważyłem że wentylator chłodnicy również nasila problem gdy się włącza.
    DOTYCHCZAS WYMIENIONE:
    1. Sonda lambda
    2. Przepustnica z adaptacją
    3. Kable
    4. Świece
    5. Kopułka + palec
    6. Aparat zapłonowy
    7. Odma
    8. Czujnik temperatury
    9. Termostat
    10. Reduktor gazu

Widziałem na forum że niektórzy już mieli podobny problem ale niestety nie napisali jak został rozwiązany. Pomóżcie bo dostane w końcu nerwicy...
  • TespolTespol
  • Level 13  
    Witaj
    Przechodziłem podobny problem w Golfie Mk3 1.8 ABS 90km
    Zaczęło się tak, że straciłem całkowicie wolne obroty , okazało się że padł mi silnik krokowy ( nastawnik przepustnicy) wymieniłem go na nowy ze sklepu. ( zamiennik dobrej firmy ) i obroty wolne są ale faluja tak jak u Ciebie, zareklamowalem go i dalej to samo to go wykluczylem. Szukałem wszędzie usterki w TPS ie w sterowniku na kablach aż w końcu pojechałem do Serwisu Vw autoryzowanego, okazało się że silnik krokowy nie prawidłowo interpretuje sygnal otrzymany od TPS I sterownika, zakupiłem na zlomie za 50 zł używany oryginał i od tej pory zapomniałem o problemach.
    Przypuszczam że albo Ci się zuzyl już ten silnik albo masz zamiennik i stąd ten problem :)
  • TespolTespol
  • Level 36  
    lookskatewalker wrote:
    Cześć wszystkim. Posiadam Cordobę 1.6 75KM z 1998r + LPG.
    Rozkładam ręcę i płacę kupe pieniędzy, a mechanicy nie wiedzą co jest grane. Naprawy przekroczyły wartość samochodu 2 krotnie i nic nie dały...

Najwyższy czas wymienić sterownik silnika i sprawdzić jego zasilania włącznie z masami.