Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Adlink sponsoruje hackathon widzenia maszynowego z nagrodą w wysokości 10k USD

ghost666 21 Dec 2020 17:33 387 0
 • Adlink sponsoruje hackathon widzenia maszynowego z nagrodą w wysokości 10k USD
  Adlink ogłosił konkurs „20/20 Vision Hack” na najlepsze koncepcje dla sztucznej inteligencji opartej na Vizi-AI SBC i Intel OpenVINO, z nagrodami do 10 tysięcy dolarów.

  Wszyscy dobrzy programiści systemów wbudowanych mogą otrząsnąć się z marazmu Covid-19 i zaangażować się w ciekawy konkurs. Adlink i Intel współpracują przy hackathonie 20/20 Vision, który poświęcony jest koncepcjom przetwarzania obrazu z pomocą algorytmów AI. Hackathon wykorzystuje komputer jednopłytkowy Vizi-AI firmy Adlink, który działa na Linuksie na platformie Intel Apollo Lake i zawiera akcelerator Intel Myriad-X i zestaw narzędzi OpenVINO. W ramach 20/20 Vision Adlink obiecuje główne nagrody w wysokości 10 000 dolarów.

  Sponsorowany przez Adlink i Intel, 20/20 Vision Hack zaprasza "deweloperów korporacyjnych, społeczności przemysłowego IoT i sztucznej inteligencji do systemów wizyjnych" do opracowania koncepcji systemu widzenia maszynowego, a ostatecznie prototypów, przy użyciu zestawu deweloperskiego Vizi-AI i zestawu narzędzi Intel OpenVINO. Celem jest wykorzystanie technologii widzenia maszynowego "do rozwiązywania wszechobecnych wyzwań występujących w środowiskach przemysłowych" w jednej z czterech kategorii: produkcja, dystrybucja, bezpieczeństwo w miejscu pracy i energia.

  W pierwszej fazie, która zaczyna się właśnie teraz, programiści są zachęcani do składania pisemnych propozycji koncepcji systemu widzenia maszynowego, dostosowanych do Visi-AI. Pierwszych stu uczestników, którzy ukończą krótki samouczek dotyczący OpenVINO, otrzyma Intel Neural Compute Stick 2 (NCS2) wyposażony w Myriad X i OpenVINO.

  Adlink sponsoruje hackathon widzenia maszynowego z nagrodą w wysokości 10k USD


  Dziesięciu finalistów otrzyma zestaw programistyczny Vizi-AI Industrial Machine Vision AI Developer Kit o wartości 199 dolarów i wykorzysta go do stworzenia prototypu zatwierdzonego projektu. Zwycięski projekt, który zostanie wyłoniony w kwietniu 2021 roku otrzyma 10 000 dolarów i „pomoc na rynku” od Adlinka i Intela.

  Płytka Vizi-AI jest opartą na architekturze x86 odmianą zestawu Industrial-Pi SMARC Dev Kit (I-Pi) firmy Adlink Rockchip PX30. Moduł ten jest nieco podobny do Raspberry Pi - jest zbudowana wokół modułu LEC-AL SMARC opartego na Intel Apollo Lake firmy Adlink. LEC-AL jest wyposażony w czterordzeniowy Atom x5-E3940 i 4 GB do 8 GB LPDDR4. Moduł nośny dla Vizi-AI zapewnia 2 porty GbE, po dwa porty USB 3.0 i USB 2.0, port klienta micro-USB, 40-pinowe GPIO (kompatybilne z Raspberry Pi) i moduł Myriad X dla wsparcia AI. Komputer jednopłytkowy zasilany jest napięciem 12 V.

  Vizi-AI jest dostarczany z systemem Debian Linux 9.9 i stosem oprogramowania Adlink Edge Vision, który obejmuje menedżera modelu AI, moduł do przesyłania ramek, moduł do przesyłania strumieniowego w modelu AWS i moduł do przesyłania danych szkoleniowych. W pakiecie otrzymujemy także kreator profili Adlink Edge i Intel OpenVINO z szeregiem gotowych modeli uczenia maszynowego zgodnych z OpenVINO.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/adlink-sponsors-vision-ai-hackathon-with-10k-prize-and-avnet-launches-contests-and-pi-giveaways/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10183 posts with rating 8453, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • CSICSI