Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka AEG F 64080 - Awaria po naprawie błąd I30 czyli zalanie...

pawciowy 21 Dec 2020 22:29 492 2
    pawciowy
    Level 10  
    Dzień Dobry Fachowcy i Fachowczynie

Zmywarka AEG Favorit 64080 IV zgłosiła błąd I30 czyli zalanie. Po oględzinach faktycznie w środku stała woda. Po osuszeniu i uruchomieniu stwierdziłem
    dziurę w gumie trójnik. Zakleiłem dziury i uruchomiłem na próbę. Zmywarka działa normalnie aż nagle została zalana wodą. Okazało się, że spadł naprawiany trójnik gumowy z powodu kiepskiego mojego montażu. Mea Culpa :-( Szybko wyłączyłem i osuszyłem dolną płytę. Teraz zmywarka się włącza i przez ok 2-3 minuty próbuje wypompować wodę potem chwila przerwy i znów to samo.
    Pomyślałem, że nie działa czujnik zalania, ale działa i jest ok. Sprawdziłem miernikiem, a jego odłączenie powoduje od razu błąd I30. Proszę o sugestię co mogę jeszcze sprawdzić? Mam obawy, że mogło pójść jakieś przebicie na płytę sterującą...
    mały1083
    Level 19  
    Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale ostatnio też naprawiałem swoją zmywarkę (inny typ, model) w moim przypadku po zatrzymaniu zmywarki w trakcie cyklu przed ponownym uruchomieniem trzeba zrobić RESET. Może u Ciebie jest podobnie, poczytaj instrukcje. Być może zmywarka tkwi w programie.
    pawciowy
    Level 10  
    Dzięki ale reset nie pomaga.
    Aktualizacja 25.12
    Zmywarka stała kilka dni i podejrzewałem, że jak przeschnie to jest szansa na uruchomienie.
    Faktycznie teraz zaczęła normalnie pracować ale musiałem przerwać cykl, bo trójnik po klejeniu
    cieknie nadal.
    Czekam na nowy i napiszę jak się sprawa skończyła...
    Aktualizacja 20.12
    Po wymianie trójnika gumowego zmywarka wykonała program 30min, teraz czekam na brudne gary i zapuszczę normalny program