Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV 55 WYBRAĆ - ktoś doradzi??

22 Dec 2020 20:23 408 9
  • Level 3  
    Witam.
    Zamierzam kupić nowy TV i większy 55 cali, ale kompletnie nie wiem jaki wybrać. Sprzedawcy mam wrażenie że namawiają mnie na to co im zalega na sklepie, zaś czytając komentarze na stronach z TV mam wrażenie że konkurencja daje negatywne komentarze tylko. Dlatego chciałam się was poradzić i spytać o 2 modele. Może ktoś je posiada lub ma wiedze na ich temat. Dodam żę TV ma służyć w 80 % do NETFLIX a pozostałe 20 % to gra na TV z PC i oglądanie zwykłej TV.
    A o to modele:
    SONY OLED KD55A8BAEP
    SONY LED KD-55XH9505BAEP (pogromca OLEDÓW heh)

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora?
    3 m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu?
    Na wprost i pod kontem tez.
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie?
    SAMSUNG LED
    4. Jaką markę preferujesz?
    SAMSUNG, SONY, PHILPS.
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz?
    55 cali
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora?
    Dekoder Polsatu, Pc i Soudbar.
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Najbardziej filmowe, Netflix
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC?
    Przez PC podpięty do TV
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora?
    TAK
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień?
    O każdej porze.
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora?
    Około 5.5 tys.
  • Level 3  
    Powiem tak. Tego CX kupił mój znajomy i już oddany na gwarancje. i z tego co Pamietam to coś z matrycą. U mnie jakoś LG odpycha może też przez to że miała 3 TV od LG I KAŻDY KOŃCZYŁ TAK SAMO:(
    Rozumiem żę te 2 modele są kiepskie?
  • Level 20  
    BlackGirl wrote:
    Powiem tak. Tego CX kupił mój znajomy i już oddany na gwarancje. i z tego co Pamietam to coś z matrycą. U mnie jakoś LG odpycha może też przez to że miała 3 TV od LG I KAŻDY KOŃCZYŁ TAK SAMO:(
    Rozumiem żę te 2 modele są kiepskie?

Kazdy sprzet sie zepsuje, wczesniej lub później, a w obecnej sytuacji liczy sie przedewszystkim opieka serwisowa. Co w przypadku LG jest na wysokim poziomie.
    Przerabiałem wiele reklamacji Samsunga, Sony, LG, Philipsa i wnioski są takie ze w przypadku, TV Sony i Philipsa serwis bardzo czesto robił pod górkę aby uniknąć naprawy. W przypadku LG i Samsung, serwis zawsze realizował reklamacje na czas, mało tego firmy te czesto uznawały reklamacje po terminie. Jezeli chodzi o TV Oled to technologia ta nalezy do LG i oni sa w tym najlepsi. Jezeli chodzi o model XH95xx nie wiem czym sobie zasłuzył na przydomek "pogromcy Oledów" - ale wnioskuje ze pewnie chodzi o jasnosc obrazu bo co do reszty to nie ma żadnego startu do nawet najprosztszego modelu Oled. Jedyna sensowną konkurencja dla Oleda z TV LCD to TCL X10. Ale nigdy tv LCD nie pokaże takiej ostrosci i dokladnosci obrazu jaka wyswietli Oled. Dopiero przyszłoroczne Microledy beda generowały tak samo dobry obraz a moze nawet lepszy.
  • Level 3  
    A model SONY OLED KD55A8BAEP? Polecacie go?
  • Level 19  
    Nie wiem jaki dekoder Polsatu uzywasz, czy zwykły czy EVOBOX. Postaram się odpowiedzieć wystarczająco wyczerpująco :)
    Znam SAMSUNGA i LG bo to używałem a zależało mi na jakości obrazu.
    SAMSUNG QLED to dobra cena z stosunkowo dobry obraz, lecz pilot może z 10-ma guzikami może służyć tylko do samego telewizora, bo kanałów na Evoboxie nie zmieni, dodatkowo klikanie kursorem w prawo lewo po klawiaturze, żeby coś wpisać na YT czy netlix to dla mnie epoka lodowcowa.
    LG Nanocell to mniej więcej to samo co QLED a OLED to jest sztos jeżeli chodzi o jakość obrazu. Długo po zakupie jeszcze jeszcze będziesz się cieszył jak on potrafi być czarny.
    Pilot Magic super sprawa. Po pierwsze po sparowaniu z EVOBOXEM pilota na dekodera praktycznie nie używam, tylko do odtwarzania nagrań bo na starym jest wygodniej. Kursorem jak myszką szybko wpisujesz słowa na YT i Netlfixie i wybór jest aplikacji jest tak samo szybki.
    Apropos matryc. Rzadko się zdarza, że OLEDY się psują, ale może jest tu już sobny wątek na to. Może kolega kupił ekspozycyjny telewizor, albo często niewłaściwie go wyłączał
    Mi się też matryca zepsuła w OLDZIE ale została wymieniona na nową, tylko że kupiłem telewizor ekspozycyjny ze sklepu a w takich sklepach wyłączają 30 telewizorów głównym wyłącznikiem zasilania. Współczesna elektronika tego nie lubi i OLEDY pewnie jeszcze bardziej.
    Tak czy inaczej wygoda pilota Magic jest naprawdę na wysokim poziomie, a OLED jest genialny.
    PHILIPS i SONY nie znam.

Dodano po 2 [minuty]:

BlackGirl wrote:
    A model SONY OLED KD55A8BAEP? Polecacie go?

SONY i każdy inny OLED ma tak samo matrycę od LG, bo tylko on je robi. Może się tylko różnic procesem obróbki koloru i obrazu.

Moja mama i szwagierka mieli LG i zostały tylko dlatego wymienione, że mają już ponad 10 lat.
    Ważna jest kwestia wygody również. Obejrzyj w sklepie jak się każdą markę obsłguję, bo to czasem nawet ważniejsze niż jakość obrazu.
    A skoro chcesz OLEDA to i tak beż różnicy który wybierzesz, bo matryca będzie taka sama, więc pozostaje wygoda obsługi.
  • Level 3  
    No to teraz mam co myśleć przez Święta. Boję się tego LG bo wiem ile miałam problemów z innymi modelami od LG.
  • Level 19  
    BlackGirl wrote:
    Boję się tego LG bo wiem ile miałam problemów z innymi modelami od LG

Jeżeli masz takie obawy weź SONY, co prawda matryca i i bebechy do niej będą od LG, ale cała reszta procesor, zasilacz i takie tam mogą być już SONY, przynajmniej kiedyś tam nie będziesz miała żalu do siebie, że zrobiłaś sprzecznie do swoich obaw.
    Jaskość obrazu, będzie taka sama, a obsługa.... trzeba sprawdzić.
  • Level 3  
    Słyszałam że Oledy maja mega obrazy ale dla mnie tez liczy się by TV miał Dolby Vision i Dolby Atmos. Chce Netflixa oglądać na pełnych możliwościach. Lg cx da mi to?
  • Level 20  
    BlackGirl wrote:
    Słyszałam że Oledy maja mega obrazy ale dla mnie tez liczy się by TV miał Dolby Vision i Dolby Atmos. Chce Netflixa oglądać na pełnych możliwościach. Lg cx da mi to?

Lg jako pierwszy na rynku wszedl w dolby vision oraz dolby atmos w 2017roku. Malo tego LG jako jedyny na 2020r ma jeszcze Dolby Vision IQ - czyli automatyczne sterowanie jasnoscia HDR w porozumieniu z czujnikiem swiatla w TV. Tego nie ma inny producent.