Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup sprzętu do zakładu stolarskiego

axxa12 22 Dec 2020 23:14 1701 16
Bosch
    axxa12
    Level 3  
    Witam, przymierzam się do założenia działalności- zakład stolarski. Potrzebowałbym pomocy przy doborze firmy, parametrów ew. modelu poszczególnych maszyn. Wyłącznie nowe maszyny.

1. Grubościówka- głównie to potrzebna przy produkcji mebli ogrodowych, czasami więźbę dachowa może. Max do 8 tyś zł.

2. Piła formatowa- identycznie jak wyżej. Przy produkcji mebli, klejonek itp. Kwota także identyczna.

Na tą chwile te dwie rzeczy mnie interesują.
    Z góry dziękuję, Pozdrawiam.
  • Bosch
    Thorgus
    Level 12  
    Jakim cudem Ci się to opłaca? U mnie w okolice stolarzy zamykają a całe stolarnie są na sprzedaż (Warszawa)
  • Bosch
    trojan 12
    Level 36  
    Grubościówka raczej nie- proponuję wyrówniarko-grubościówkę 40 Jaroma. Dodatkowo można dokupić do niej ostrzałkę do noży i wiertarkę poziomą. Podnoszone blaty, łatwo dostępne części.
    Jako piła formatowa Rema Reszel 40, piła fi 400, 3 szybkości obrotów.
    Są też inne firmy z zachodu (chin) ale doświadczenia są złe(trzeba fundamentować bo "chodzą"po warsztacie a te sam mam.
    axxa12
    Level 3  
    U mnie w dolnośląskim tj. Kłodzko zwiększa się popyt na działki budowlane, coraz więcej osób buduję się. Mówię tu o okolicznych wsiach. Więźba dachowa potrzebna, meble ogrodowe, wraca moda na płoty drewniane, altany itp. Robiłem powiedzmy takie rozeznanie rynku i jest mała konkurencja więc podjelem decyzję i bam. Wracajmy do tematu

Dodano po 3 [godziny] 28 [minuty]:

Miał ktoś styczność z
    Strugarko-grubościówka CORMAK PT 310
    Piła formatowa CORMAK PS12-2000
    Jakieś opinie? Warte ceny? Opinie na temat firmy? Dostępności części?
    Pozdrawiam
    spy
    Level 26  
    W sumie to niie mam nic do tego tematu, aleee... jakim cudem to się mieści w tematyce forum? "Strona Główna / Forum elektroda.pl / Warsztat elektronika / Warsztat co kupić? / Zakup sprzętu do zakładu stolarskiego"

Moderated By Marek_Skalski:

Już przeniosłem. Następnym razem proszę raportować. Moderatorzy nie czytają wszystkich tematów i postów. :)

trojan 12
    Level 36  
    Poprawię kolegę, podał cenę netto.
    Jak z VAT to już 8400? a bez podatku nie kupisz.
    Sprzedawcy ukrywają takie drobiazgi jak 23% podatku.
    płetwa
    Level 31  
    trojan 12 wrote:
    Poprawię kolegę, podał cenę netto

Można kupić i za 6tyś brutto, kolega śledzi i chce taką wyrwać, ale znikają momentalnie.
    trojan 12
    Level 36  
    Pytający chce kupić maszyny do zakładu, nie zabawki do garażu- 4 kW.
    Cena jest z podanego linku (chyba twój).
    Maszyna 40 letnia a pytający chce nowe.
    płetwa
    Level 31  
    trojan 12 wrote:
    Pytający chce kupić maszyny do zakładu, nie zabawki do garażu- 4 kW.

CORMAK PS12-2000 ta akurat ma 3,8 kW -o ile ma.

trojan 12 wrote:
    pytający chce nowe.

I w tym budżecie kupi nowe, chińskie dziadostwo które do pięt nie dorasta 40-letniej polskiej maszynie.
    axxa12
    Level 3  
    Moje zdanie na temat chińszczyzna jest nieco inne.... Nie każda chińska produkcja jest badziewna. Stawiam na nowe maszyny bo biorąc dotacje z urzędu pracy, przy używanym sprzęcie musiałbym mieć podparcie rzeczoznawcy. Tak sobie wymyślili u mnie w gminie....

Dodano po 53 [sekundy]:

Także prosiłbym o pomoc na warunkach opisanych wyżej. Pozdrawiam
    trojan 12
    Level 36  
    Temat chińszczyzny jest dość szeroki. W Stanach bardzo sobie chwalą ale takie jedno ale na Stany idzie zupełnie inny sprzęt jak do Polski. Wystarczy przywieźć chińską wiertarkę z Niemiec i już jest odpowiedź. Dla Niemiec a nie na handel z Polakami.
    kortyleski
    Level 43  
    płetwa wrote:
    Jeśli polska maszyna, 40-letnia w dobrym stanie kosztuje około 6tyś zł. to jak myślisz co warte są zaproponowane przez Ciebie maszyny.

I tu kolega ma całkowitą rację. Naprawdę lepiej kupić używaną solidną maszynę nawet zlecając jej remont zewnętrznej firmie niż kupować ten mega profesjonalny sprzęt z Austrii czy gdzie tam który z Austrią ma tyle wspólnego że Austriak zamówił swoje naklejki w Chinach. Są zresztą na rynku wtórnym maszyny po regeneracji, z fakturą i gwarancją
    axxa12
    Level 3  
    A macie jakieś propozycje ciekawe do 20 tys na te 2 maszyny? Wyłącznie nowe podkreślam. Muszę dość mocno trzymać się kwot bo chciałbym jeszcze kilka elektronarzędzi kupić. Z tego co znajomi opowiadali to rzadko kto otrzymuje pełna kwotę dofinansowania tj. 6-krotnosc średniej zarobkowej jakieś 36 tys z tego co pamiętam. Zakładam wstępnie że dostałbym ok 25-28tys więc nie ma czym szaleć. Potrzebuję zakupić to co pozwoli mi wystartować. Później sprzęt pojawi się poważniejszy.
    trojan 12
    Level 36  
    Przeszło by coś takiego żeby maszyna była używana po kapitalnym remoncie przez firmę która się tym zajmuje? Oczywiście z fakturą za maszynę po remoncie dokonanym na oryginalnych częściach i posiadającą gwarancję, numer fabryczny. Nie może być z odkupu na terenie Polski bo sprzedawali sobie te same maszyny.
    Co będzie obejmować gwarancja- odpadanie farby ale załącznika do faktury już nie będzie ale na fakturze tak.
    Dość duży wybór mają w Makowie Podhalańskim. Tylko trzeba nie mieć zbyt dużego apetytu bo najchętniej by się wzięło wszystko.
    axxa12
    Level 3  
    Tego to nie wiem. Będę musiał dopytać się. Kupno używanego sprzętu w zasadzie nie jest wykluczona ale opinia rzeczoznawcy to kolejny koszt.... Do tego dochodzi brak gwarancji. W dodatku przy składaniu papierów muszę podać podliczona kwotę a ceny maszyn jak i same maszyny ulegają zmianie... Podam że kupię piłę tej firmy za 10 000 a później ta maszyna zostanie sprzedana tego się najbardziej boję.... Dlatego postanowiłem postawić na nowe. Naprawdę nie ma jakiejś alternatywy? :/ Będę musiał pojeździć po okolicy może ktoś będzie miał jakieś przydatne info. Dzięki za pomoc, pozdrawiam
    trojan 12
    Level 36  
    Tutaj bardziej chodzi o to że nie można kupić maszyny 'prywatnie".
    Faktura to zupełnie inna sprawa i przypuszczam że może i być z Polski.