Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera IP 2Mpx DH-SD42212T-HN - słaba jakość w OBS

jarekk91 23 Dec 2020 08:50 408 4
Optex
 • #1
  jarekk91
  Level 12  
  Cześć,
  opiszę swój problem. Posiadam kamerę IP jak w temacie, jest ona podpięta na kablu internetowym w do sieci. Po zalogowaniu się na kamerę przez przeglądarkę po adresie IP obraz jest super jakości. Po wystartowaniu transmisji na TY poprzez protokół RTMP jakość dalej jest taka jak podglądzie na żywo. Problem zaczyna się gdy komunikuję kamerę z OBS. Robię to poprzez wybranie źródła danych i wpisanie:

  rtsp://admin:password@123.134.213.115:554/cam/realmonitor?channel=0&subtype=0

  Już po samym pojawieniu się obrazu z kamery w OBS jest on słaby, a po wystartowaniu transmisji YT nie jest ona płynna. Jest jakiś inny lepszy sposób na skomunikowanie kamery z OBS? A może to kwestia jakieś ustawienia w OBS?
 • Optex
 • #2
  gkwiatkowski
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Jak wygląda obraz jeśli zmienisz w linku na "channel=1"?
 • Optex
 • #3
  jarekk91
  Level 12  
  Problem tkwił w ustawieniach OBS, zmieniłem laptopa i teraz z obrazem jest wszystko dobrze. Mam natomiast problem z synchronizacją czyli dźwięk trafiający do laptopa bezpośrednio ze wzmacniacza poprzez wejście mikrofonowe jest w czasie rzeczywistym a obraz z kamery IP jest opóźniony (w OBS jest ustawiony bufor 2mb) około 2s. Jest jakaś możliwość synchronizacji tego?
 • #4
  gkwiatkowski
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  W OBS jest opcja regulacji opóźnienie dźwięku.
 • #5
  jarekk91
  Level 12  
  We właściwościach audio jest możliwość ustawienia przesunięcia dźwięku na plus lub minus, ale tylko o wartość max. 950 ms a to dla mnie za mało. Jest jeszcze opcja nałożenia filtru Opóźnienie wideo (asynchroniczne) i będę musiał się z tym filtrem pobawić.
  Nie potrafię tego ustawić. Możecie podpowiedzieć jak to zrobić?