Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer nie wykrywa mi sluchawek ani głośników.

Dawid310021 23 Dec 2020 17:55 6717 66
Tespol
    Dawid310021
    Level 9  
    slaby mam internet dosyc juz mam polowe pobrna zaraz dam ci znac co i jak

Dodano po 29 [minuty]:

zainstaloawałem ten sterownik ale nie mam dalej dzwięku ani nie ma menadzera raltek Komputer nie wykrywa mi sluchawek ani głośników.
  • Tespol
    ciuqu
    Level 38  
    Przy 600mb powinien być. Włącz klasyczny panel sterowania, lub wpisz w "szukaj"
    Dawid310021
    Level 9  
    Ale co wyszukać ? Bo nie ma nawet na pulpicie go ?

Dodano po 6 [minuty]:

dośyć mało tych plików
    ciuqu
    Level 38  
    Chodziło mi o lupę koło startu na pasku zadań tam wpisz realtek.
    Dawid310021
    Level 9  
    No to nie ma co zroesetowal mi się komputer Ale to nadal nie ma A jest p9nad 600mb
  • Helpful post
    ciuqu
    Level 38  
    Wyszukaj plik RAVCpl64.exe lub RtkAudioService64.exe

Możesz spróbować przywrócić system do dnia kiedy działał dźwięk. Lub popróbować z różnymi sterownikami. Poczytaj w Google "nie działa realtek manager pod win 10" jest dość dużo tematów.
    Dawid310021
    Level 9  
    Nie wiem zainstalowałem po raz 2 ten realtek co dales link i dalej ani ikony ani pomaranczowego glosniczka
  • Tespol
  • Helpful post
    ciuqu
    Level 38  
    Sprubuj jeszcze te Link są dedykowane do twojej płyty i zajmują dużo mb
    Dawid310021
    Level 9  
    jak pobrać z tej strony przekierowuje mnie na wgl inna strone
    ciuqu
    Level 38  
    Dawid310021 wrote:
    jak pobrać z tej strony przekierowuje mnie na wgl inna strone

Kliknij download now i potem "softpedia coś tam US" ewentualnie jeszcze "coś tam tap now" u mnie się ściąga.
    Dawid310021
    Level 9  
    sprawdzę jeszcze ten sterownik nie to jade do kolegi po systeam win7 i sprawdzę bo już mnie to wkurza .

Dodano po 11 [minuty]:

Bo mam admina a nie mogę grać bez dzwięku w csa bo co to za gra bez głosu jescze sprawdze ten sterownik dedykowany do mojej plyty nie to wgrywam windowsa 7
    ciuqu
    Level 38  
    A monitor nie ma wyjścia na słuchawki, jak dźwięk idzie po hdmi to podłącz słuchawki do monitora.
    Dawid310021
    Level 9  
    Monitor nie ma wejścia na słuchawki raczej i już mam win 7 i instaluje sterownik realtek i mam nadzi3je że będzie już to działać

Dodano po 9 [minuty]:

wgrałem nowy system win7 ale dalej nie wykrywa mi słuchawek ale teraz nawet nie ma monitora

Dodano po 2 [minuty]:

Możliwe że jest wejście spalone do słuchawek ale jak wpinam do zielonego to przez sekunda jak wpinam slychac szum jak podłaczam i jak miałem podłączone słuchawki a jak byłem w bios to normalnie było slychac dzwieki jak przechodziałem na inne partycje
    ciuqu
    Level 38  
    Może rzeczywiście padła karta w co nie chce mi się wierzyć. A front panel masz podpięty? W win 7 działa realtek manager?
    Dawid310021
    Level 9  
    Działa A jak sprawdzić ten front panel ?

Dodano po 3 [minuty]:

Ci chodzi o ten front panel w BIOS czy w płycie głównej bo z obu stron nie działa z przodu i z tylu komputera nie wykrywa słuchawek i myślę że jedyne rozwiązanie to kupić słuchawki na USB
    ciuqu
    Level 38  
    Front panel to gniazda z przodu obudowy jeśli są podpięte do płyty powinny działać. W menagerze realtek masz test głośników. Co się dzieje jak klikasz play?
    Dawid310021
    Level 9  
    A da się jakość sprawdzić programem czy siadła karta dźwiękowa

Dodano po 1 [minuty]:

Nie mam takiego wyboru bo jest to samo że nie wykryto żadnego urządzenia audio
    ciuqu
    Level 38  
    Czy w realtek manager wyjścia są aktywne?
    Dawid310021
    Level 9  
    Gdy odpalam ten glosnicz3k pomarańczowy to jest to samo co ci wyslal3m wcześniej z realtek
    ciuqu
    Level 38  
    Wcześniej nie widziałem nic co przypominało realtek manager
    Dawid310021
    Level 9  
    A daj mi link do tego realtek menadżer pobiore to bo pobral3m tego z płyty asrock

Dodano po 12 [minuty]:

Teraz najgorsze jest to ze nie mogę zainstalowac sterowników do karty graficznej bo system 7 nie pozwala nie wiem musze jakiś starszy sterownik znaleść
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Na windows 10 menadżer realteka może w ogóle może się nie pokazywać w trayu (ani w ogóle nie można będzie go włączyć). Jakiś czas temu z tym walczyłem i się poddałem w pewnym momencie.

ciuqu wrote:
    Wcześniej nie widziałem nic co przypominało realtek manager

Ale tu widać w poście #23 się udało.

Na windows 7 lub wcześniejszych dużo łatwiej zdiagnozować realteka przez obecność starego panelu i brak problemów z jego uruchomieniem. Jak już postawiłeś Windows 7 to przejdź dla pewności przez 3 kroki które podałem:

I krok
    Instalujesz Realtek HD Audio R2.82 (najnowszy od jakiegoś czasu - do pobrania https://www.realtek.com/en/component/zoo/cate...codecs-high-definition-audio-codecs-software). Czasem lepiej działa sterownik ze strony producenta płyty (https://www.asrock.com/mb/AMD/FM2A68M-HD+/index.pl.asp#Download). Po instalacji powinien pokazać się w trayu (zasobniku systemowym) różowo-pomarańczowy głośniczek po kliknięciu pojawi się panel realteka.
    Po screenach wydaje się że jest prawidłowy sterownik

II krok
    Jak już dojdziesz do tego kroku to będzie połowa sukcesu. Potem patrzysz na panel z wejściami po prawej. Sprawdź czy podłączając słuchawki (wystarczy sam kabel jack-jack wiszący z drugiej strony w powietrzu) do każdego z wyjść podświetla się dane złącze. Jeśli tak, część kodeka odpowiedzialna za detekcję podłączenia przewodu działa poprawnie.
    U ciebie niestety nie działa to poprawnie

III Krok
    Później, podłączając słuchawki do zielonego wejścia na przednim panelu obudowy sprawdź czy działa dźwięk testowy (kliknij na głośnik lewy i prawy w panelu) Powtórz to dla 3 tylnych wyjść skonfigurowanych jako słuchawki/głośnik przedni (pojawi się monit po podłączeniu źródła gdzie można zmienić domyślny typ wyjścia, lub poprzez podwójny klik na podświetlone złącze na prawym panelu)
    Tego kroku nie uda się wykonać bez działającej detekcji, tak jest prawdopodobnie w twoim wypadku

Jak dla mnie z opisywanej sytuacji problem się pojawił w II kroku (sterowniki w I kroku się bez problemu zainstalowały, bo urządzenie jest widoczne). Tak czy inaczej brak wykrycia złącza, lub brak dźwięku (krok III) oznacza uszkodzenie kodeka (karty dźwiękowej) na płycie. Tutaj jest to ALC662. Dla pewności można odłączyć front panel (w skrajnym wypadku uszkodzony front panel może powodować brak reakcji na podłączanie urządzenia)

@ciuqu Widzę że próbujesz pomóc, ale trochę błądzisz. Skoro karta jest widoczna jako "Realtek High Definition Audio", a nie "Urządzenie zgodne z High Definition Audio" to system używa sterownika Realteka, nie systemowego. Brak detekcji podłączonego złącza będzie się objawiał screenem w poście #3 "Nie podłączono" oraz szarymi złączami po prawej post #23 jak panel realteka się uda uruchomić.

ciuqu wrote:
    Może rzeczywiście padła karta w co nie chce mi się wierzyć.

Uszkodzenia kodeków audio się zdarzają, nie jest to odosobniony przypadek. Nawet jakiś czas temu 2 razy mi się trafił uszkodzony ALC1200 na starszych płytach. W chyba jednym na niektórych kanałach wyjściowych była cisza, drugi nie wykrywał podłączonych urządzeń. W obu przypadkach jak pamiętam układ mocno nagrzewał się.
    Dawid310021
    Level 9  
    Po zmianie systemu na win7 Home Premium nie mogę zainstalować żadnego sterowników do karty graficznej wyskakuje nic coś takiego jak na zdj pobieralem te pliki co pokazuje że trzeba zainstalować Ale wyskakuje mi jakiś błąd

Karta graficzna MSI

ciuqu wrote:
    Może rzeczywiście padła karta w co nie chce mi się wierzyć.
    Dawid310021
    Level 9  
    Jasne oryginalny z płyty

Dodano po 1 [minuty]:

A jeśli chodzi o aktualizację z Windows Update to nie ma opcji bo wyskakuje też błąd

Dodano po 1 [minuty]:

Komputer nie wykrywa mi sluchawek ani głośników. Komputer nie wykrywa mi sluchawek ani głośników.
    ciuqu
    Level 38  
    To mu sprubuj ręcznie zainstalować aktualizacje te które wymaga sterownik nvidii

A dźwięk już Ci działa na win 7?
    Dawid310021
    Level 9  
    Jak się ogólnie restartuje ustawiania BIOS

Dodano po 1 [minuty]:

Ale jak ręcznie zainstalować?

Dodano po 34 [sekundy]:

Nie działa dźwięk
    ciuqu
    Level 38  
    Dawid310021 wrote:
    Jak się ogólnie restartuje ustawiania BIOS

Dodano po 1 [minuty]:

Ale jak ręcznie zainstalować?

Sciągasz paczkę KBxxxxxxx ta co jest napisana na obrazku z nvidii i instalujesz, ale może się okazać że ta aktualizacja do instalacji wymaga innych aktualizacji. A czemu nie działa ci Windows update?
    Dawid310021
    Level 9  

Dodano po 1 [minuty]:

Pisałem raczej że ściągnąłem te paczki i wyskakuje po odpaleniu ich ten błąd

Dodano po 30 [sekundy]:

sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Uparłeś się teraz na grafikę?
    Sprawdź kartę dźwiękową, jak się naprodukowałem w poście #52. Prawdopodobnie będzie lipa i sobie zainstalujesz z powrotem Windows 10.