Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi Cappuccino ECAM 23.46X - "nie ciągnie" mleka do cappuccino

23 Dec 2020 13:42 390 6
 • Level 23  
  Wtam,
  ekspres ma 15 miesięcy. Po odkamienieniu nie robi cappuccino. Z dyszy do mleka leci para. Mleko nie jest zasysane ze zbiornika z mlekiem. Jeżeli wleję dużo mleka (max) to zrobi jedną kawę. Przy robieniu drugiej widać, że pompka chce zassać, podnosi poziom mleka w wężyku ale zbyt słabo. Expres przeczyściłem. Zresetowałem przez wyłączenie z zasilania.
  Jaka może być przyczyna?
 • Level 35  
  Wiec najprawdopodobniej gdzies utknol kamien a jak leci woda?
 • Level 23  
  Z dyszy gdzie powinno lecieć mleko leci pod ciśnieniem para. W wężyku poboru mleka z pojemnika widać że podnosi się mleko ale ok 2 , 3 milimetrów. Natomiast przy wykorzystaniu tego gniazda w ekspresję jeżeli chcę uzyskać wrzątek (po wyjęciu pojemnika z mlekiem i wymianie dyszy) leci wrzątek ale pod bardzo małym ciśnieniem. Do ekspresy używana jest woda butelek plastikowych
  Nie z kranu.
 • Level 17  
  Zdejmij pokrętło regulacji pienienia i sprawdź, czy wewnątrz smoczka gumowego nie utworzył się osad z zaschniętego mleka. Lekko odchyl gumową górną wargę smoczka.
  Możesz użyć drewnianego patyczka - unikaj ostrych przedmiotów.
 • Level 23  
  Witam ponownie. Już to zrobiłem. Sprawdzałem również poprzez dmuchanie. Wszystko drożne. Jutro spróbuje zamiast mleka wlać wodę. Może przełucze układ jeżeli to jakiś zator.
 • Level 23  
  Chciałem dodać, że dziś siodłem jeszcze raz do tego ekspresu. Zamiast mleka wałem do pojemnika wodę i zauważył, że podczas robienia cappuccino z dyszy mleka leci para a w wężyku do mleka widać, że podczas pracy pompki
  woda w wężyku cofa się do pojemnika od mleka zamiast być z niego pobierana. Może to jakaś wskazówka.