Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki tani agregat 5-7kW wybrać do okazjonalnego użytku?

wasacz_- 23 Dec 2020 19:30 1170 8
    wasacz_-
    Level 4  
    Witam,
    potrzebuję trójfazowy agregat o mocy 5kW w górę najlepiej 7kW.
    Nie chce nic markowego bo to koszt powyżej 6tyś zł.
    A ma to być agregat awaryjny który będzie odpalany jak prądu nie będzie.
    Mieszkam na wsi i czasami nie ma prądu na 1-2h i zdarza się to rzadko max raz na dwa miesiące.

Znalazłem chińczyka za 2199zł agregat Kraft&Dele.
    Niby 7,5kW wiem że pewnie mniej ale jak by było 5kW to też styknie.
    Agregat będzie zasilać dwa małe domki. Mam zamontowany przełącznik główny (sieć/agregat)
    Urządzenia to lodówki, światło, kamery itd. (żadnych spawarek)
    .
    Tak jak mówiłem będę go używać okazyjnie więc bez sensu jest w moim przypadku kupować agregatu za 5tyś zł.
    karolark
    Level 42  
    Tylko czy ma on na wyjściu coś na kształt sinusa?
    rezydent1
    Level 14  
    wasacz_- wrote:
    Znalazłem chińczyka za 2199zł agregat Kraft&Dele

Pamiętaj tylko, że to to, nie nadaje się do ciągłego zasilania. Jeżeli chcesz używać tego 4-6h dziennie przerwa 12h i znowu to jakoś da radę dociągnąć do 1000h. Jeżeli chcesz tego używać 24/24 to odradzam. Długo nie pociągnie.
    Poszukaj chińczyka diesla, popracuje dłużej.
    wasacz_-
    Level 4  
    rezydent1 wrote:
    wasacz_- wrote:
    Znalazłem chińczyka za 2199zł agregat Kraft&Dele

Pamiętaj tylko, że to to, nie nadaje się do ciągłego zasilania. Jeżeli chcesz używać tego 4-6h dziennie przerwa 12h i znowu to jakoś da radę dociągnąć do 1000h. Jeżeli chcesz tego używać 24/24 to odradzam. Długo nie pociągnie.

Nie no tak jak pisałem ma być odpalany w awaryjnych sytuacjach. pracować to tak max 6h jak nie będzie prądu. nie będę go odpalał częściej niż raz w miesiącu. to że ma on realnie 3-4kW to się tego spodziewam dlatego kupuje z zapasem. I tak nie będę pobierać takich dużych prądów.

Diesla nie chce ponieważ tak jak pisałem będę go używać sporadycznie w awaryjnych sytuacjach. A wszystkie samochody, kosiarki mam na benzynę więc bez sensu tutaj diesel.

Z ciekawych opcji co ma ten agregat to rozruch ręczny lub elektryczny.
    rezydent1
    Level 14  
    wasacz_- wrote:
    Diesla nie chce ponieważ tak jak pisałem będę go używać sporadycznie w awaryjnych sytuacjach. A wszystkie samochody, kosiarki mam na benzynę więc bez sensu tutaj diesel.

Pamiętaj tylko, że etylina przechowywana bardzo szybko się starzeje, przeważnie po roku przechowywania nie powinna być już używana do silników.
    haneb wrote:
    Ostatnio był temat podobnego agregatu 7.2kW w którym uzwojenie się spaliło przy 1.5kW łuparce do drewna. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3757181.html
    Sam dostałem takiego chińczyka 6.5kW z rozrusznikiem. Nie znam jego losów ale nówka sztuka jeszcze z foliami zabezpieczającymi i już spalone uzwojenie ;)

A ja zakupiłem 6 lat temu, diesel agregat GENZO chińczyk (zapłaciłem 4500PLN). Uzwojenie z miedzi. Jak do tej pory przepracował w sumie 430h, oczywiście z przerwami (przeważnie w cyklu 3h na 24h, bywało też, że pracował po 10h dziennie), wymianą oleju. Ma 5kW i faktycznie jak jest używany to inwerter bierze około 4,5 - 4,6kW. Spalanie przy tym obciążeniu to 1,6l/h, uważam że nie najgorzej.
    Cały "zestaw naprawczy" to koszt około 600PLN -> regulator, pompa, tłok, panewki, korpus tłoka. Jeszcze nic nie naprawiałem.
    hevet2
    Level 32  
    haneb wrote:
    Ostatnio był temat podobnego agregatu 7.2kW w którym uzwojenie się spaliło przy 1.5kW łuparce do drewna. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3757181.html
    Sam dostałem takiego chińczyka 6.5kW z rozrusznikiem. Nie znam jego losów ale nówka sztuka jeszcze z foliami zabezpieczającymi i już spalone uzwojenie ;)

Łuparka to zupełnie inny temat i potrzebowałaby do pracy agregatu o RZECZYWISTEJ mocy 6-7 kW.

Quote:

Diesel musi być przechowywany w cieple (problemy z rozruchem) a i z trwałością bym nie przesadzał (o wszystko trzeba dbać i nie przeciążać).