Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pastuch EBS-872/M - Dane transformatora impulsowego

23 Dec 2020 21:05 252 3
  • Level 10  
    Witam
    Chciałabym zbudować pastuch na podobe modelu co w temacie ,chemat dostępny bez problemu w sieci i tak naprawdę wszystko jasne ale kłopot zaczyna się z trafem TP ile zwoji na z1 a ile zwoji na z2 no i oczywiście jakie przekruj drutu? Czy ktoś z kolegów ma może takie dane? Z góry dziękuję za pomóc Pozdrawiam.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 24  
    Witaj!
    Nawinięcie transformatora to może Ci sprawić problem.
    Ja pastuchy i elektronikę naprawiam ponad 50lat. Mając nawijarkę,druty to obecnie
    kupuję od wykonawcy.Ponieważ brak odpowiednich podkładek o odpowiedniej izolacji.oraz wysoka cena drutu i izolacji przekracza cenę kupionego.
    Nawinięty transformator przy prawidłowym obciążeniu na stole próbnym wysiada po 5-10godzinach.Przebija od strony rdzenia.
    Ilość zwoi przeważnie wynosi pierwotne90-128zw.wtórne 600-750zw. w zależności od rdzenia.
    Moja propozycja to nawiązać kontakt z producentem pastuchów /Białostockie/
    Transformator kupisz 50-100zł, gotową płytkę 40-70zł.
    Płytki jak transformatory są pięknie wykonane przykręcasz do obudowy i masz całą robotę fachowo zrobioną.

Pozdrawiam CIĘ ŻYCZĄC WESOŁYCH ŚWIĄT Miro.Nasz
  • Level 10  
    Dziękuję za odpowiedź jeśli chodzi o trafo wn to tak kupię oryginalne. A chodzi mi o to impulsowe tylko jak mówisz że elektronika kosztuje od 40 70zl. To zeczywiscie nie ma sensu.A cena za elektronikę to z elementami czy same pcb? Pozdrawiam i WESOLYCH ŚWIĄT !
  • Level 10  
    Ale jeśli ktoś miał by dane tego trafo przetwornicy (to małe okrągłe trafo z rdzeniem okrągłym ferytowym zamontowanym na PCB) to poproszę spróbuję wykonać ten układ. Pozdrawiam