Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] SAMSUNG UE37D5500 - Nie działają gniazda HDMI, PC i scart

TELERADIOMECHANIKA 23 Dec 2020 22:18 459 4
    TELERADIOMECHANIKA

Level 28  
    Jak w temacie. Płyta główna BN41-01660A po wymianie NAND. Stacje tv odbiera dobrze, funkcje programowania działają prawidłowo. Natomiast nie działają wszystkie wejścia av i hdmi. Pierwsze co przyszło mi do głowy tryb serwisowy. Wejście: info-menu-mute-power. Tryb serwisowy : CONTROL dalej EDIT i tu niespodzianka: wszystkie gniazda na off. Więc przestawiam na ON czyli pisze SUCCSES, powrót do menu wejścia potem OPTION i Factory Rest- to powinno się zapisać zmiany. Ponowne uruchomienie tv, przełączenie na wejścia np HDMI2 podłączam np dekoder dvbt i dalej nic komunikat brak sygnału itd... Ponownie wracam do serwisu mode i widzę, że wcześniej wprowadzone ustawienia nie zostają zapamiętane odnośnie sprawy tych gniazd czyli EDIT i jest na OFF zamiast na ON . Inna próba bez użycia factory reset też nie przynoszą skutku. Mam pytanie: czy coś robię nie tak w tym trybie czy to sprawa usterki na płycie głównej, czy płyta do wymiany? Proszę o podpowiedzi i sugestie.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Marek09
    Level 24  
    Najpierw powinieneś wyłączyć TV do standby, aby zapisać zmiany. Pkt.4.

SAMSUNG UE37D5500 - Nie działają gniazda HDMI, PC i scart
    TELERADIOMECHANIKA

Level 28  
    Tak też robiłem i nic. Zresztą teraz płyta całkiem padła bo tv martwy. Potrzebna nowa płyta albo inny sposób na uruchomienie. Nie świeci led nie reaguje na pilota.
    TELERADIOMECHANIKA

Level 28  
    Wymiana płyty głównej pomogła, dobrze, że udało się wyszukać.