Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP LaserJet Pro MFP M130a - Drukarka brudzi kartki przy druku dwustronnym.

Tonny5 24 Dec 2020 12:56 762 3
    Tonny5
    Level 2  
    Witam. Od dwóch lat jestem posiadaczem urządzenia wielofunkcyjnego HP LaserJet Pro MFP M130a. Drukarka brudzi kartki przy druku dwustronnym (góra strony) . Ale nie zawsze. Zależy od sposobu drukowania. Gdybym odkrył tą wadę zaraz po zakupie z pewnością oddałbym urządzenie do sklepu. Czytałem podobny temat na elektrodzie, ale o innej drukarce, też HP. Mój problem dotyczy innego urządzenia i objawia się trochę w bardziej różnorodny sposób. Przy druku dwustronnym podając po jednej kartce (i za każdym razem obracając), kartki wychodzą czyste. Czyli jest OK. Robiłem tak do niedawna gdyż z rzadka drukuje bardzo długie teksty a do tego może wstyd się przyznać mój umysł nie radził sobie z banalną czynnością, jaką obecnie dla mnie jest, odpowiednie przestawienie kartek. Dziś nie mam z tym problemu i bardzo lubię tak drukować, niestety całą zabawę psuje fakt, że po włożeniu większej ilości kartek i zadaniu drukowania najpierw nieparzystych stron a następnie drukowania kartek parzystych - to - parzyste strony od drugiej czy trzeciej parzystej są pobrudzone na górze strony. Jestem obsesyjnym perfekcjonistą. Nie muszę mieć najlepszej drukarki świata, serio, wystarcza zwykła, ale nigdy bym się nie spodziewał, że drukarka może tak brudzić kartki. Drukarki HP mają jedną wielką zaletę, mają dobre wsparcie dla Linuxa. Dlatego kupiłem. Mimo to aż mnie kusi by kupić nową. Mam pod tym względem problem wręcz psychiczny. Co jakiś czas ciągle o niej myślę. Piszę troszkę z taką nadzieją, że mój problem da się rozwiązać, ale boję się, że nic z tego.

Pytanie jest takie Link - czy mój problem jest podobny do tego w tym temacie?
    Czy jednak fakt, że jestem w stanie wydrukować dwustronnie czyste druki obracając i po jednej kartce wkładając do drukarki rokuje nadzieje, że da się to jakoś naprawić w serwisie?
    rys57
    Moderator
    Tonny5 wrote:
    po włożeniu większej ilości kartek i zadaniu drukowania najpierw nieparzystych stron a następnie drukowania kartek parzystych - to - parzyste strony od drugiej czy trzeciej parzystej są pobrudzone na górze strony
    Zrób próbę: Po wydrukowaniu nieparzystych odłóż stos na kilkanaście minut. Po tym czasie włóż stos i drukuj parzyste. Zabrudzenia takie same?
    Tonny5
    Level 2  
    iftri wrote:
    Toner jest oryginalny?

Toner to zamiennik. Ale czy to może mieć znaczenie? Skoro przy druku jednostronnym drukuje dobrze? I dwustronnie, ręcznie przekładając kartki, też?

rys57 wrote:
    Zrób próbę: Po wydrukowaniu nieparzystych odłóż stos na kilkanaście minut. Po tym czasie włóż stos i drukuj parzyste. Zabrudzenia takie same?

Niestety, Wydrukowałem 30 stron tekstu. Najpierw wydrukowałem 15 stron nieparzystych a po godzinie (tyle czekałem na wszelki wypadek) 15 stron parzystych. Niestety wciąż były pobrudzone. Wielki to brud nie jest, ale nic to nie zmieniło. Pierwsza brudna strona zaczyna się od strony szóstej, czyli "trzecia strona parzysta". Inaczej mówiąc trzecia kartka po stronie parzystej jest zabrudzona i po niej wszystkie są trochę brudne u góry strony.