Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra F centralny zamek rtx

rcox 25 Dec 2020 13:07 414 8
    rcox
    Level 3  
    witam. Oczywiscie z gory ze sa swieta to zycze kazdemu udanych swiat. Ze wzgledu na swieta i troche wolnego czasu postanowilem zamontowac uniwersalny zamek w Oplu gdyz nie posiada centralnego zamka. Sprawa polega na tym ze w drzwiach i w klapie bagaznika (wersja kombi) sa fabryczne silowniki na przodzie te silowniki maja 5 pinow , drzwi tylne 3 piny a klapa bagaznika 2 piny. Oczywoscie przy zamykaniu drzwi po stronie kierowcy z kluczyka slychac pykniecie w drzwiach i tylko kluczyk rygluje drzwi kierowcy. Na schemacie wyczytalem ze z bezpiecznika F1 20a kabel idzie przez zlacze x6 oczywscie na tym zlaczu stalego plusa nie ma (sprawdzalem miernikiem poprzez dotykanie plusa miernika do pina a minus miernika do masy nadwozia) i z tego zlacza x6 do sterownika zamka ktorego nigdzie znalesc nie moge rozkrecilem do tego plastiki przy progu po stronie kierowcy jak i rowniez po stronie pasazera i obok skrzynki bezpiecznikowej jak i rowniez sterownika silnika zadnego modulu nie znalazlem. W uniwersalny centralnym zamku dostalem instruckcje i schemat . W schemacie w ktore sa na elektrodzie w kazdym jednym jest sterownik zamka centralnego rozumiem ze na tym schemacie jest pokazany fabryczny sterownik zamka . W zlaczu x6 na schematach sa oznaczenia pinow ale w mojej Astrze na tym pinie jest zupelnie inny kabel o innej kolorystyce niz w schemacie. I moje pytanie jak mam to podlaczyc tak aby dzialaly mi fabryczne silowniki z uniwersalnym centralnym zamkiem . Uniwersalny centralny zamek ktory zakupilem to rtx cl9 5d czyli z 5 silownikami na schemacie sa 4 silowniki opcjonalnie otwieranie bagaznika . Jeszcze dodam ze odlaczajac jedno z zlaczy od zlacza x6 nie dzialaja glosniki od radia jsk i rowniez nie slychac przy zamykaniu z kluczyka tego pykniecia
    piachu1994
    Level 38  
    Masz oryginalny zamek czy nie? Bo już zgłupiałem.
    carrot
    Moderator of Cars
    Quote:
    do sterownika zamka ktorego nigdzie znalesc nie moge rozkrecilem do tego plastiki przy progu po stronie kierowcy jak i rowniez po stronie pasazera i obok skrzynki bezpiecznikowej jak i rowniez sterownika silnika zadnego modulu nie znalazlem

Centralka fabrycznego CZ jest w słupku od strony prawej nogi pasażera, ale musisz zdemontować plastikową osłonę, wszystko co pod nią jest przykręcone, wyjąć wygłuszenie i dopiero go zobaczysz. Znając życie jest w środku zielony
    rcox
    Level 3  
    na slupku pod sterownikiem silnika jej nie ma. Jest sterownik iii przekaznik pompy paliwa

Dodano po 1 [minuty]:

piachu1994 wrote:
    Masz oryginalny zamek czy nie? Bo już zgłupiałem.

Wlasnie nigdzie nie moge znalesc na zadnym slupku przy kierowcy jak i przy slupku pasazera

Dodano po 1 [minuty]:

carrot wrote:
    Quote:
    do sterownika zamka ktorego nigdzie znalesc nie moge rozkrecilem do tego plastiki przy progu po stronie kierowcy jak i rowniez po stronie pasazera i obok skrzynki bezpiecznikowej jak i rowniez sterownika silnika zadnego modulu nie znalazlem

Centralka fabrycznego CZ jest w słupku od strony prawej nogi pasażera, ale musisz zdemontować plastikową osłonę, wszystko co pod nią jest przykręcone, wyjąć wygłuszenie i dopiero go zobaczysz. Znając życie jest w środku zielony

Nie ma nic takiego... jest ECU i przekaznik pompy paliwa
  • Helpful post
    piachu1994
    Level 38  
    rcox wrote:
    Nie ma nic takiego... jest ECU i przekaznik pompy paliwa

Dodaję zdjęcie gdzie się znajduje.
    Opel Astra F centralny zamek rtx
    milejow
    Level 43  
    rcox wrote:
    na slupku

Wewnąrz słupka, nie na słupku.
    rcox
    Level 3  
    milejow wrote:
    rcox wrote:
    na slupku

Wewnąrz słupka, nie na słupku.

Mam juz....ale i tak mam problem bo z pilota nie za kazdym razem nie zamyka drzwi kierowcy
    milejow
    Level 43  
    Zamontuj nowy siłownik, np. uniwersalny i będzie zamykał za każdym razem.
    piachu1994
    Level 38  
    milejow wrote:
    Zamontuj nowy siłownik, np. uniwersalny i będzie zamykał za każdym razem.

Bo jest uszkodzony silniczek/siłownik zamka, i żadne czary nie pomogą.