Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mastercook MF-801ATCX - piekarnik elektryczny nie chce się włączyć

robertchojnacki81a 25 Dec 2020 18:00 648 6
    robertchojnacki81a
    Level 2  
    Cześć.
    Mam problem z uruchomieniem piekarnika elektrycznego Mastercook MF-801ATCX. Po podaniu zasilania zaświecają się po kolei wszystkie przyciski i gasną, po czym na wyświetlaczu ukazują się 4 znaki. Nic nie mogę zrobić, przyciski nie reagują na dotyk. Po odłączeniu zasilania nawet na godzinę i powtórnym podłączeniu nic się nie zmienia. Czy miał ktoś podobny problem?
    Mastercook MF-801ATCX - piekarnik elektryczny nie chce się włączyć Mastercook MF-801ATCX - piekarnik elektryczny nie chce się włączyć
    VID_202012...153331.mp4 Download (17.42 MB)
    robertchojnacki81a
    Level 2  
    Próbowałem, ale nic się nie udało znaleźć. Może dlatego że nie są to litery naszego alfabetu. Ja wpisywałem "In iE".
    robertchojnacki81a
    Level 2  
    Tak działało do wczoraj bez problemu. W sumie już ponad 6 lat pracowało bez zarzutu. Wczoraj na koniec pieczenia przed samą Wigilią, wyłączył się nagle i zresetował się zegar. Zegar został ponownie ustawiony. Dziś przy próbie włączenia piekarnika udało się tylko ustawić program, temperatury już niestety nie. Dlatego wyłączyłem go z sieci i po ponownym włączeniu już wyświetla błąd.
    artaa
    Level 43  
    robertchojnacki81a wrote:
    W sumie już ponad 6 lat pracowało bez zarzutu.

Czyli swoje wysłużył, wezwać serwis, niech oceni koszty i sens naprawy.
    Może tylko kondensatory itp drobnica się posypała.
    robertchojnacki81a
    Level 2  
    Serwisant stwierdził wypalenie na płycie głównej sterowania.