Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

4x7W rms PROBLEM!!!!SZYBKA ODPOWIEDŹ

cccp6 16 Paź 2005 18:56 852 2
  • #1 16 Paź 2005 18:56
    cccp6
    Poziom 10  

mam radio pisze na nim 4x7W rms moc wyjściowa 200W.no i mam głośniki 2x40W czy mogę je do niego podpiąć??czy nie spale go??jak tak to proszę napiszcie jakie maxymalnie mogę do niego podpiąć:)DZIĘKI I PROSZĘ O BARDZO SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!!cze

0 2
  • #2 16 Paź 2005 21:32
    kondensator47
    Poziom 11  

jesli moc wyjściowa to 200W a głosniki mają 40W to zjarasz głosnioczki

0
  • #3 16 Paź 2005 22:11
    SlaweK
    Poziom 43  

Coś tu pachnie oszustwem. 4x7W to bardzo mała moc jak na radio samochodowe. Niemożliwe jest by takie radio dawało moc 200W, nawet w impulsie. Nawet radia z napisem 4x50W co w sumie dawało by moc 200W razem ale to też jeśli nie oszustwo to conajmniej naciągactwo. W rzeczywistości jest to moc w impulsie, przez ulamek sekundy lub moc muzyczna która zwykle jest większa od znamionowej czy sinusoidalnej i ładniej wygląda w papierach. W rzeczywistości moc 4x50W to największa moc jaką widziałem na markowym radiu a i tak w rzeczywistości końcówka mocy ma nie więcej niż 30W. To samo dotyczy się głośników. Widziałem juz kilkuwatowe głośniki z napisem kilkustet wat. Tak ze lepiej żeby ten sprzęt obejrzał ktoś kto ma pojęcie o sprzęcie a nawet jeśli to coś miało by 200W to podłączając 40W głosniki jeśli nie będziesz grał zbyt głośno ( charczenie !) to nie spalisz ich.

SławeK

0