Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Krups EA82 - oprogramowanie

ameno25 27 Dec 2020 09:00 2418 11
    ameno25
    Level 14  
    Witam.
    Posiadam expres do kawy Krups EA82, z pewnych powodów zrobiłem w nim restart ustawień.
    Teraz po włączeniu ukazuje się proces konfiguracji czyli wybór języka, godzina, twardość wody itp, aż do momentu gdzie expres prosi o włożenie szuflady na kawę, której ja nie posiadam.
    Dowiedziałem się, że wcześniejsze modele taką szufladę miały nad pojemnikiem na fusy, a ja robiąc reset urządzenia przywróciłem je do wersji z szufladą.
    Czy zna ktoś w jaki sposób można rozwiązać teraz ten problem?
    Expres ma 2 lata, jest świeżo po wymianie wszystkich uszczelek.
    MAN_IN_BLACK
    Level 14  
    Muszę Cię zmartwić ale te wersje też miały dodatkową szufladkę w kolorze bordowym i bez niej ekspres nie ruszy. Czarny pojemnik na tabletki u gry ma zapewne otwór?
    ameno25
    Level 14  
    Witam
    Za bardzo nie rozumiem jak moja seria mogła mieć szufladę skoro jej nie mam ? może inne modele z tej serii miały szuflady mój nie ma tej szuflady , wersji EA82.. jest kilka modeli
    Tak od góry jest otwór na tabletki , z lejkiem który nakierowuje tabletkę .
    ameno25
    Level 14  
    Witam ponownie
    Problem z ekspresem został rozwiązany
    Mój model to EA8298 nie posiada on tacki na kawę na skutek tego oprogramowanie również zostało zmienione tak aby expres nie widział obwodu tacki i nie prosił o jej włożenie ( czyli tak na prawdę tacka załączała przełącznik )
    Jak pisałem wyżej zrobiłem restet do ustawien fabrycznych na skutek czego oprogramowanie wróciło do wersji z tacką , problem rozwiązałem dzięki użytkownikowi "bolek191968" , który bezinteresownie podzielił się swoją wiedzą oraz wysłał mi części zamienne tak abym mógł fizycznie zainstalować tackę ( trzeba było wymienić biały plastik z lejkiem ten co jest na kociołku , wiązkę przewodów do wyłącznika tacki , pojemnik na fusy , tacka )
    Chciałbym bardzo podziękować użytkownikowi "bolek191968 " za poświęcony czas , oraz wysłanie części całkowicie na swój koszt !!!! Dzieki jego pomocy pisząc ten post popijam kawę z KRUPS hybrydy :)
    fcraptor89
    Level 1  
    Cześć, a jak się robi reset do ustawień fabrycznych?
    ftb
    Level 35  
    Witam ja miałem taki sam problem i rozwiązałem go inaczej...tzn oprogramowania nie ,,cofnąłem,, bo nie wiem jak ale działa bez tacki. Jęśli kogoś to interesuje to podam moje rozwiązanie...ftb
    ameno25
    Level 14  
    Też poradziłem sobie bez tacki , znajdując obwód tacki na płytce i zwarłem , niestety expres co jakiś czas prosi o czyszczenie tacki i trzeba obwód rozewrzeć .
    Ogólnie express jak na razie działa idealnie
    Podaj rozwiązanie bo jestem ciekawy
    ftb
    Level 35  
    Właśnie ostatnio trafiłem na identyczny przypadek..załozyłem nawet post:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3776934.html
    Nie serwisuję expresów tylko naprawiam sporadycznie znajomym więc jak trafił do mnie model bez tacki nie wiedziałem czy brakuje jej ,potem ze musi być innego kształtu aż w końcu zapytałem na forum.Ciekawe że nikt nie odpowiedział..może nie opisałem zrozumiale aż w końcu sprawdziłem to w pracującym expresie.
    Ja dołożyłem dodatkowy mikro włącznik równolegle do wykrywającego obecność pojemnika na fusy.Jest tam miejsce (chyba po starszych rozwiązaniach) i oczywiście podłączyłem go tam gdzie normalnie jest podłączony w modelach z tacką.Zamocowałem go jednak tak by nie włączał się dokładnie w tym samym momencie co ten obok(od pojemnika na ciasteczka) lecz ciut wcześniej.To nie przeszkadza w funkcjonowaniu całości bo jak włoży się pojemnik to i tak obydwa zadziałają. Po co ?...bo jak będzie potrzeba wejść w menu serwisowe to wystarczy przy wyjętym pojemniku ręcznie nacisnąć z wyczuciem by zadziałał tylko ten od tacki . Narazie to sie sprawdza ale czy nie pojawi sie jakaś nie przewidziana sytuacja to zobaczymy....ftb
    ameno25
    Level 14  
    No to zrobiłeś dokładnie to samo co Ja na samym początku tylko ja wyprowadziłem sobie dwa cieniutkie druciki :) , ale jak jeden z forumowiczów wysłał mi częsci to zmieniłem na wersje z tacką , i uważam ze jest lepsza bo jednak reszki kawy trafiają na tackę a nie do ociekacza czy dno expresu
    ftb
    Level 35  
    W końcu tak zaprojektował to producent że bez tacki powinno działać. No i działa ale być może masz trochę racji że z tacka jest ...powiedzmy czyściej w bojlerze. Na razie właściciel zadowolony i twierdzi że bez tacki wygodniej.
    A swoja drogą to twardy reset do wartości fabrycznych nie powinien kasować trybu pracy bez tacki. Może jest jakiś sposób na uaktywnienie jego...ftb
    ameno25
    Level 14  
    Producent pozbył sie tacki i dodatkowego przełacznika , pewnie księgowy to projektował . Ja zamontowałem tackę i jak dla mnie czy ona jest czy jej nie ma nie robi to zadnej różnicy , a na pewno w ociekaczu mam teraz czystą wodę
    ftb
    Level 35  
    Szczerze to nie wiem czy lepiej jest z tacką czy bez ale skoro sam używasz i tak twierdzisz to należy przyjąć ze tak jest. Z drugiej str by tak zrobić jak Ty trzeba kupić:
    Pojemnik na fusy pasujący do tacki ..ok 40zł
    Tacka ...ok 29zł
    Prowadnica zaparzacza (lejek)....ok 40zł
    mikro włącznik ..nie liczymy bo potrzebny w obu rozwiązaniach
    i wychodzi że wkładasz min 110 zł ..nie licząc kosztów dostawy.

No i niech każdy oceni co mu lepiej pasuje.Tak czy inaczej problem jest do rozwiązania choć nadal twierdzę iz najlepszym rozwiązaniem było by ustawienie trybu pracy bez tacki...no ale jak..oto jest pytanie....ftb