Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG prezentuje LG8111 - SoC i płytkę rozwojową do przetwarzania Edge AI

ghost666 27 Dec 2020 15:42 357 0
 • LG prezentuje LG8111 - SoC i płytkę rozwojową do przetwarzania Edge AI
  Firma LG Electronics zaprojektowała SoC LG8111 AI do realizacji algorytmów inferencji na urządzeniu i wprowadziła do sprzedaży płytkę referencyjną Eris, opartą na tym procesorze. Chip obsługuje przetwarzanie sprzętowe w funkcjach sztucznej inteligencji, audio, video itp. Płytka rozwojowa LG8111 jest zdolna do implementacji sieci neuronowych dla specyficznych algorytmów uczenia głębokiego dzięki zintegrowanemu "procesorowi AI specyficznemu dla LG". Ponadto niski pobór mocy i niska latencja chipa zwiększają jego zdolność samouczenia się. Dzięki temu produkty z chipem LG8111 mogą zaimplementować kompletny tor AI w urządzeniu.

  Komponenty i cechy SoC LG8111 AI

  * Silnik LG Neural - akcelerator AI o rozbudowanej architekturze do wnioskowania na urządzeniu z obsługą TensorFlow, TensorFlow Lite i Caffe.
  * Procesor wyposażony w cztery rdzenie ARM Cortex-A53 o taktowaniu 1,0 GHz, z pamięcią podręczną L1 o rozmiarze 32 KB i pamięcią podręczną L2 o wielkości 1 MB. i rozszerzeniami i NEON, FPU i Cryptography.
  * Silnik kamery z podwójnym potokiem ISP z interfejsem równoległym z ulepszoną funkcją wstępnego przetwarzania HDR. Umożliwia to korekcję zniekształceń obiektywu i redukcję szumów podczas robienia zdjęć.
  * Akcelerator wizyjny na płycie, dedykowany do cyfrowego przetwarzania sygnału. Umożliwia to wyodrębnianie cech i przekształcenie obrazu.
  * Koder wideo i silnik głosu obsługują odpowiednio kodowanie wideo Full HD H.264 i zawsze włączone rozpoznawanie głosu.

  Najważniejsze cechy rozwiązania LG LG8111 AI

  Sztuczna inteligencja „On-Device” uniezależnia chip od konieczności posiadania zawsze włączonej łączności sieciowej, co jest głównym wyzwaniem w systemach AI. Chip obsługuje AWS IoT Greengrass, który zapewnia środowisko, w którym dane są przetwarzane lokalnie, gdy są generowane przez urządzenie.

  Integracja płyty z AWS IoT Greengrass pozwala na łatwiejsze wdrażanie różnorodnych rozwiązań. Oprócz wspomnianej powyżej sztucznej inteligencji na urządzeniu, płytka rozwojowa LG8111 może zapewnić lepsze gromadzenie i analizę danych z czujników i zwiększyć wydajność wnioskowania. Na płycie znajduje się wiele rozwiązań dotyczących poszczególnych komponentów, których opis można znaleźć na oficjalnej stronie produktu.

  LG prezentuje LG8111 - SoC i płytkę rozwojową do przetwarzania Edge AI


  Specyfikacje płytki rozwojowej LG LG8111 AI

  Płytka rozwojowa LG8111 AI obsługuje system Ubuntu 18.04. Wykorzystuje zintegrowaną platformę Wi-Fi do łączności sieciowej, która działa tylko z częstotliwością 2,4 GHz.

  * Architektura sprzętu: ARM
  * System operacyjny: Linux (inne), Ubuntu
  * Język programowania: C/C++
  * Interfejsy I/O: kamera, GPIO, I²C, MIPI, PWM, SD, UART, USB
  * Sieć: tylko Wi-Fi 2,4 GHz
  * Bezpieczeństwo: szyfrowanie sprzętowe, bezpieczny rozruch, TEE
  * Przechowywanie danych: pamieć eMMC
  * Zakres temperatur pracy: przemysłowy (od -40°C do 85°C)
  * Zasilanie: bateria

  Podsumowanie

  Płytka rozwojowa LM8111 AI zapewnia funkcje „On-Device AI” ze względu na możliwość zlokalizowanego przetwarzania danych generowanych przez urządzenie. Niska pobierana moc i mała latencja płyty powinny uczynić ją jeszcze bardziej popularną. Integracja z AWS IoT Greengrass sprawia, że ​​jest ona dynamiczna przy wdrażaniu różnych aplikacji i rozwiązań. LG Neural Engine sprawia, że ​​ta płytka jest idealnym "rozwiązaniem SoC AI o niskim poborze mocy".

  "Płytka referencyjna Eris dla LG8111 zapewnia opłacalną platformę rozwoju urządzeń do uczenia maszynowego do zastosowań takich jak klasyfikacja/rozpoznawanie obrazu, rozpoznawanie mowy, inteligencja sterowania i nie tylko" zachwalają system przedstawiciele Amazona.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2020/12/27/lg-lg8111-ai-soc-and-development-board/

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10183 posts with rating 8453, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • CSICSI