Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Custom Pendrive - Windows 10, wybieranie programów

OPservator 28 Dec 2020 12:37 888 11
 • #1
  OPservator
  Level 35  
  Chciałbym zrobić sobie coś w stylu ultimate instalatora - mam normalnie instalator Windows 10 i mogę wybrać określone, wcześniej zaimplementowane programy, czy chcę i które chcę - da rade to zrobić?

  Trochę mnie męczy ręczne instalowanie z folderu z instalkami, wolałbym to trochę... zautomatyzować.
 • #3
  kindlar
  Level 41  
  Ja tylko ninite używam dla nowych instalacji. Nie dawaj tylko irfan bo się zatrzymuje na tym programie.
 • #4
  OPservator
  Level 35  
  Wolałbym jednak wersję z bootowaniem, kiedyś coś podobnego jak to co opisałem mieściło się na płycie DVD, wybierało się co doinstalować z konkretnego folderu na płycie i instalował to razem z windowsem (wtedy XP).

  Dodano po 8 [minuty]:

  Jakby to zarysować...

  Podczas instalacji, czy po instalacji, obojętnie, systemu Windows 10 w wersji Home/Pro chciałbym mieć okno z checkboxami co chcę zainstalować z aplikacji, które wcześniej zaimplementowałem na pendrive, powiedzmy:
  - firefox
  - 7z
  - adobe reader
  - libre office
  - office 2019 H&B
  - malwarebytes

  I chciałbym sobie wybrać, bo przecież nie każdy klient kupuje office 2019, a to któryś kupuje innego antywirusa jak malwarebytes, albo to ktoś nie lubi się z firefoxem i chce chrome czy też operę.
  Sprowadza się to tylko do tego, żebym nie musiał bawić się instalkami, a zaznaczył co chcę podczas/zaraz po instalacji i bez problemu pójść zrobić kawkę i mieć z głowy, zaktualizować "windę" i następny :P
 • #5
  OPservator
  Level 35  
  To co, ma ktoś jakiś pomysł? Wertowałem internet, ale nie mogę nic takiego znaleźć, najbliżej jest chyba WinReductor czy jakoś tak
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  OPservator
  Level 35  
  komputerowiec79 wrote:
  ninite.com sobie zobacz.

  Nie wprowadziłeś nic nowego do tematu, chłopaki wyżej wspomnieli o tym, a ja zaznaczyłem, że wolałbym coś bardziej zintegrowanego z instalacją Windowsa.
 • #8
  User removed account
  Level 1  
 • #9
  OPservator
  Level 35  
  Zależy mi na tym, żeby wszystkie instalatory były już zintegrowane z pendrive, co bym nie musiał mieć sieci do instalacji wszystkiego po kolei - wkładasz pena, odpalasz Windowsa, zaznaczasz które programy chcesz, pakujesz kompa i do klienta.
  Aktualizacje samego W10 i tak mnie nie dotyczą, bo codziennie pendrive jest aktualizowany o 8:00.

  Dodano po 2 [minuty]:

  NTLite już bliżej, ale nadal nie mam wyboru "odhaczyć", że nie chcę np LibreOffice na tym jednym jedynym komputerze, a MSOffice. Zależy mi na elastyczności.
 • #12
  mlukaszr
  Level 3  
  Poczytaj o sysprep i usuwaniu limitacji tego obrazu, po przygotowaniu gotowego obrazu capturujesz go gimagexem i masz gotowy nośnik do preinstalacji.