Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana "zwrotnicy" głośników komputerowych Encore

Darck 16 Paź 2005 21:48 948 2
  • #1 16 Paź 2005 21:48
    Darck
    Poziom 11  

W artykule chip "Lepiej niż stereo" napisano, że można poprawić brzmienie tanich głośników komputerowych wymieniając w nich tanie kondensatory na kondensatory bipolarne i cewke. Jak wyliczyć ich parametry? W artykule napisano, że są do tego specjalne programy. Posiadam identyczne głośniki jak w artykule. Ze zdjęcia odczytałem, że zastosowano kondensator bipolarny 4,7mikro farada 100v, niestety nie potrafie na podstawie zdjęcia ocenić jaką uzyto cewke. Może ktoś z forumowiczów potrafi powiedzieć, podać linki, lub wytłumaćzyć jak obliczyć jaką użyć cewke?

Link do artykułu: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/articlear_102868.html
    Link do zdjęcia głośnika z zamontowanymi kondensatorem i cewko:
    zbliżenie:

0 2
  • #2 16 Paź 2005 22:01
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

Zamiana kondensatorów i cewek niewiele zmieni. Co najwyżej brzmienie z syfiastego na dziadowskie. Kolumna ma za małą objętość, a głośnik niskotonowy zbyt małą powierznię membrany, żeby odtwarzać poprawnie basy, nie mówiąc już o mocy tego ustrojstwa. Przykro mi, ale jak to mówią "z g..... brzmienia nie ukręcisz".

0
  • #3 19 Paź 2005 20:13
    Darck
    Poziom 11  

thereminator napisał:
    Zamiana kondensatorów i cewek niewiele zmieni. Co najwyżej brzmienie z syfiastego na dziadowskie. Kolumna ma za małą objętość, a głośnik niskotonowy zbyt małą powierznię membrany, żeby odtwarzać poprawnie basy, nie mówiąc już o mocy tego ustrojstwa. Przykro mi, ale jak to mówią "z g..... brzmienia nie ukręcisz".

W najblizszym czasie nie bedze mnie stac na wymiane glosnikow, wiec wolalbym miec chociaz troche lepsze, jak sam piszesz. Zdaje sobie tez sprawe, ze do idealu wiele im brakuje. Wiec moze ktos powie choc gdzie szukac programow, opisow jak wyliczyc jaka cewka potrzebna?

0