Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] DeLonghi ECAM 22.320.SB S11 - Zamiast kawy z dozownika woda leci do tacki

Antonio102 28 Dec 2020 23:38 1185 7
    Antonio102
    Level 3  
    Po włączeniu ekspres załącza płukanie, ale woda zamiast z dozownika kawy leci do tacki na skropliny. Po puszczeniu gorącej wody z dyszy do spieniania mleka, a następnie ręcznym włączeniu płukania, woda leci z dozownika kawy i po takiej procedurze ekspres robił kawę. Teraz już to nie pomaga i coraz częściej zmieloną suchą kawę wysypuje do pojemnika na fusy, a woda leci do tacki na skropliny. Proszę o pomoc, co może być przyczyną. Nadmieniam, że ekspres jest regularnie czyszczony i odkamieniany.
    Antonio102
    Level 3  
    Dzięki, a kolba zaparzacza to która to jest pozycja z załączonego schematu? Czy to chodzi może o termoblok?
  • Helpful post
    ssss
    Level 36  
    Tak zgadza sie
    Antonio102
    Level 3  
    Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
    Antonio102
    Level 3  
    Dobry wieczór, szczęśliwego Nowego Roku wszystkim Forumowiczom! A wracając do tematu, kolbę zaparzacza rozebrałem i ani śladu kamienia, ale profilaktycznie wyczyściłem, uszczelek na razie nie wymieniałem. Ekspres robi kawę po puszczeniu gorącej wody z dyszy do spieniania mleka, a następnie ręcznym włączeniu płukania. Nie chcę inwestować w wymianę części na ślepo, co dalej?
    Antonio102
    Level 3  
    Witam Forumowiczów, wymieniłem uszczelki w kolbie zaparzacza i zaparzaczu i ekspres śmiga jak nowy. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc, zamykam temat.
    Antonio102
    Level 3  
    Witam Forumowiczów, wymieniłem uszczelki w kolbie zaparzacza i zaparzaczu i ekspres śmiga jak nowy. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc, zamykam temat.