Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dwa PC przez karty sieciowe - dwie kary w 1 PC

jareks91 16 Paź 2005 22:04 1799 12
  • #1 16 Paź 2005 22:04
    jareks91
    Poziom 21  

Witam,
    Mam następujący problem. Posiadam komputer który jest podłączony do internetu przez karte sieciową. Mam kolege i chcemy podłączyć miedzy sobą dwa komputery skrosowanym kablem. CZy na jednym kompie da sie zainstalować dwie karty sieciowe żeby oczywiście jednocześnie działały? CZy dostawca internetu zorientować sie może że drugi komp łączy sie także z netem przez naszą wewnętrzną sieć? Mój dostawca netu zna mag mojej karty, czy to może coś oznacząć??

Proszę o odpowiedź
    Pozdrawiam

0 12
  • #3 16 Paź 2005 23:14
    jareks91
    Poziom 21  

cortez_ napisał:
    3xTAK

Przczytałem to co było pod linkiem , ale nie pisze tam czy dostawca netu zorientuje sie że posiadam taką małą wewnętrzną sieć zrobioną z dwóch Pctów który jeden ma dwie karty sieciowe.
    Proszę o pomoc i porade czy bedzie mu pisac że inny mac karty się łączy czy wszystko bedzie przechodzić przez mój mac kart??

dziekuje za odpowiedź
    Pozdrawiam

0
  • #4 16 Paź 2005 23:30
    Dariusch
    Poziom 18  

Oczywiście, że sie zorientuje, pozatym napisałeś w pierwszym poście, że dostawca zna Twój MAC, więc z pewnością nie dla zaspokojenia swojej wiedzy ;). Raczej dla celów praktycznych, czyli prawdopodobnie w ogóle nie uruchomisz neta po zmianie sieciówki, bo jest ona przypisana do Twojego IP (Chociaż do udostępniania zmiana jej jest niepotrzebna ). Jeżeli admin jest mądry a tak sądzę wykryje to bardzo szybko, lub w ogóle nie uruchomisz NATa na swoim kompie. Udostępnianie jest zawsze możliwe, to zabawa w kotka i myszkę, wszystko zależy od wiedzy Twojej i adminia :)

0
  • #5 17 Paź 2005 08:05
    elektronik000
    Poziom 19  

w sumie to najgroźniejszą bronią admina jest TTL pakietów, ale to się da obejść :D

0
  • #6 17 Paź 2005 12:28
    pulikow
    Poziom 20  

Ja tam nie wiem w jakich wy sieciach macie te kompy.
    Dla mnie sprawa jest krótka:

Dzownię do admina i uczciwie informuję, że chcę udostępniać net na dwa kompy (w domu korzystam nawet z trzech - nie na raz).
    Jeśli będzie coś facet marudzić to mu mogę zaproponować niech nawet ograniczy transfer lub ilość danych up/down - bo mi nie chodzi o to aby ciągnąć z dwóch kompów na maksa dane z netu, tylko o to, aby było wygodniej.

A jak będzie dalej buczeć to niech się wypcha - poszukam innego dostawcę.

A co do Twojego udostępniania to jeśli dostawca ma filtrowanie po MAC to musisz net odbierać tą sieciówką którą on zarejestrował (oczywiście możesz w drugiej sklonować MAC - ale mogą pojawić się komplikacje ze względu na dwie takie same pod względem MAC sieciówki w jednej sieci).

0
  • #7 17 Paź 2005 12:45
    trocse
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wszystko zalezy od umowy podpisywanej z operatorem w kwesti ilosci stacji i uslug na laczu itd.

0
  • #8 17 Paź 2005 15:20
    jareks91
    Poziom 21  

Sprawa jest taka , że nie podpisywałem żadnej umowy tylko tak sobie mi podciągnął taki koleś.
    Mam takie pytanie bo skoro przechodzą dane przez moją sieciówke której on spisał mac karty to jakim cudem on może sie zorientować że mam podpięty do drugiej sieciówki inny komputer??
    Proszę o konkrety i wytłumaczenie tej sprawy :)
    Myślę że drugi komp w mojej sieci jeśli bedzie chciał pobrać jakieś dane z netu to wyśle do mojego kompa a potem mój komp poprosi o te dane przez sieciówke zarejestrowaną i odeśle do kompa wewnątrz sieci. Zatem pakiety bedą podpisane MAC karty zarejestrowanym wiec jak może sie jeszcze zorientować????

0
  • #9 18 Paź 2005 10:57
    anddd
    Poziom 23  

Właściwie to masz już odpowiedź, ale napiszę też tak:
    Jest wiele metod wykrywania intruzów, np.
    Nagłówek datagramu posiada pole TTL które określa czas życia. Wówczas admin może ustawić w pakietach, które są skierowane do sieci lokalnej wartość na 1. A wiemy że pakiet przechodząc przez kolejne rutery zmniejsza wartość o 1...wniosek nasuwa się sam. Ale można to też obejść.
    Wówczas stosuje się programy, które analizują różne wartość TTL z danego maca i można namierzyć że jest ktoś inny.
    Jest wiele innych narzędzi i tak naprawdę zależy to od (jak ktoś już napisał) od wiedzy i sprytu admina.
    Podam Ci przykład: Gdy używasz jakikolwiek komunikator to w pakietach można dostrzec Twój numer. A co będzie jeśli na przyłączonym do Ciebie komputerze również używa komunikatora? Zadko się zdarza, żeby na jednym sprzęcie działały jednocześnie dwa Gadu-gadu.:). Ale i tu przecież możemy szyfrować dane i utrudnić adminu życie. Wówczas stosujemy metody polegające na wykrywaniu różnych systemów operacyjnych, przeglądarek czy poprzez serwery proxy. Sam widzisz jest tego sporo....
    Pozdrawiam.

0
  • #11 19 Paź 2005 21:15
    jareks91
    Poziom 21  

Witam,
    dziekuje za link, jest bardzo pouczający.
    Ja w swoim pająku udostępniam tylko na drugi komp i ma xpeka i juz mu przypisałem 129 , ale co pozatym?
    Są jakieś programy które jakoś ułatwiają zamaskowanie NATu??
    Pozdrawiam

0
  • #12 22 Paź 2005 17:20
    cortez_
    Poziom 26  

PROXY - chyba tylko i wyłącznie proxy, choć tez nie jestem 100% pewnien czy jest zupełnie niewykrywalne

0
  • #13 24 Paź 2005 21:59
    jareks91
    Poziom 21  

Witam,
    Zrobilem sieć pod Win98SE jednak jak zrobić taką pod XP czy Win XP ma wbudowane narzedzia?? czy też trzeba jaki sprogramik w stylu Win XP??
    Pozdrawiam

0