Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool MFWF 61283SB PL czy LG F2J5QN7S. Pierwszy zakup pralki, proszę o info.

29 Dec 2020 13:28 180 1
  • Level 1  
    Witam.

Przeprowadzamy się w nowe miejsce i w związku z tym musimy kupić pralkę.
    Do tej pory miałem to szczęście, że zawsze była jakaś na miejscu i temat mnie nie dotyczył.

Nie chciałbym szaleć, kwota około 1500zł wydaje mi się rozsądna.
    Warunkiem mojej drugiej połówki jest to, by była srebrna / szara, co znacznie zawęża pole wyboru.

Mi zależy na tym, by w miarę długo pochodziła bez większych problemów (minimum te 5 lat), a w razie kłopotów by był sens naprawiać.
    Jak na razie padło na te dwa modele które podałem w tytule.

Z tego, co widzę to różnią się przede wszystkim silnikiem. Do whirlpoola jako marki nie mam zbyt dużego zaufania, ale może starsza generacja silnika byłaby bardziej sensowana? (tańsza, łatwiejsza w naprawie itp)?
    Zakładam też, że LG powinno mieć łatwo wymienialne łożyska, no i ciszej pracuje.
    Czy się mylę? Czy warto na to patrzeć?

Będę wdzięczny, jeśli podpowiecie czy któryś z nich jest bardziej opłacalny, warto na niego postawić, lub lepiej omijać z daleka.
    Czy macie jakieś doświadczenie w kwestii awaryjności, kosztów napraw ww. modeli?
    Który powinien być trwalszy?
    Czy może to bez znaczenia?

Czekam na wasze sugestie
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 40  
    Jeśli już chcesz wybierać pomiędzy 2 producentami to odrzuć Whirlpool i pomyśl o LG i Bosch z serii WAN. W Whirlpool zapomnij o wymianie łozysk a producent LG bez problemu to umożliwia tak jak i Bosch, ale nie we wszystkich seriach pralek natomiast w serii WAN w modelach obecnych już na rynku jest taka możliwość.
    W LG spotkasz sprawdzony napęd bębna Direct Drive a w Bosch silnik trófazowy sterowany falownikiem i tu należy dbać o pralkę i nie przeładowywać jej bo wtedy sterownik ulega awariom.