Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hulajnoga elektryczna model T4 - Zwiększanie prędkości maksymalnej, prośba o pon

Luksu5Gda 29 Dec 2020 14:32 2187 13
    Luksu5Gda
    Level 3  
    Witam, od tygodnia jestem właścicielem zakupionej na aliexpress hulajnogi elektrycznej:
    US $498.00 40%OFF | 10 Cal skuter elektryczny składany skuter elektryczny dorosłych Off-opona drogowa skuter 600W silnik do skutera 45KM akumulator 48V 45 km/h Hulajnoga elektryczna model T4 - Zwiększanie prędkości maksymalnej, prośba o pon

Kupiłem ją z uwagi na prędkość maksymalną jaką deklarował producent, niestety po tym jak przyszła okazało się że z deklarowanych 45km/h przy mojej wadze udaje mi się osiągnąć najwyżej 40km/h. Apetyt rośnie proporcjonalnie do jedzenia, do dyspozycji wg. Producenta dostałem motor 600w, baterie 48v 13ah, wyswietlacz - sterownik to S866 i controller jak na zdjęciu.

Z uwagi na to że jestem zupełnym laikiem w temacie modyfikacji czy elektroniki będę mega wdzięczny za każdą podpowiedź lub poradę czy uwagę comógłbym tutaj zrobić. Hulajnoga elektryczna model T4 - Zwiększanie prędkości maksymalnej, prośba o pon Hulajnoga elektryczna model T4 - Zwiększanie prędkości maksymalnej, prośba o pon Hulajnoga elektryczna model T4 - Zwiększanie prędkości maksymalnej, prośba o pon
    trojan 12
    Level 35  
    Odpowiedź na pytanie- może nie takiego się spodziewasz. Znam paru "rajdowców" z takiego sprzętu w gipsie, napisz jak to nie będzie prawa ręka.
    Luksu5Gda
    Level 3  
    Jasne, dzięki za celną uwagę. Na szczęście jeszcze w gips się nie zapakowałem i nie planuje, sporo tutaj myślę robi to że mam wyjechane przeszło 5 tys km bezwypadkowo na takim sprzęcie a około pół melona jak nie więcej bezwypadkowej jazdy innymi pojazdami mechanicznymi, sprowadza się to do tego że codziennie myślę z wyprzedzeniem za innych uczestników ruchu, pasażerów(jestem kierowcą autobusu :D), za to co się dzieje na drodze i do okola niej, a dopiero na samym końcu jednocześnie za siebie i nie raz wyciągałem hulajnoge czy wóz z dużych tarapatów za co pewnie do tej pory odpowiada ostrożność i doświadczenie.

O co chodzi, do roboty jeżdżę codziennie kilka razy trasę 6 i więcej km, pomiędzy którymi mogę się ładować a to co potrzebuje to nieco większą prędkość maksymalną jak i przyspieszenie. Pytanie pozostaje więc jak to zrobić że sprzętem który już mam ;D
    kkknc
    Level 43  
    On nie jest zablokowana. Po prostu jesteś za ciężki. Zwiększenie osiągów tylko zwiększając napięcie. Sterownik ruszy na parkiecie 14s. to ci już trochę da. A dalej to już wymiana sterownika potem silnika. Zresztą widać że sterownik daje ponad 1000W do silnika.
    Luksu5Gda
    Level 3  
    kkknc wrote:
    On nie jest zablokowana. Po prostu jesteś za ciężki. Zwiększenie osiągów tylko zwiększając napięcie. Sterownik ruszy na parkiecie 14s. to ci już trochę da. A dalej to już wymiana sterownika potem silnika. Zresztą widać że sterownik daje ponad 1000W do silnika.

Troszkę to dla mnie zawiłe, a teoretycznie czy jest możliwość wymiany silnika na taki 1000w bez ingerencji w sterownik czy baterie? Z tego co się orientowałem chyba najkorzystniej by mi to wychodziło cenowo, zastanawiałem się tylko czy takie coś ruszy. Druga rzecz, na tym kontrolerze jest dopisek dual Mode czy to znaczy że w jakiś sposób można podłączyć drugi silnik?
    kkknc
    Level 43  
    A ci ci da większy silnik? Przecież ten już dostaje 21A. To dużo. Większy silnik dostanie tyle samo. Więc nic nie zmienisz. Co do dual mode widzę. Ale przewodów już nie. A to może oznaczać dwa obsługiwane napięcia baterii. Dwa czujniki itd. inwencja chi Chińczyka w oznaczaniu jest......Więc to może nic tak naprawdę nie oznaczać. Ty stoisz przed hulajnoga więc zobacz, albo zdjęcia kabli i wtyczek. Wyraźnie nie nocne.
    Luksu5Gda
    Level 3  
    Czyli konieczna też będzie wymiana tego kontrolera na taki dopasowany do 1000w? Muszę się przyznać że dla mnie to czarna magia silnik jest 600w i myślałem że tyle może dostać maksymalnie.
    Zaraz jak wrócę z roboty to podeślę.
    Luksu5Gda
    Level 3  
    Dobrze, a o co chodzi z tym silnikiem, jeżeli jest deklarowana wartość mocy 600w to jak to jest ze bierze jak mówisz 1000w czym różni się od powiedzmy tego silnika Hulajnoga elektryczna model T4 - Zwiększanie prędkości maksymalnej, prośba o pon . Przyznam że nie miałem pojęcia i czasu sprawdzić jak mają się do siebie te wartości, także już wyszedłem dzięki Tobie bogatszy o pewna wiedzę. ;D
    kkknc
    Level 43  
    Różnica to już chińska tajemnica. Ogólnie silnik elektryczny można przeciążyć. Dać większą ilość prądu, lub napięcia. Oczywiście w pewnych granicach. Często silnika ma tylko 200W nominalnie a o tak Chińczycy zakładają sterownik na 500W.
    Tu masz podwójny sterownik.
    Hulajnoga elektryczna model T4 - Zwiększanie prędkości maksymalnej, prośba o pon
    Luksu5Gda
    Level 3  
    Tak wygląda ten sterownik w środku oraz cały podest. Hulajnoga elektryczna model T4 - Zwiększanie prędkości maksymalnej, prośba o pon Hulajnoga elektryczna model T4 - Zwiększanie prędkości maksymalnej, prośba o pon Hulajnoga elektryczna model T4 - Zwiększanie prędkości maksymalnej, prośba o pon Hulajnoga elektryczna model T4 - Zwiększanie prędkości maksymalnej, prośba o pon

Dodam że przypomniało mi się że sterownik-wyświetlacz ogranicza prąd do silnika na 12a a przy próbie zwiększenia wartości nie uległa zmianie prędkość maksymalna, nie próbowałem na tym jeździć więc nie wiem jak z przyspieszeniem.

Wspomniałeś na początku o zmianie napięcia, co miałeś na myśli? Rozbudowanie akumulatora? Kupno nowego? Nie wiem co w tej sytuacji będzie najbardziej opłacalne. Bardzo mi zależy żeby troszkę to szybciej jechało, jeżeli jest możliwość to równie bardzo żeby przyspieszało szybciej.
    kkknc
    Level 43  
    W tych kontrolerach rzadko daje się zmienić prąd pracy. Opcja jest ale nie działa. Zwiększenie prądu da ci większe przyspieszenie. Prędkość może wzrosnąć bardzo niewiele. Zwiększenie napięcia da ci jedno i drugie. Można dobudować jedna sekcje ogniw do tej baterii.
    Luksu5Gda
    Level 3  
    Tylko czy ten sterownik to obsłuży. A wracając do mojego pomysłu z silnikiem to by nie rozwiązało nieco sytuacji gdybym zamówił powiedzmy taki silnik 1000w i wsadził go w miejsce fabrycznego? Albo może dokupił drugi 6
    600w wstawił do przodu i dołożył podobny kontroler o ile to możliwe.