Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Włącznik do lampki biurkowej LED

dariusz62 29 Dec 2020 16:46 279 4
 • #1
  dariusz62
  Level 3  
  Cześć,
  Słuchajcie, chciałem Was zapytać, czy istnieje coś takiego jak włącznik dotykowy do do żarówki LED ale uwaga, na 230V? Zrobiłem sobie lampkę biurkową, właśnie dosycha bo ją olejowałem. Lampka w stylu loftowym. Bardzo prosta, kawałek dębowej kantówki, surowej, pęknięcia zalałem żywicą, na górze na środku wywiercony wpust na oprawkę żarówki, sznur ozdobny w oplocie. Do całości zastosuję dużą ledową żarówkę z gwintem E27, tzw EDISON. No i teraz mam problem z włącznikiem. Nie chcę robić nic na kablu bo oczywiście włączniki ze ściemniaczami na kabel są. Chciałbym coś takiego właśnie wpuszczanego, wtedy ładnie bym sobie ten włącznik gdzieś z tyłu przy kablu wpuścił w drewno i byłby fajnie ukryty. Problem w tym że wszystkie takie włączniki są ale na 12/24V. Nie mogę nic znaleźć na 230V i nie wiem czy źle szukam czy po prostu takich włączników nie ma. Ewentualnie może dało by radę jakoś przerobić ten na 12/24V tak aby działał na 230V?
 • #2
  stanislaw1954
  Level 43  
  dariusz62 wrote:
  roblem w tym że wszystkie takie włączniki są ale na 12/24V. Nie mogę nic znaleźć na 230V i nie wiem czy źle szukam czy po prostu takich włączników nie ma.
  Szukaj -wyłącznik kołyskowy 230 V
 • #3
  dariusz62
  Level 3  
  Tak, kołyskowe są tylko kołyskowe nie mają opcji ściemniania na której mi zależy bo z tej lampki chcę korzystać raz użytkowo czyli potrzebuję mocniejszego światła, innym razem ozdobnie czyli światło delikatnie. O ile taką żarówkę LED na 230 można ściemniać ale wydaje mi się że każdego leda można.
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  dariusz62
  Level 3  
  Zamykam. Lampka póki co zrobiona bez włącznika.