Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naświetlacz LED 230V 100W

Strumien swiadomosci swia 04 Jan 2021 02:58 3963 43
Optex
    gumisie
    Level 43  
    Piotrek#G wrote:
    To oświeć (hehe) mnie proszę.
    Przecież sam, sobie odpowiedziałeś:
    Piotrek#G wrote:
    Przecież to jakaś parodia, a nie lampa :D :lol:
    Rozumiem dlaczego temat w Hyde Parku

Kurcze blaszka, dzięki temu "artykułowi" podsunięto mi pomysł.
    TV SONY KDL-40RD450, uszkodzona matryca oraz drobne uszkodzenie (jeden rezystor, znam jego wartość) płyty głównej, podświetlanie działa, TV reaguje na pilota.
    Matryca zdemontowana, w jej miejsce wstawię szybę odpowiednich wymiarów i będę miał zajefajny naświetlacz, podświetlacz, lub oświetlacz podwórka :D :D :D
    Klient nie chce tego odebrać a do utylizacji szkoda byłoby oddawać. :wink:

Pozdrawiam i Życzę wszystkiego najlepszego w tym Nowym Roku.
    Dużo zdrowia, mnóstwa empatii oraz wiele uśmiechu na twarzy.
  • Optex
  • Optex
    igorelectronics
    Level 11  
    A ja trzymając się tematu powiem tak:
    Nie warto bawić się w tanie chińskie oświetlenie LED sprowadzane z Aliexpress lub innych zagranicznych serwisów sprzedażowych z kilku powodów.
    Pierwszy to taki, że tego typu oświetlenie ma źle zaprojektowane filtry przeciwzakłóceniowe (o ile w ogóle je ma) co na pewno będzie miało skutki w zakłócaniu w niewielkiej odległości jakiegoś widma pasma radiowego. Przypomnę że w Polsce nie tylko podlegają ochronie UKE pasma UKF i TV, ale również całe spektrum pasma KF amatorskiego. Instalując tego typu oświetlenie nie wiesz komu w czym będziesz przeszkadzał i pomijając to że narażasz się na nieprzyjemną kontrolę ze strony UKE to uprzykrzasz komuś życie i hobby, a jest to delikatnie mówiąc nieeleganckie.
    Druga sprawa to taka, że jak już dojdzie do jakieś kontroli UKE i wcale nie musi ona być po jakimś zgłoszeniu o występowaniu lokalnych zakłóceń, rutynowe pomiary w terenie też często się zdarzają, to nie masz w zasadzie żadnej podkładki w postaci paragonu, faktury czy historii zakupu w sklepie internetowym, a to dodatkowy problem w przypadku tego typu kontroli.
    Trzeci problem to taki, że byle jakiej kiepskiej jakości oświetlenie może doprowadzić do pożaru, a wtedy straty idą w mln zł. Nie daleko mnie była właśnie taka akcja, tyle tylko że winne było nie oświetlenie, a tania chińska zamienna ładowarka do laptopa, która podczas ładowania laptopa zapaliła się i i skończyło się na niezłym pożarze.
    Reasumując to w dzisiejszych czasach nie warto inwestować w tanie oświetlenie wątpliwej jakości, firmowe porządne oświetlenie z wszelkimi certyfikatami nie jest już aż takie drogie, a jest to inwestycja na lata, w końcu takie lampy często nie zmieniamy ot tak sobie.
    NIXIE_123
    Level 33  
    Strumien swiadomosci swia wrote:
    naświetlaczy zrobionych z rozbitych lcd

Ja sprzedałem gościowi co z tego zrobił podświetlenie lady w jakimś sklepie
    gumisie
    Level 43  
    Przyszły kolejne inne diody inne czipy tak samo 80W
    I co w tym dziwnego?
    Ja jednego dnia w tym samym markecie, kupiłem dwie identyczne lampy z czujnikiem ruchu i po czasie gdy uległy uszkodzeniu, rozkręciłem obie i okazało się, że mają inne "bebech". :cry:
    User removed account
    Level 1  
    igorelectronics
    Level 11  
    Awyrdonyt wrote:
    Z całej lampy obudowa najbardziej udana, to zmieniają środki by jak najwięcej zarobić na naiwnych.

Dokładnie.
    Aż dziwie się, że jest tak wiele osób, które chcą sobie taki tani badziew zainstalować u siebie w domu. Nieco droższe produkty renomowanych firm świecą dużo mocniej przy wielokrotnie mniejszym zużyciem energii elektrycznej i ich trwałość jest nieporównywalnie większa. Złudna oszczędność na tych Chińskich ledach.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    igorelectronics wrote:
    Nieco droższe produkty renomowanych firm świecą dużo mocniej przy wielokrotnie mniejszym zużyciem energii elektrycznej i ich
    bzdura, lampoa musiała by miec większą skutecznośc co jest nie do przeskoczenia przy cenie x10 nawet
    igorelectronics
    Level 11  
    A co mam powiedziec jak nie posiadam.

To potestuj najpierw sprzęty renomowanych firm z tanią chińszczyzną i wtedy dopiero się wypowiadaj.