Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar Luna 385 E jaka moc??

16 Paź 2005 22:37 8883 18
  • Poziom 10  
    Witam,

ostatnio dostalem od cioci pralke Luna 385 E, czy ktos moze wie:

jaka moc ma pralka??

jakie jest jej napiecie znamionowe??

niestety w necie nie moge znalezc tych informacji.

z gory dziekuje za odp
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Sumarycznie ok 2kW.
    Nie kombinuj; włącz do gniazdka zabezpieczonego bezpiecznikiem 16A i powinna działać. Jeśli masz tylko bezpieczniki 10A to nie wciskaj E, będzie prała - tylko dłużej (jeśli nikt wcześniej nie założył grzałki z modelu pralki Polar PS 663).
    Misiek
  • Specjalista AGD
    Moc grzejnika 2000W/1200W
    Moc przylaczeniowa 2300W
    Napiecie/czestotliwosc 220/50Hz
    Dopuszczalne odchylenie w napieciu +10%
    Zabezpieczenie pradowe 16A

Ta moc 2300 jest wtedy gdy grzeja obie grzalki i pracuje silnik.
  • Poziom 10  
    Dzieki za odp
    Zapomnialem sie wczroraj spytac w poprzednim temacie... Sorki za ten post jakby co :D

Co oznacza przycis E w tej pralce??

z gory dzieki za odp

Moderowany przez skryn:

Posty scaliłem.

• Poziom 31  
    jest to przycisk programu energooszczędnego
    aby program energooszczędny był realizowany należy ZWOLNIĆ przycisk oznaczony "E" o ustawić pokrętło regulatora temperatury na pozycję "60"
    program energooszczędny zaleca się stosować w przypadku prania bielizny do gotowania lekko zabrudzonej
    w czasie realizacji programu energooszczędnego ładunek jest prany w niższej temperaturze 60st.C co pozwala na zaoszczędzenie energii elektrycznej ale za to wydłuża się czas trwania programu dzięki zmniejszeniu mocy grzałki co pozwala uzyskać efekt pralniczy zbliżony do prania w temperaturze 95st.C
  • Poziom 10  
    Ma moze ktos instrukcje obslugi do tej pralki? I czy moglby ktos ja udostepnic??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Cz ktos moze wie dlaczego pralka nie chce zwracac wody??

Wczoraj nastawilem pralke na gotowanie.Pobierala i zwracala wode,pozniej na plukanie i odwirowanie i tez pobierala i oddawala wode.Nastepnie wlaczylem program 3 temp 40 stopni razem z odwirowaniem i juz przestalo oddawac wode (pobiera zawsze...).Wszyskie te czynnosci wykonalem aby spr ta Lune.
    Kiedy przestala nam oddawac wode spuscilismy ja z niej... (wszystko dzialo sie wczoraj)

Dzis znowu nastawilem program 3 razem z odwirowaniem i nadal nie oddaje wody..

Czy ktos wie dlaczego pralka przestala oddawac wode??

Prosze o pomoc
  • Poziom 31  
    należy sprawdzić czystość filtra oraz drożność wszystkich węży
    jeśli będzie wszystko OK to należy sprawdzić czy pompa nie jest zablokowana jakimś obcym przedmiotem
    później należałoby sprawdzić czy do pompy dochodzi napięcie
    dopiero na końcu sprawdzić czy cewka nie jest przepalona
  • Poziom 10  
    witam. na twoim miejscu sprawdził bym dzialanie pąpki od wypompowywania wody podłaczyc ja na krutko do gniazdka i sprawdzic czy wypompuje wode raz miałem przypadek ze pompka pracowała a w odpływie znalazła sie skarpetka z prania poprostu nie było przepływu jesli okaze sie ze pompka jest sprawna i na krutko wszystko dziala to sprawdz przewody łaczeniowe z programatorem jesli one beda dobre to pozostaje tylko uszkodzenie programatora.pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Sprawdze...

I sprawdzilem droznosc przewodow, sa drozne :D

Za pampke sie nie zabieram bo boje sie ja odkrecic...

Nie wiem czy jest napiecie na pompce,ale obstawiam ze pompka sie zepsula bo jeszcze wczoraj pompka wypompowala 2 razy wode :/
  • Poziom 31  
    a tam smolisz, odkręcaj pompkę i nie czekaj ani chwili dłużej :!::!::!:
    przymocowana do podstawy pralki dwoma śrubami i oprócz tego dwa węże i trzy kable, żadnej filozofii, aby uzyskać do niej dostęp należy przechylić pralkę na lewy bok patrząc od przodu

jak wykręcisz pompkę to zakręć parę razy wiatraczkiem do chłodzenia cewki, jak nie będzie żadnych oporów to bezpośrednio do prądu i wszystko widać jak na dłoni :D :D :D
  • Poziom 10  
    Odkreclem pompke :D Dalem jej napiecie ale nic...Zadnego efektu...

Czy to znaczy ze pompka jest zla??

Czy ktos moze mi powiedziec skad moge wziec pompke do tej pralki (ewentualnie jaka pasuje)?? (na allegro nie ma)

Thx za odp
  • Poziom 13  
    Najpierw sprawdż tak jak radzi kol. PS 663,bez podawania napięcia pokrecając wentylatorem z tylu pompy czy nie wykazuje jakiś oporów przy kręceniu ww. "smigłem".W środku może coś blokować turbinkę pompy i nawt podanie napięcia nic nie da.W przypadku zablokowania po podłączeniu do 220V przynajmniej powinna zacząć brzęczeć ,jeżeli tego nie ma to coś z cewką. Zakładam że sprawdzasz to na wymontowanej pompie.[/url]
  • Poziom 10  
    Witam,
    panowie również miałem problem jak powyzej - brak wirowania i brak wylewania wody. Przyczyna prozaiczna - totalne zapchanie filtra, i węzy. Rozebrałem, wyczyściełem (rownież pompe która ma 2 m-ce) poskładałem w całość, załączam pralkę i wybija mi bezpieczniki. Co mogłem spieprzyć? Przypadkowa zamiana przewodow na pompie chyba nie ma znaczenia. Miejsca na podlaczenia masy nie ma wiec sa tylko dwa - biały i brązowy. :cry:
  • Specjalista AGD
    Jeżeli położyłeś pralkę na prawym boku resztki wody z zasobnika mogły zalać zespół wyłączników lub programator, zdejmij pokrywę górną i sprawdź.
  • Poziom 10  
    Dokładnie tak zrobiłem ze wzgledu na brak miejsca. Zaraz sprawdzę. Bardzo dziękuję za podpowiedź.