Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Altium Designer 21 - już dostępny!! Zapytaj o promocyjną cenę

magic9 01 Jan 2021 22:22 2190 41
    WPX2
    Level 18  
    Siedem lat temu jako firma odeszliśmy od Altiuma. Na początku bolało, pierwsze cztery miesiące to droga przez mękę, wiesz co chcesz zrobić, ale nie wiadomo jak to samo nazywa się w nowym sofcie np. foot print to teraz decal itd.
    Po roku okazało się, że dzięki innej organizacji nowego programu i jego bibliotek projekty powstają znacznie szybciej, a do tego jest o niebo mniej błędów w software. Czasami warto spróbować wypieków konkurencji :D
  • IGE-XAOIGE-XAO
    varaktor
    Level 9  
    WPX2 wrote:
    Siedem lat temu jako firma odeszliśmy od Altiuma. Na początku bolało, pierwsze cztery miesiące to droga przez mękę, wiesz co chcesz zrobić, ale nie wiadomo jak to samo nazywa się w nowym sofcie np. foot print to teraz decal itd.

Decal to brzmi jak coś ze stajni Simens/Mentor.. Interface z połowy lat 90-tych, ale używają tego w dużych i poważnych firmach.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    krzysiek_krm
    Level 39  
    WPX2 wrote:
    Po roku okazało się, że dzięki innej organizacji nowego programu i jego bibliotek projekty powstają znacznie szybciej, a do tego jest o niebo mniej błędów w software. Czasami warto spróbować wypieków konkurencji :D

No i wychodzi na to, że można, gdyby inni postąpili podobnie to Altium mógłby się cmoknąć w (...).
    ^ToM^
    Level 38  
    Jak będą dalej tak robić to na pewno się cmokną. To tylko kwestia tego, kiedy wyjdzie lepszy i tańszy soft u konkurencji. Niemniej jednak kiedyś to na pewno nastąpi.
    Niko72
    Level 23  
    varaktor wrote:
    Interface z połowy lat 90-tych, ale używają tego w dużych i poważnych firmach.
    Zapewne chodzi o to, aby nie wywracać programu do górny nogami. Użytkownik daną funkcję programu ma na starym miejscu i nie musi się przekopywać przez szereg funkcji programu, aby ją znaleźć.

Weźmy dla przykładu program Eagle. Do chwili przejęcia go przez firmę Autodesk zmiany w interfejsie programu też były nieznaczne.
    ^ToM^
    Level 38  
    Niko72 wrote:

Weźmy dla przykładu program Eagle. Do chwili przejęcia go przez firmę Autodesk zmiany w interfejsie programu też były nieznaczne.

Dla przykładu Eagle podaje ceny:

Altium Designer 21 - już dostępny!! Zapytaj o promocyjną cenęEAGLE.png Download (53.02 kB)
    Chivo
    Level 23  
    WPX2 wrote:

Możesz się pochwalić na co zmieniliście Altiuma?
    Obywatel LutZek
    Level 13  
    Co do CircuitStudio - używam od pół roku - program pozostawia dużo do życzenia. Natomiast światełkiem w tunelu jest komunikat z września o nadchodzącym update. Z komunikatu wynika, że panowie postawili na głębszą integrację kodu z Altiumem. Przy okazji CircuitStudio zostanie przemianowane na CircuitMaker Pro. Obecnie wersja beta jest w fazie testowania. Link poniżej:

Link

Update będzie dostępny dla osób z ważną roczną subskrypcją na aktualizacje.
    Armadon
    Level 13  
    Obywatel LutZek wrote:
    Co do CircuitStudio - używam od pół roku - program pozostawia dużo do życzenia. Natomiast światełkiem w tunelu jest komunikat z września o nadchodzącym update. Z komunikatu wynika, że panowie postawili na głębszą integrację kodu z Altiumem. Przy okazji CircuitStudio zostanie przemianowane na CircuitMaker Pro. Obecnie wersja beta jest w fazie testowania. Link poniżej:

Link

Update będzie dostępny dla osób z ważną roczną subskrypcją na aktualizacje.

Zobaczymy co z tego wyjdzie. I kiedy. Chociaż - biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzednimi aktualizacjami - nie mam raczej wysokich oczekiwań. Oby był jakiś trial bo w ciemno nie zaryzykuję.
    radiosimon
    Level 28  
    WPX2 wrote:
    Zmieniliśmy na PADSa od Mentora. Na początku szefostwo narzekało, że drogi ale teraz widzą, że to był dobry ruch.

Testowałem PADSa swojego czasu. Wg mnie pakiet był nieużywalny, konkretnie punkt wejścia był tak duży, że zrezygnowałem. Mam tu na myśli interfejs, osobne okienka na wszystko, filozofia itp. Postawiłem na Altium, nie żałuję ;) Jeśli ktoś ma np. częstą rotację pracowników to proponuję się zastanowić, bo w Altium to siadasz i pracujesz, w PADS to i po szkoleniu byłem zielony.

A jeśli chodzi o subskrypcje to poprawcie mnie ale to jest chyba opcja? Tzn. Po roku jak się nie zapłaci to nie ma aktualizacji ale program dalej działa czy przeszli na model ala Adobe??
    WPX2
    Level 18  
    Opłata za PADSa dotyczy: aktualizacji, pomocy technicznej i dostępu do bibliotek zintegrowanych z DigiKey. Bez opłaty program działa dalej z lokalnymi bibliotekami.
    Potwierdzam wejście nie jest łatwe, początkowo siedziałem po kilka godzin na telefonie i gadałem z człowiekiem od supportu. Wynika to głównie z innej filozofii pracy z programem oraz słownictwa. Rok temu jak siadłem do Altiuma (syn zainstalował w ramach projektu na studiach) zadawałem sobie pytanie czemu trzeba się tyle naklikać, aby zrobić jakiś prosty projekt?
    Przyuczenie kogoś do PADSa, kto już projektował jest dużo łatwiejsze, jeśli na miejscu jest ktoś kto może udzielić wskazówek jak się odnaleźć.

Z perspektywy czasu mogę to podsumować tak:
    Atium jest łatwy w nauce, ma ładny interfejs i można robić spore projekty, ale wymaga dużo "klikania".
    PADS ma mniejsze możliwości graficzne jeśli chodzi o schematy, układ menu jest stabilny. Cały proces projektowania jest zorientowany na pracę z fizycznym komponentem, projekty powstają o 40-50% szybciej i nie chodzi tu o jakiś wspaniały autorouter. Po prostu program jest inaczej zorganizowany.