Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujnik radarowy mmWave z rdzeniem ARM Cortex-R4F do śledzenia i klasyfikacji

ghost666 30 Dec 2020 11:41 597 0
 • Czujnik radarowy mmWave z rdzeniem ARM Cortex-R4F do śledzenia i klasyfikacji
  Czujnik radarowy z 1 calowym sensorem mmWave RS-6843AOPUA, zaprezentowany przez D3 Engineering, to miniaturowe urządzenie radarowe, które umożliwia łatwą integrację algorytmów radarowych do zastosowań przemysłowych. Czujnik radarowy RS-6843AOPUA jest urządzeniem pracującym przy 60 GHz, zgodnym z AECQ-100, które integruje w sobie procesor DSP Texas Instruments C674x dla realizacji algorytmów i mikrokontroler ARM Cortex-R4F do podejmowania decyzji i łączenia danych. Posiada również akcelerator systemów radarowych i zestaw wbudowanych w system anten. Czujnik radarowy RS-6843AOPUA wbudowany jest w 1-calową, metalową obudowę rozpraszającą ciepło, która posiada zaczepy montażowe i interfejs USB-Serial. Interfejs ten może służyć do testowania i analizy działania czujnika radarowego.

  Funkcje i zastosowania czujnika radarowego

  „Fron-end RF integruje w sobie PLL, trzy nadajniki, cztery odbiorniki i przetwornik analogowo-cyfrowy. Umożliwia to czujnikowi pokrycie do 4 GHz przy mocy transmisji 12 dBm i charakterystyce szumów lepszej niż 15 dB”. Czujnik radarowy RS-6843AOPUA może być używany jako czujnik uzupełniający w systemach monitorowania kierowcy. Czujnik radarowy może być również używany jako część systemów śledzenia i klasyfikacji obiektów, które działają na algorytmie SVM (Support Vector Machine). Czujnik ten może być również używany w przemysłowych systemach pojazdów, robotyce, maszynach autonomicznych i przetwarzaniu czujników krawędzi.

  Dwie wersje czujnika radarowego:

  * RS-6843AOPA: Zawiera 12-pinowe złącze 0,05 ”z interfejsami, takimi jak JTAG, GPIO, I²C, SPI i UART do podłączenia do opcjonalnych modułów lub procesorów hosta. Zapewnia to dodatkowe funkcje.
  * RS-6843AOPUA: Zawiera złącze USB-C jako główny interfejs, który może również służyć jako źródło zasilania. Jeden szeregowy UART jest używany dla konsoli, a drugi do przetworzonych wyjść radarowych.

  Czujnik radarowy mmWave z rdzeniem ARM Cortex-R4F do śledzenia i klasyfikacji


  AOP USB Personality Board jest obsługiwane tylko dla wersji „U”. Zawiera przełącznik wyboru poziomu mocy, który pobiera zewnętrzne zasilanie przez 2-pinowe złącze Molex Picoblade. Złącze USB może również zapewnić zasilanie 5V. Złącze to jest ponadto podłączone do konwertera USB-port szeregowy, co zapewnia port UART do transmisji i odbioru danych.

  AOP posiada UART, a SPI jest podłaczony bezpośrednio do modułu anteny-w-pakiecie, do której również podłączony jest oscylator 400 MHz. Moduł posiada również pamięć Flash QSPI o pojemności 16 MB

  Oczekuje się, że czujnik radarowy DesignCore RS-6843AOPU mmWave zostanie wprowadzony do sprzedaży w 2021 roku. W przypadku przedsprzedaży należy wysłać e-mail na adres sales(malpa)d3engineering.com. Więcej informacji można znaleźć w oficjalnej karcie katalogowej produktu.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2020/12/28/tiny-mmwave-radar-sensor-embeds-cortex-r4f-core-for-object-tracking-classification/

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10183 posts with rating 8453, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer ControlsComputer Controls