Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie słuchawki kupić do 120zł

UnleashTheBeast 31 Dec 2020 16:14 276 8
    UnleashTheBeast
    Level 3  
    (Nie wiem czy dobre forum wybrałem)
    Potrzebuje pomocy przy wyborze słuchawek, maksymalnie mogę wydać 120zł.

Myślałem nad Genesis Neon 360 albo Fantech hg23. Które z nich wybrać? Chyba że znacie jakieś lepsze do 120zł.
    MOSFET - Serwis
    Level 33  
    Dużo zależy od tego czego oczekujesz. Inne wybierzesz jeżeli szukasz basu, a inne jeżeli zależy ci na dźwięku przestrzennym. W tej cenie cudów się nie spodziewaj. Najlepiej by było jakbyś poszedł do sklepu i na jakichś samplach miał możliwość porównania. Nikt w końcu nie zna tak dobrze twoich potrzeb jak ty sam/a. Osobiście korzystam z pewnych dosyć dobrze znanych słuchawek zachodniego producenta i sobie chwale. Jak za 80 złociszy to są bardzo dobre słuchawki z dużymi membranami i dosyć porządnie wykonane.
    UnleashTheBeast
    Level 3  
    Hmm w sumie miałem już Genesis Neon 360 ale zepsuły mi się po roku użytkowania, kupiłem sobie razer kraken pro 2015 ale nie podobają mi się, wolę jakieś słuchawki podobne do Genesis Neon 360 czyli np te Fantech hg23, no i właśnie dlatego się zastanawiam czy brać te czy te a może są jakieś lepsze w tej cenie :/ W sumie interesuje mnie to żeby były one wytrzymałe i kabel żeby się nie plątał za bardzo [/center]
    UnleashTheBeast
    Level 3  
    Słuchawek używam przeważnie do grania,(zazwyczaj gry singleplayer) ale często też słucham muzyki na yt,spotify. Co masz na myśli po przez źródło sygnału?

sunrise84 wrote:
    Jakieś wymagania co do dźwięku ?

Nie
    sunrise84
    Level 42  
    To w miarę z "analitycznym" odzwierciedleniem muzyki :

ISK HP2011

(W ramach swojej sygnatury brzmieniowej większy nacisk kładziony jest na sopran, dzięki czemu słuchawki są w stanie zwrócić niezłą scenę i sporo detali, mimo zamkniętej konstrukcji. Trochę nosowa barwa i całkiem dokładny bas nastawiony na swój średni podzakres nie przeszkadzają i nie przytłaczają, dzięki czemu HP2011 są w stanie zachować dobrą czytelność w wielu sytuacjach, co może być ważne w przypadku pracy jako model dla gracza.)

Trochę większy nacisk na niższe pasmo :

Superlux HD330

( Ponieważ jest to model z większą impedancją (150 Ω / 96 dB), można powoli myśleć przy nich o wzmacniaczu słuchawkowym.)

Jeżeli wolałbyś bardziej muzycznie i więcej niskiego oraz wyższego pasma :

Encore Rockmaster OE

(Strojenie ustawiono na ciepłe i przyjemne granie z dużą dozą muzykalności i bezpieczeństwa. Zagrają większość gatunków bez najmniejszych problemów, jak również ze względu na bardzo dużą łatwość w napędzeniu (32 Ω / 107 dB) odnajdą się na każdym budżetowym sprzęcie bez konieczności użycia wzmacniacza)

Dodano po 13 [minuty]:

MOSFET - Serwis wrote:
    Jak za 80 złociszy to są bardzo dobre słuchawki

Podasz model ?

MOSFET - Serwis wrote:
    Inne wybierzesz jeżeli szukasz basu, a inne jeżeli zależy ci na dźwięku przestrzennym

A jakie polecasz ?
    UnleashTheBeast
    Level 3  
    Hmmm dobre propozycje tylko jest mały problem ponieważ jak pisałem mój budżet to 120zł, a wszystkie te słuchawki go przekraczają
    Superlux HD330- 129zł
    ISK HP2011- 149zł
    Encore RockMaster OE- 169zł

Nie mogę wydać więcej niż 120zł na słuchawki w tym miesiącu, dlatego wskazałem Genesis Neon 360 i Fantech hg23 ponieważ mieszczą się one w 120zł.
  • Helpful post
    sunrise84
    Level 42  
    UnleashTheBeast wrote:
    Superlux HD330- 129zł

No chyba te 9 zł znajdziesz w kieszeni :D:D:D

Dodano po 2 [minuty]:

Nie bierz słuchawek gaimingowych bo nie będą dobrze grały przy muzyce.

Ostatecznie już naprawdę to :

Superlux HD681 ( Ze względu na swoją wysoką bezpośredniość i lekko „uśmiechniętą” charakterystykę brzmieniową nadają się od biedy nawet na tanie słuchawki studyjne. Na uwagę zasługują też niska waga i duża wygoda użytkowania. Dostępne w wariantach B (balanced, szare) i F (flat, białe) różniących się trochę innym strojeniem. )
    UnleashTheBeast
    Level 3  
    Dobra dzięki za pomoc