Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Olejak - cały czas pada wyłącznik termiczny

dr_gxs 31 Dec 2020 20:43 393 7
    dr_gxs
    Level 9  
    Dzień dobry, może macie jakieś pomysły, co może być przyczyną uszkadzania się wyłącznika termicznego bimetalicznego w grzejniku olejowym. Już trzeci raz w przeciągu 2 miesięcy wymienić musiałem wyłącznik termiczny KSD301 NC 80C. Grzejnik jest czysty, styki oczyszczone, jak nowy. Pracuje tylko na I poziomie (nie mam potrzeby włączać maksymalnie ). Jaka może być przyczyna, że tak szybko "strzelają" te wyłączniki? Jedyną rzeczą, której nie zrobiłem, to nie nałozylem pasty termicznej ,która w oryginale była nałożona pod bimetal. Czy to może być przyczyną? Nie mam pomysłu.
  • Helpful post
    78db78
    Level 40  
    Ale uszkadza się bimetal termicznie czy jego styki się wypalają? Jak styki to zmień na podwójny i zmostkuj KSD302 NC 80C, zmień producenta może taka partia się trafiła. .
    dr_gxs
    Level 9  
    Nie,styki niepoupalane, bez nalotu, brak uszkodzeń widocznych - jak nowy,tylko przestaje działać - nie zamyka się.
    Oczywiście na pewno spróbuję wymienić na inny, z innej partii. A co miałoby dać mostkowanie?
  • Helpful post
    kkknc
    Level 43  
    Dwie przyczyny. Pracuje a nie powinien, bo to jest zabezpieczenie a nie element pracy. Lub nie dobrany prawidłowo prąd pracy. Ale raczej to pierwsze.
  • Helpful post
    arekb81
    Level 27  
    Termostat do wymiany. Sprawdzić jeszcze, czy grzałka nie ma przebicia do masy.
    dr_gxs
    Level 9  
    kkknc wrote:
    ... Pracuje a nie powinien, bo to jest zabezpieczenie a nie element pracy. Lub nie dobrany prawidłowo prąd pracy..

Ne zrozumiałem, o co chodzi z tą pracą.
    Jeżeli chodzi o dobór - wyłącznik został wymieniony na identyczny, więc chyba ta przyczyna odpada

Dodano po 3 [minuty]:

arekb81
    Nie ma przebicia.
    Wyjaśnij mi proszę wpływ termostatu na bimetal.
  • Helpful post
    kkknc
    Level 43  
    To co wyżej kolega napisał.
    Do regulacji temperatury jest termostat. To jest zabezpieczenie na wypadek przegrzania. Jak termostat nie zadziała to ten element rozłącza zasilanie. Nie jest przystosowany do ciągłej pracy. Ma określoną i to dość niska ilość cykli pracy.
    dr_gxs
    Level 9  
    OK. Dziękuję Wam bardzo serdecznie. Uważam, że problem rozwiązany. Wymienię termostat.