Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta indukcyjna polar - Zmiana w strukturze szkla

MocznoPomocny 01 Jan 2021 18:03 990 10
 • #1
  MocznoPomocny
  Level 5  
  Witam. Coś takiego stało się z moją płyta indukcyjna. Zasadniczo to nawet nie wiemy kiedy i od czego, na pewno nic nie upadło na płytę. Co to może być i skąd się wzięło?? Płyta indukcyjna polar - Zmiana w strukturze szkla Płyta indukcyjna polar - Zmiana w strukturze szkla
 • Helpful post
  #2
  brofran
  Level 39  
  Wygląda na to że jakaś żrąca agresywna substancja ( płyn ) wylała się na płytę i uszkodziła szkło. :cry:
 • #3
  MocznoPomocny
  Level 5  
  Ten palnik grzeje normalnie, dziury w szkle nie ma. Czy można nadal używać tego sprzętu bezpiecznie? Czy może się to np. powiększać podczas gotowania?
 • Helpful post
  #4
  damian1115
  Level 34  
  Jeżeli jest to spowodowane wylaniem się jakiejś żrącej substancji, to nie powinno się to powiększać. Ale jeżeli jest to uszkodzenie powstałe z powodu słabej jakości płyty, i zaistniałe podczas gotowania, to niestety może się to powiększać.
  MocznoPomocny wrote:
  Czy można nadal używać tego sprzętu bezpiecznie?

  Jak naj bardziej, możesz bezpiecznie używać tego sprzętu.
 • #5
  MocznoPomocny
  Level 5  
  No nic będę zwracał uwagę co z tym się dzieję.

  Najgorsze jest to że kuchenka ostatnio nie była czyszczona niczym agresywnym. Zresztą widać że jest brudna... :D

  Zastanawiam się czy mogło to powstać od wysokiej temperatury naczynia? W stylu - rozgrzana patelnia przełożona na zimny palnik.
 • Helpful post
  #6
  damian1115
  Level 34  
  MocznoPomocny wrote:
  Zastanawiam się czy mogło to powstać od wysokiej temperatury naczynia? W stylu - rozgrzana patelnia przełożona na zimny palnik.

  Wszystko jest możliwe, ale takie coś nie powinno mieć miejsca. Jeżeli producent wstawia na rynek dany produkt, to powinien tak dobrać do niego komponenty aby takie rzeczy się nie działy. Pieca nie kupuje się od tak co roku, on ma służyć niekiedy nawet całe życie, a tu masz, taka niespodzianka.
 • #7
  ADB-6
  Level 28  
  Skoro to płyta indukcyjna, to dlaczego żarzy się na pierwszej fotce?
  Mogę poprosić o typ/model urządzenia?
 • Helpful post
  #8
  pitrel
  Level 19  
  To nie jest płyta indukcyjna tylko zwykła ceramiczna, pewnie tłuszcz sie przypalił. Powinno dać się to wyczyścić. Spróbuj sodą oczyszczoną z wodą utlenioną. Zrób pastę, nałóż na plamę i po kilku minutach pocieraj miękką szmatką, albo gąbką.
 • #9
  MocznoPomocny
  Level 5  
  Dokładnie, z rozpędu napisałem że indukcja, a to płyta Ceramiczna. Modelu nigdzie nie mogę znaleźć, ta kuchenka znajduje się w wynajmowanym mieszkaniu, nie wiem ile ma lat, choć obstawiam że może mieć około 4-5. Jest to zestaw z piekarnikiem pod zabudowę.

  Właściwie położenie na niej czegoś gorącego jest jedynym co przychodzi mi do głowy. W przyszłym tygodniu planuje kupić jakieś preparaty i ja dokładnie wyczyścić. Zobaczymy co z tego wyniknie.
 • #10
  brofran
  Level 39  
  MocznoPomocny wrote:
  Zmiana w strukturze szkla
  Odnosimy sie do tej informacji , a być może jest to tylko zabrudzenie. Należy sprawdzić stan faktyczny , czyli czy coś jest na powierzchni czy też wewnątrz czyli w strukturze szkła. Wiele mylnych informacji podałeś : indukcja okazała sie nieindukcyjną , szkło okazało sie ceramiką. :D
 • #11
  Michał643
  Level 25  
  To oznaka po prostu użytkowania takich płyt. One po pewnym czasie tracą swój wygląd w wyniku przypaleń/licznych czyszczeń itd. Kuchenka jest w pełni sprawna, nie stanowi żadnego zagrożenia. Będzie działała bardzo długo, pogorszy się jedynie estetyka.
  Przy okazji pokazuję wygląd płyty używanej już 19 lat. Płyta w pełni sprawna, ale występują charakterystyczne ślady.
  Płyta indukcyjna polar - Zmiana w strukturze szkla