Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel integra 256 plus błąd timerów zawiesza centrale

wosda 02 Jan 2021 16:53 639 9
Optex
 • #1
  wosda
  Level 13  
  Witam, mam bardzo specyficzny problem z moją centralą alarmowa (satel integra 256plus) mianowicie ostatni rok pracowała bez zarzutu, jako system zabezpieczeń oraz wykonując drobne makropolecenia np. sterowanie roletami, bramami czy podlewaniem ogrodu.

  Problem zaczyna się po podłączeniu sterowania oświetlenia ogrodu, realizuje go poprzez wejście wykorzystujące czujnik zmierzchu jak i wskaźnik czuwania wszystko działa wzorowo do czasu jak do całej układanki chce dodać timer, po wpisaniu odpowiednich godzin w ustawieniach timera, w momencie jak dana godzina załącza timer to centrala uruchamia wszystkie możliwe wyjścia i nawet wrócenie starej konfiguracji (bez timera) nie dezaktywuje wyjść. Aby centrala ponownie zaczęła działać muszę pierwsze starą konfiguracje (bez timera) zapisać do płyty centrali, po czym zapisać ją również do pamięci flash i przez restarty przywrócić konfiguracje flash dopiero taki zabieg powoduje wyłączenie wyjść i przejście centrali do normalnego stanu. Dodatkowo dziś po kolejnych próbach uruchomienia timera oczywiście zakończonych niepowodzeniem (uruchamianie wszystkich wyjść i podtrzymywanie ich na stałe do czasu zmiany oprogramowania) zapomniałem wykasować czasu uruchomienia timera w zakładce timer, i choć nie był on wykorzystany do sterowania żadnym wyjściem ani wejściem jedynie po prostu nie został wykasowany czas z ustawię timera, to punkt godzina 15 tak jak był ustawiony znowu centrala odpaliła wszystkie wyjścia i dość dobrze przewietrzyła dom oraz garaż. :( Spotkał sie ktoś z takim problemem? Troszkę zaczynam sie obawiać się, co by było gdybym np. wyjechał na wakacje i w środku nocy dom sam sie otworzy... Oprogramowanie centrali najnowsze wczoraj nadpisane,
 • Optex
 • Optex
 • #3
  wosda
  Level 13  
  Tylko te, które są fizycznie wykorzystane ? rolety, sygnalizatory, przekaźniki, itp. Wyjścia ze statusem "0" niepodłączone są nadal nieaktywne, natomiast sęk w tym że chcąc się ratować, zmieniłem wyjścia, które sterują automatyką bram, furtki, drzwi oraz rolet również na typ "0 nieaktywne/niepodłączone", bo nie byłem w stanie zamknąć domu i niestety centrala nadal podtrzymywała te wyjścia, jako aktywne. Musiałem fizycznie odpiąć przewody z płyty żeby nie było podtrzymania sterowań z centrali. Dopiero przywrócenie flash przywróciło wyjścia do normalnego stanu.
 • #5
  wosda
  Level 13  
  Za pierwszym razem timer przypisałem jak wyjście bistabilne, po nocnej awarii i znalezieniu rozwiązania przywrócenia centrali do życia wykasowałem to wirtualne wyjście, natomiast nie wykasowałem ustawień timera, który miał działać od 15 do 00 i dokładnie o 15 centrala znowu ześwirowała i odpaliła wszystkie aktywne wyjścia. Po zmianie ustawień timera na fabryczne centrala działa normalnie, ale nie rozwiązuje to mojego problemu bo jednak ten timer by się przydał. :)))
 • #6
  kosmos99
  Level 38  
  Może tak godzina 00 jest problemem? Ustaw np 23
 • #7
  wosda
  Level 13  
  Też nie, ustawiłem tym razem timer 2, wł 21.30 wył 22.00, nie aktywowałem go do żadnego wyjścia, tylko zapisałem w centrali bez nadpisu flash. I o 21.30 znowu wyjścia aktywne. Przywrócenie z flash i znowu wszystko działa. Bardzo dziwi mnie fakt, że po wgraniu konfiguracji bez timera przez komputer, a nie z flash, to centrala w dalszym ciągu uruchamia wszystkie wyjścia, dopiero wgranie tej samej konfiguracji z flash rozwiązuje temat.
 • #9
  wosda
  Level 13  
  Deaktywowalem timery stosując czujnik zmierzchu na chwilę obecną system działa dobrze obiecuje ze przy najbliższej możliwej okazji podeślę konfigurację do sprawdzenia.
 • #10
  sosarek

  Level 43  
  No przydało by się spojrzeć na konfigurację tych timerów oraz wyjść.