Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuning głośników Creative

17 Paź 2005 09:39 2688 6
  • Poziom 18  
    Mam głosniki Creative 2.1 380 , pokazane tutaj: http://www.hardwax.pl/creative_inspire_21_p380_8602_c14p53.html
    Ponieważ już po zakupie widziałem takie same tylko z kolumienkami 2-drożnymi (odpowiednio droższe) i wydawało mi się że jest trochę za mało sopranów zakupiłem na giełdzie tzw. gwizdki samochodowe za całe 10PLN (oczywiście chińskie). W obudowach, z kondensatorami 4,7 uF jako zwrotnicami. Podłaczyłem równolegle i jest b. duza różnica w ilości wysokich tonów. Tak więc daje ten temat jako info dla wszystkich, kórzy mają Creative 2.1. Niestety głośniczki wysokotonowe nie dają się zamontowac w kolumienkach bez wiercenia otworów, więc trzeba odłożyć przeróbkę na okres po gwarancji. Chyba że zmontuje się prowizorycznie gwizdki u góry kolumienek, ale będzie to trochę dziwnie wyglądać:D
  • Spec od drukarek
    pracując w sklepie komputerowym i jednoczesnie serwisie to jedyną wadą było perek głośności, wystarczyło psiknąc kontaktem i było ok. no i oczywiście zużycie głośników jak dużo ktoś słuchał muzyki na maxa. osobiście mam T5900 i jestem zadowolony, chociaż mogli dać lepszy głośnik bassowy. chyba zobacze co się da zrobić z nim;)
  • Poziom 18  
    No tak, Twój zestaw jest już wyposażony w 2-drożne kolumny. No i 5.1 za niecałe 3 stówy np. tu : http://www.agito.pl/index.php?pid=9497&cid=60&p=
    Hmm, mam kartę Creative 7.1 więc może niegłupie byłoby kupić zestaw Surround, a te 2.1 zostawić w rezerwia albo na prezent dla dzieciaka jak dostanie kompa.
    Co do modyfikacji: w środek te gwizdki raczej nie wejdą, pozostaje coś takiego jak na rysunku-przyznacie chyba że dziwnie to wygląda...
  • Poziom 12  
    to wygląda strasznie dziwnie ale jednak polecam to rozwiązanie niż wiercenie w obudowie, gdyż obudowa została zaprojektowana pod te głośniki a nie jeszcze dodatkowy, konsekwencją tego może być strata jakości dzwięku a nie jego poprawa, a przy tym sposobie zawsze mozna cos jeszcze wykombinować.
  • Poziom 17  
    Witam!
    Wie ktoś może jaki tam siedzi wzmacniacz w tych 5.1?? A można by było wymienić głosniki na mocniejsze? powiedzmy o 20-30w ale bez zmiany wzmacniacza. Grało by to głosniej czy wzmacniacz by niewyrabiał??
    Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Zmiana głośników na podobne o większej mocy znamionowej nic nie da, lepiej poszukać podobnych, ale o większym SPL, dzięki temu wyciśnie się więcej ze wzmacniacza. Zresztą, nie ma co oczekiwać od takiego zestawu. Owszem: tani, ale i efektywność niska i niskie zejście, nawet producent nie podaje rzetelnych parametrów (zakres częstotliwości 40-20000Hz). Ludzie, efektywnego zejścia do 40Hz to same subwofery w takiej cenie nie mają, w dodatku z takim małym głośnikeim.
  • Poziom 18  
    fisherspoon napisał:
    to wygląda strasznie dziwnie ale jednak polecam to rozwiązanie niż wiercenie w obudowie, gdyż obudowa została zaprojektowana pod te głośniki a nie jeszcze dodatkowy, konsekwencją tego może być strata jakości dzwięku a nie jego poprawa, a przy tym sposobie zawsze mozna cos jeszcze wykombinować.

Tak więc ostatecznie kupilem te 5.1, natomiast 2.1....podłaczyłem do telewizora. I jest ekstra - nie ma co porównywac z głosnikami wbudowanymi w TV, no i baza stereo jest szersza. Polecam takie rozwiązanie . Wysokotonówek już nie dodam, gdyż do oglądania TV czy filmów ilość wysokich tonów jest dla mnie wystarczająca