Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Leon 2.0 TDI CR 170 - Kopcenie tylko na biegu ja這wym

Epcia 02 Jan 2021 19:51 870 5
    Epcia
    Level 3  
    Witam,
    Mam problem z silnikiem 2.0 TDI 170 wersja z uk豉dem common rail, mianowicie na biegu ja這wym k喚by dymu bia造/lekko szary, nie ma r騜nicy czy silnik ciep造 czy zimny, ka盥orazowo przy odpalaniu chmura dymu, gdy tylko zaczn jecha problem znika, samoch鏚 nie kopci na 瘸den kolor itp.
    Brak typowych objaw闚 upg
    EGR za郵epiony r闚nie za郵epiona zosta豉 chlodniczka spalin
    DPF zosta usuni皻y dawno temu i wszystko by這 okej wi璚 problem z nim wykluczam
    Olej od wymiany do wymiany na max(brak poboru
    Samoch鏚 ma moc i brak jakichkolwiek innych objaw闚 poza wspomnianym kopceniem.
    Leon jest po chipie na 225hp i 485Nm ma r闚nie wyprogramowany EGR a DPF zast徙iony downpipem, wcze郾iej wszystko by這 okej wi璚 nie wydaje mi si 瞠by to by這 problemem.
    Kto mo瞠 podpowiedzie czego si jeszcze chyci? Podejrzewam jeszcze uszczelniacze zaworowe ale czy to nie wi您a這by si z ubytkami oleju ?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj siza darmo
    瘸這sna udr瘯a
    Level 33  
    Wtryskiwacze.
    Epcia
    Level 3  
    瘸這sna udr瘯a wrote:
    Wtryskiwacze.

Wtryskiwacze piezo Boscha w kwietniu kupione wszystkie cztery nowe, korekcje wygl康aj okej, dym nie jest gryz帷y itp ale mo瞠 jest to jaka przyczyna, oddam do sprawdzenia i zobaczymy.
    瘸這sna udr瘯a
    Level 33  
    Nie doczyta貫m. To olej z turbiny raczej. Skoro na ciep造m jest tak samo.
    Epcia
    Level 3  
    瘸這sna udr瘯a wrote:
    Nie doczyta貫m. To olej z turbiny raczej. Skoro na ciep造m jest tak samo.

Na ciep造m kopci mnie, dzi po trasie oko這 40km postawi貫m go na ja這wym na jakie 2-3min po czym doda貫m gazu do 2500obr(wi璚ej mnie nie puszcza limiter na wolnych) i chmura dymu, za ka盥ym razem jak postoi minut dwie po czym dodam gazu to leci chmura jasnego dymu, jest to raczej bia造 wpadaj帷y w szary dym ni niebieski.
    Turbo to model KKK niby ma jai tam luz na boki ale z tego co si dowiadywa貫m ten typ tak ma, uszczelnia go pono ci郾ienie oleju i luz wtedy znika, z drugiej strony gdyby turbo puszcza這 olej to nie by這by ubytk闚?

Dodano po 4 [minuty]:

Tutaj filmik jak to wygl康a.
    Walczy貫m z tym sam i nie da貫m rady, odda貫m do 3 fachowc闚 od diesla te nie s w stanie postawi 瘸dnej diagnozy.
    瘸這sna udr瘯a
    Level 33  
    Najpierw wr鵵 do ori, bo to mo瞠 by te 幢e usuni皻y DPF.