Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Satel Integra64 + ETHM 1 plus - centrala nie gotowa

jarek333 02 Jan 2021 23:30 1431 9
Optex
 • #1
  jarek333
  Level 9  
  Witam!
  Po 18 latach eksploatacji CA-64 postanowiłem zrobić upgrade do Integra64. Na początek zmontowałem na "sucho" centralę, ETHM i INT-TSI i poustawiałem podstawowe rzeczy. Zainstalowałem DLOADX i udało mi się go połączyć. Jak już działało to postanowiłem uruchomić DLOADX na innym laptopie i tu zaczął się problem: przy próbie połączenia mam: "Centrala nie gotowa". Wróciłem do poprzedniego laptopa a tam to samo. I teraz DLOADX nie działa na żadnym. GUARDX chodzi, łączność IP jest na pewno OK problem jest z dloadx. Zobiłem reset centrali do ustawień fabrycznych wszystko ustawiłem jeszcze raz i nic. Kabel sprawdziłem - jest OK (zresztą poprzednio działał, a nawet go nie wypinałem).
  Pytanie co może być źle?
  Przy okazji odnoszę wrażenie że przez te 18 lat SATEL nie zrobił NIC żeby poprawić interfejs użytkownika. Wyświetlacz LCD z ekranem pojemnościowych za dużą kasę, a obsługa i komunikaty nadal jak na starym znakowym LCD 2x16.
 • Optex
 • Optex
 • #3
  jarek333
  Level 9  
  Sprawdziłem i przeczytałem wszystko co się w necie da znaleźć pod hasłem "centrala nie gotowa". Połączenie jest po sieci lokalnej i np. GuardX sie odpala.
  Jak klucze komunikacji są złe to wywala inny błąd. Z tego co się domyślam, to problem jest na etapie łączenia ETHM - Integra po wewnętrznym RS-ie.
  Identyfikator centrali zmieniałem - nic nie daje. Podobnie Identyfikator DLOADX - to chyba jest używane tylko przy łączeniu lokalnym.
  Generalnie logika tego wynalazku jest niezwykle pokrętna...

  Tak dla potomności:

  Problem: Zły adres IP, zły numer portu, brak łączności, ETHM nie nasłuchuje (To chyba ustawienie: Odpow modem)
  Komunikaty:
  Łączę z serwerem: 192.168.1.96:7090
  Nie uzyskano połączenia
  Rozłączono

  Problem: zły klucz
  Komunikaty:
  Łączę z serwerem: 192.168.1.96:7090
  Nawiązuje połączenie
  Błąd zgłoszenia serwera (błędny klucz?)
  Rozłączono
 • #4
  kood
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Downloading wyłączony?
 • #5
  jarek333
  Level 9  
  Wyłączony. Sprawdzałem profilaktycznie obie opcje. Na obecnym etapie nie ma różnicy. Z tego co znalazłem w necie, przy włączonym Downloadingu jest komunikat że centala zajęta (czy jakoś tak)...
 • #6
  kood
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  uruchom tryb serwisowy na centrali i spróbuj się połączyć.

  Jeśli to nie pomoże to wejdź na manipulatorze w identyfikatory i sprawdź czy się zgadzają z tymi wpisanymi w programie dloadx (zwróć szczególną uwagę na identyfikator integra).
 • #7
  jarek333
  Level 9  
  TS nie pomaga. Identyfikatory się zgadzają. Nadal jest: Centrala nie gotowa, rozłączenie.
  Za pierwszym razem jak uruchomiłem dloadx to mi się pojawił komunikat że wykryto nową centralę. Po zrobieniu resetu do ustawień fabrycznych i ponownej próbie to już się nie pojawiło. Czy można coś więcej zresetować ? Spróbuję jeszcze wyjąć baterię..
 • #8
  jarek333
  Level 9  
  Wygląda na to że winny był kabelek. Wymieniłem na nowy i wszystko ożyło. Co ciekawe oba kable (stary i nowy) mają takie same połączenia (sprawdzone miernikiem...)