Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czarna Lodówka, proszę o pomoc!

03 Jan 2021 05:54 696 18
  • Level 3  
    Witam.
    Poszukuję od pewnego czasu lodówki do swojego mieszkania, jednak wybór jest tak ogromny, że nie jestem w stanie poradzić sobie samemu.
    Poniżej wypiszę swoje wymagania i będę wdzięczny za pomoc czy ewentualne podesłanie odpowiednich modeli. Przyznam szczerze, że szczególnie LG i Samsung mi się podobają choć jestem otwarty też na inne marki.

1. Kolor czarny z zewnątrz, bez żadnych elementów w innych kolorach, zdecydowanie matowy, błyszczący mnie nie interesuje.
    2. Wysokość co najmniej 1,90 cm choć ponad 2 metrowa lodówka będzie mile widziana, szerokość to max 70 cm.
    3. Lodówka jedno-drzwiowa, drzwi otwierane na prawą stronę.
    4. Głośność poniżej 40 dB ze względu na miejsce, w którym będzie stać.
    5. Klasa energetyczna co najmniej A+.
    6. Interesuje mnie kostkarka do lodu wbudowana w lodówkę jednak bez podłączenia do wody, za to z pojemnikiem, który należy regularnie napełniać - w tym przypadku jestem otwarty na zrezygnowanie z takiej lodówki jeśli np. bardziej opłaca się dokupić oddzielnie pojemnik na kostki lodu, który w każdej chwili można napełnić i włożyć do zamrażalki.
    7. Technologia No Frost obowiązkowo.
    8. Mile widziane następujące funkcje: alarm niedomkniętych drzwi, funkcja "wakacje", funkcja szybkie zamrażanie, szuflada Fresh Zone, osobna szuflada na mięso, komora 0 stopni, system Twin Cooling, system cichego zamykania lodówki, półka na butelki, komora na warzywa i owoce.
    9. Cena około 3 tysięcy choć jeśli pojawi się np. lodówka za 4 tysiące i będzie spełniała moje oczekiwania lub w większości to jestem w stanie wydać więcej by być w pełni zadowolony.

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • User under supervision
    Piszesz lodówka jednodrzwiowa a niżej piszesz funkcja szybkiego zamrażania. Lodówka nie mrozi. Wysokość 1,90-2m z jednymi drzwiami? Nie spotkałem takich. No frost gdzie? Jakie wymiary zewnętrzne?
  • Level 3  
    Drogi Kolego,
    pisząc o lodówce do domu uznałem, że to logiczne, że znajduje się w niej na górze bądź na dole komora lub komory mrożące (tzw. zamrażalka). Każdy z nas ma taki sprzęt u siebie w domu:)
    Proszę o nazwy konkretnych modeli. Interesujące są np. te: Bosch KGN49LBEA, Samsung RB37K63632C.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.
  • Level 36  
    Ja mam samsunga z inverterem jest bardzo cicha mrozi na kość jak potrzeba wybrałem droższą serie z chif collection mam ją od ponad roku praktycznie bezobsługowa poza oczywiście włożeniem wtyczki do gniazdka i czasową dezynfekcją i czyszczeniem . Posiada bardzo wygodne funkcje typu wakacje wyłącza górną cześć lodówki ale mrozi zamrażalnik . Można ustawić alarm otwartych drzwi po po otwarciu pokazuje temperatury , zamrażarki i chłodziarki . Wszystko co potrzeba . Poza tym bardzo długo trzyma niską temperaturę w środku . Do tego ubezpieczenie na 5 lat i masz z głowy szczególnie dla tańszych modeli i wszystkich firm .
  • Level 42  
    kamyczek wrote:
    Do tego ubezpieczenie na 5 lat

Aby kolega nie potrzebował skorzystać z tego ubezpieczenia - w realu nie wygląda to tak słodko :-(
  • User under supervision
    Szatar wrote:
    Proszę o nazwy konkretnych modeli. Interesujące są np. te: Bosch KGN49LBEA, Samsung RB37K63632C.

Te modele są dwudrzwiowe. To jaka wreszcie ma być głębokości i szerokości też nie podajesz. Ale doszliśmy do tego że to nie ma być lodówka tylko lodówko - zamrażarka. Rozumiem że ma być wolnostojąca?

Dodano po 2 [minuty]:

https://www.gorenje.co.uk/products/cooling/mo...reestanding-fridge-freezers/orb153bk-l/521302
    Czarna jednodrzwiowa retro style.
  • Level 3  
    Drogi Kolego, pisząc o jedno-drzwiowej miałem na myśli, że to ma być lodówka z zamrażalką nie w stylu side by side a normalny sprzęt, jeśli jednak obszar chłodniczy i obszar mrożący bedą otwierane oddzielnie to nie jest przecież problem. Dlatego te modele, które wypisałem powyżej są odpowiednie. Mimo wszystko to tylko przykłady i naprawdę jestem w kropce. Tak jak napisałem wysokość jest nieograniczona, więc im wyższa tym lepsza. Szerokość to max. 70 cm, a głębokość to max. 78 cm, bo tyle mam miejsca od frontu do ściany (wnęka). Ponadto nadal zastanawiam się nad opcją kostkarki wbudowanej i czy w ogóle są takie opcje w sprzętach poszukiwanych przeze mnie? Czy to jest opłacalne i czy nie lepiej dokupić oddzielnie pojemnik i umieszczać go w zamrażalce? A może np. SILVERCREST® Kostkarka do lodu (to tylko przykład) jest jeszcze lepszym rozwiązaniem? Z tego co się orientowałem najlepsze firmy a dodatkowo mające dobre ceny to LG, Samsung i Bosch.

Proszę o rady, wskazówki, będę wdzięczny.
  • User under supervision
    Kostkarkę dostaniesz ale w side by side. Te firmy co wymieniłeś jak najbardziej. Potrzeba określić jak duża chłodnia i jak duży zamrażalnik. Wtedy stosunek drzwi 70:30, 60:40, 50:50. wysokość od 1900 wzwyż i można zacząć szukanie. Jest jeszcze górna półka Liebher np. Jak pijesz dużo drinków czy napojów z lodem robisz dużo szejków to może kostkarka i ma sens a może warto rozważyć zakup małego osobnego urządzenia.
  • Level 3  
    No to jest za duża, więc odpada. Nie mam tyle miejsca we wnęce by zmieścić side by side. Chłodnia na pewno co najmniej dwa razy większa od zamrażalnika. Modele LG zaczynające się na GBB mają odpowiednie rozmiary (chłodnia między 250 a 280l, z kolei zamrażalnik nieco ponad 100l), taki stosunek mi jak najbardziej odpowiada. No tak, firma, którą podałeś jest już ekskluzywna, a na ten moment nie szukam lodówki za 8,000, a za połowę tego :) Czyli polecasz dokupienie kostkarki oddzielnie za plus minus 500 zł i uważasz, że to lepsze rozwiązanie od kupienia specjalnego pojemnika na wodę, który się napełnia i umieszcza w zamrażarce kiedy potrzeba?

Będę wdzięczny za konkretne modele.

Dodano po 5 [godziny] 52 [minuty]:

Coś cicho się zrobiło w temacie, a ja cały dzień czekam na odpowiedzi. Podeślę kilka modeli lodówek, które na ten moment biorę pod uwagę. Proszę o rady która z nich jest najlepsza patrząc na moje oczekiwania, które są napisane na samej górze.

1. Lodówka HAIER A3FE742CGBJ

2. LG GBB72MCDFN

3. Bosch KGN49LBEA

4. Samsung RB37K63632C

Proszę o treściwe komentarze, w mieszkaniu mam malutką lodówkę Candy i marzę o wymianie na większy, klasowy sprzęt. A może coś innego zaproponujecie?:)

P.S. chciałem wysłać linki, ale trzeba odczekać 24h od rejestracji, a ja czasu tyle nie mam hehe
  • Level 3  
    Hal;o czy mogę liczyć na pomoc od ekspertów z forum? Podałem 4 modele i od ponad dnia nie ma ani jednej wiadomości:(
  • Level 3  
    Witam:)
    w dalszym ciągu nie uzyskałem odpowiedzi, jednak byłem wczoraj w sklepie Media Expert by obejrzeć dostępne modele i także te, które wypisałem tutaj wcześniej. Przyznam szczerze, że moim faworytem była lodówka HAIER, a jej oświetlenie czy lampa UV w środku oraz jej wymiary bardzo mi się podobały. Jednak po obejrzeniu jestem rozczarowany, bo lodówka nie jest cała czarna, a dla mnie to bardzo ważne kryterium, a do tego ma wiele chromowanych, srebrnych elementów, które ponadto są bardzo podkreślone, od razu rzucają się w oczy. Na zdjęciach nie było tego widać aż tak. Lodówka w moim mieszkaniu będzie zdecydowanie stała w miejscu reprezentatywnym, więc szukam całej w kolorze czarnym, zdecydowanie wolę powłokę matową od błyszczącej, więc np. czarne szkło mi się nie podoba. Do tego zrebrne elementy jak pisałem wcześniej są w mojej ocenie niepotrzebne, wystrój mojego mieszkania to kolor czarny w większości, z dodatkami białego, z kolei srebrnego unikałem i chciałbym lodówkę bez tego koloru. Czy mając to wszystko na uwadze i moje oczekiwania, które opisałem na początku tego tematu - czy ktoś może mi w końcu pomóc i coś doradzić??

Bardzo proszę o odpowiedzi pod tym tematem....
  • Level 39  
    Szatar wrote:
    Jednak po obejrzeniu jestem rozczarowany, bo lodówka nie jest cała czarna, a dla mnie to bardzo ważne kryterium,

+

Szatar wrote:
    Cena około 3 tysięcy choć jeśli pojawi się np. lodówka za 4 tysiące i będzie spełniała moje oczekiwania

Więc zacznij szukać pierw droższych modeli które będą spełniać WSZYSTKIE twoje warunki(a masz je dość wyśrubowane i niski budżet jakby nie patrzeć).

Miele, Lebher i inne egzotyczne marki bo ale to już nie twój budżet.

Mierz siły na zamiary.
  • User under supervision
    Skupiłbym się tu na samsung, LG, Bosch, Kiedyś reklamowali samsunga z szybą i zapalanym światłem jak się jej dotknie. Są smart z wyświetlaczem. W wyszukiwarce wpisz wymiary i kolor zobaczysz co wyskoczy. Ja tak kupowałem. Po wyborze kilku modeli sklep i tak się okazywała lipa. i drugi raz to samo.
  • Level 3  
    Fajnie, że zaczęła się dyskusja pod tematem, bo chciałbym w końcu zamówić lodówkę, a wcześniej pojechać ją obejrzeć.
    Dzięki za odpowiedzi, napisałem o 3k, jednak jeśli znalazłaby się lodówka powiedzmy za 5k, która spełniałaby moje oczekiwania to kupiłbym taką. Na razie takiej nie znalazłem, więc będę wdzięczny za pomoc w poszukiwaniach.

Będąc ostatnio w sklepie najbardziej podobały mi się Samsungi, bo z zewnątrz lakier wygląda świetnie, jest matowy, nie błyszczy, a do tego z każdej strony, a nie tylko z frontowej jak to jest w przypadku HAIER. Z kolei w środku super wygląda HAIER, a ta lampa UV czy oświetlenie LED wyglądają perfekcyjnie. Czy ktoś może mi podać konkretne modele lub przynajmniej firmy, które robią lodówki jakich szukam??
  • Level 39  
    Szatar wrote:
    Czy ktoś może mi podać konkretne modele lub przynajmniej firmy, które robią lodówki jakich szukam??

Wydaje mi się że to TY sam zadecydujesz o tym co kupisz.

Bo jesteś bardzo niezdecydowanym klientem, a to FORUM TECHNICZNE a nie babskie o kolorach i obecnie panującej modzie na zimę/wiosnę 2021.

Szatar wrote:
    Będąc ostatnio w sklepie najbardziej podobały mi się Samsungi

Więc zakup sobie taką jaka podoła Twoim oczekiwaniom.

Proponuję przenieść to do działu :

Hydepark
  • Level 3  
    Dziękuję za radę. Ja też mam taką dla Ciebie. Proponuję, żeby wypowiadały się osoby, które mogą mi pomóc, a nie takie, którym się nie chce lub nie mają wiedzy. Mam bardzo konkretne wymagania czy oczekiwania, więc nie można powiedzieć, że zgadzam się z wpisem powyżej.
    Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
  • Level 39  
    Szatar wrote:
    Mam bardzo konkretne wymagania czy oczekiwania,

Napisz do producenta Samsunga aby wyprodukował jedną sztukę lodówki tylko dla Ciebie.

Jest tyle przecież firm na rynku gdzie wystarczy przejrzeć ich ofertę na stronie internetowej gdzie zdjęcia są lepiej pokazane niż na ofertach typu mediamarkt czy rtveuroagd.

Masz wymagania ale nie każdy jest Ci w stanie sprostać bo sam napisałeś:

Szatar wrote:
    Jednak po obejrzeniu jestem rozczarowany, bo lodówka nie jest cała czarna, a dla mnie to bardzo ważne kryterium, a do tego ma wiele chromowanych, srebrnych elementów, które ponadto są bardzo podkreślone, od razu rzucają się w oczy.

Dodano po 1 [minuty]:

Dostałeś link od kolegi @bumble

I jakaś by ci tam spasowała ale jednak nie bo :

Szatar wrote:
    a nie tylko z frontowej jak to jest w przypadku HAIER. Z kolei w środku super wygląda HAIER, a ta lampa UV czy oświetlenie LED

Dodano po 1 [minuty]:

Szatar wrote:
    Proponuję, żeby wypowiadały się osoby, które mogą mi pomóc,

Ja bym to zamienił na :

"Proponuję, żeby wypowiadały się osoby, które --->>>MAJĄ<--- mi pomóc"

I mają za Ciebie podjąć decyzję o wyborze koloru .

Kolega @bumble dobrze Cię podsumował:

bumble wrote:
    Widzisz za tem że przed zakupem musisz ale to musisz udać się do sklepu i obejrzeć konkretny model.
  • Level 3  
    Nie wiem po co robisz z tego problem. Na forum wiele tematów tego typu, a Ty zachowujesz się jakbyś pierwszy raz taki widział.
    Myślisz, że ja nie przyglądałem ofert? Muszę przyznać, że jestem zaskoczony, że osoba z takim doświadczeniem dochodzi do tak absurdalnych wniosków.

Z ostatnim zdaniem się zgodzę, nie każdy jest w stanie sprostać moim wymaganiom, więc dlatego nadal szukam. Założyłem tu temat, by uzyskać odpowiedzi od ekspertów czy od osób, które również poszukują i np. mogą podzielić się swoimi wnioskami ze mną.