Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung S6 - Aplikacja Interf. sys została zatrzymana

ronnie89 03 Jan 2021 18:45 3456 6
    ronnie89
    Level 20  
    Witam.

Problem nastąpił po zmianie motywu wyglądu i po ponownym uruchomieniu telefonu (program z Google Play)

Podczas uruchomienia telefonu, po wyświetleniu loga Samsung za chwile pojawia się komunikat "Aplikacja Interf. sys została zatrzymana" mogę dać tylko "Zamknij aplikacje"

Przycisk włączania reaguje i pokazuje opcje "Wyłącz", "Uruchom ponownie" i "Tryb awaryjny". Nie da się jednak włączyć trybu awaryjnego, bo chociaż przez chwile jest napis, że trwa konfigurowanie to nic się nie dzieje.

Nie da się wejść w żaden sposób. Nie da się też nic zrobić z telefonem. Przy podpięciu do kompa też mi go nie widzi.

Mam na nim dużo ważnych rzeczy i dość mocno obawiam się przywrócenia ustawień fabrycznych.

Proszę o jakieś rady, ponieważ moja wiedza o smartfonach i systemie android jest znikoma.

Telefon Samsung Galaxy S6

Z góry dziękuję za pomoc.
    blahfff
    Level 39  
    Sprawdz tryb awaryjny, ale w inny sposob. Wylacz najpierw telefon, po czym wlacz go, ale przez caly proces uruchamia trzymaj wcisniety klawisz sciszania.
    ronnie89
    Level 20  
    Dalej to samo.
    Na dole po lewej pisze "Tryb bezpieczny". Komunikat ten sam (Aplikacja Interf. sys została zatrzymana) a po podpięciu kabla USB wykrywa telefon ale dane ukryte-jak wcześniej.

Może da rade jakoś wgrać same motywy w przez Recovery? Soft oryginalny.

Chyba tylko one blokują bo połączenia, wiadomości i powiadomienia przychodzą (słychać po dźwięku) Aparat też się uruchamia po szybkim wciśnięciu 2x środkowego klawisza

Podczas dzwonienia na telefon jest dźwięk (cały czas czarny ekran z tym komunikatem) a gdy gdzieś przycisnę to zmienia się dzwonek na fabryczny.

Pogodziłem się już ze stratą systemu zależy mi tylko abym miał dostęp do danych z telefonu na PC

---------------------------------------------------------------------------------------
    Znalazłem takie coś:

1. Wgrać custom recovery typu PhilZ Touch
    2. Zrebootować do recovery, odczekać 30 sek, załaduje się ADB, można podłączyć telefon i przez ADB usunąć blokadę, zgrać pliki lub dosłownie zrobić wszystko (ADB działa w powłoce root)

Sądzicie że zdało by to egzamin?
    blahfff
    Level 39  
    ronnie89 wrote:
    Chyba tylko one blokują bo połączenia, wiadomości i powiadomienia przychodzą (słychać po dźwięku) Aparat też się uruchamia po szybkim wciśnięciu 2x środkowego klawisza

Jak juz sie uruchomi, zakladajac ze nie masz zadnego kodu blokady - sprobuj sciagnac gorna belke, wejsc w ustawienia, potem aplikacje i wyczyscic dane aplikacji odpowiedzialnej za interefejs. Czasem sie to udaje, choc trzeba sie troche nakliknac w OK i szybko reagowac na to co pod spodem.

ronnie89 wrote:
    1. Wgrać custom recovery typu PhilZ Touch
    2. Zrebootować do recovery, odczekać 30 sek, załaduje się ADB, można podłączyć telefon i przez ADB usunąć blokadę, zgrać pliki lub dosłownie zrobić wszystko (ADB działa w powłoce root)

S6-ka nie jest jeszcze fabrycznie szyfrowana i nie ma blokady FRP wiecv technicznie tak, ale nie PhilZ (bo to juz dawno nie jest rozwijane) tylko TWRP. Nabijesz przy tym licznik Knoxa wiec wszystkie funkcje zwiazane z Knoxem przestana dzialac, nawet po wgraniu softu (bezpieczny folder itp). Blokdy oczywiscie zadnej nie usuniesz bo to nie ona jest tu problemem, ale bedziesz w stanie skopiowac dane na komputer, o ile nie zaszyfrowales wczesniej samemu telefonu.
    ronnie89
    Level 20  
    blahfff wrote:

Jak juz sie uruchomi, zakladajac ze nie masz zadnego kodu blokady - sprobuj sciagnac gorna belke, wejsc w ustawienia, potem aplikacje i wyczyscic dane aplikacji odpowiedzialnej za interefejs. Czasem sie to udaje, choc trzeba sie troche nakliknac w OK i szybko reagowac na to co pod spodem.

Oj spędziłem dużo czasu na zabawie rożnymi metodami ale to nie pomogło.

blahfff wrote:

S6-ka nie jest jeszcze fabrycznie szyfrowana i nie ma blokady FRP wiecv technicznie tak, ale nie PhilZ (bo to juz dawno nie jest rozwijane) tylko TWRP. Nabijesz przy tym licznik Knoxa wiec wszystkie funkcje zwiazane z Knoxem przestana dzialac, nawet po wgraniu softu (bezpieczny folder itp). Blokdy oczywiscie zadnej nie usuniesz bo to nie ona jest tu problemem, ale bedziesz w stanie skopiowac dane na komputer, o ile nie zaszyfrowales wczesniej samemu telefonu.

Po wgraniu TWRP dane udało się skopiować. Teraz tylko zmiana ROMu bo raczej nie można wgrać jakoś samych motywów aby podmienić te uszkodzone? byle tylko jeszcze odpalić telefon i posprawdzać czego jeszcze bym nie chciał stracić w zainstalowanych aplikacjach.

A to wszystko wydarzyło się przez pobranie substratum theme engine(darmowe) a następnie w programie wykrył mój telefon że Samsung i musiałem porać płatną  aplikacje  sungstratum ★ substratum for samsung nougat 7.x  ,teraz dopiero widzę po komentarzach że tylko nie ja miałem z tym problem. Nauczka na przyszłość-czytać komentarze przed instalowaniem :D
    blahfff
    Level 39  
    ronnie89 wrote:
    A to wszystko wydarzyło się przez pobranie substratum theme engine(darmowe) a następnie w programie wykrył mój telefon że Samsung i musiałem porać płatną aplikacje sungstratum ★ substratum for samsung nougat 7.x ,teraz dopiero widzę po komentarzach że tylko nie ja miałem z tym problem. Nauczka na przyszłość-czytać komentarze przed instalowaniem :D

Substratum wymaga roota.

ronnie89 wrote:
    Teraz tylko zmiana ROMu bo raczej nie można wgrać jakoś samych motywów aby podmienić te uszkodzone?

Mozesz sprobowac na sile usunac aplikacje z poziomu TWRP. Prawdopodobnie bedzie gdzies w /data/app/ jako projekt.substratum i kolejny projekt.sungstratum. Usun caly katalog, czy to z poziomu shella (rm -rf), czy za pomoca wbudowanego manadzera plikow w TWRP.
    ronnie89
    Level 20  
    blahfff wrote:

Mozesz sprobowac na sile usunac aplikacje z poziomu TWRP. Prawdopodobnie bedzie gdzies w /data/app/ jako projekt.substratum i kolejny projekt.sungstratum. Usun caly katalog, czy to z poziomu shella (rm -rf), czy za pomoca wbudowanego manadzera plikow w TWRP.

Skasowałem poprzez menadżera ale po Reboot>System, telefon uruchamia się jedynie do białego napisu SAMSUNG Galaxy S6 i zaczyna znikać po 5s, następnie pojawia się za 3s i tak cały czas.

Podejrzewam że to przez nie odznaczenie w Odin opcji Auto Reboot i F. Reset Time gdy wgrywałem pierwszy raz TWRP. Zgadza się?

Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

Oki nic, wgrałem nowego ROMa i wszystko działa ok. Bardzo dziękuje za pomoc blahfff :)

Pozdrawiam!