Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C5, 1/6 ehdi 2011r - Kilka błędów i auto staje...

Rebeliant-au 03 Jan 2021 22:33 2604 6
 • #1
  Rebeliant-au
  Level 9  
  Witam.

  Mam problem ze swoim autem.
  Od kilku dni walczę z problemem pojawiających się błędów. Te błędy to gearbox fault , braking system fault i engine fault. Do tego włącza się ikona SERVICE i STOP , dodatkowo wskaźnik aktualnie włączonego biegu (skrzynia automatyczna) pokazuje tylko "-" więc auto wskakuje jakby na luz i już nic nie można zrobić (ani do przodu, ani do tyłu). Byłem z tym u mechanika , próbował wyczyścić wszystkie kostki, złącza ale niestety to nie pomogło - dziś problem wrócił.

  Ma ktoś jakieś pomysły?
 • #2
  artbi881
  Level 30  
  Cześć , walcz walcz C5 ma to do siebie :) na na dodatek często są to usterki złego przewodnictwa na kostkach a program jak program wywala co mu zaprogramowali (jak urwiesz przewód od czujnika ,ten to powie Ci ze pad czujnik ) pomocny może być preparat o nazwie kontakt :) niby się uśmiecham a tak naprawdę to współczuje poszukiwań przyczyny.
 • #3
  karter
  Level 18  
  No co tu można napisać, różne mogą być przyczyny.Akumulator dobry ? Nie pojawia się często economy mode? Bo jak słaby, zapalać będzie, ale sypie błędami.Podłączyć komputer, najlepiej ktoś ogarnięty w tym autku, a nie taki co to robi wszystko, bo będziesz wymieniał i wymieniał. Możesz odłączyć aku na godzinę i sprawdzić czy się nie zresetuje, ale wątpię w to, tam jest coś więcej, żeby reset pomógł.
 • #5
  Anonymous
  Level 1  
 • #6
  ALIBABA I
  Level 30  
  Witaj kolego podejrzewam że podstawowym problemem u ciebie jest / skrzynia biegów / pozostałych błędów , modulów nie dotykaj skup się na niej to ona sypie błędami stąd masz chamulce i stop , no i tu kłaniała by się lexia , jak ona się zachowuje przy szybkich przełączeniach trybu pracy , problem morze być w canie w co raczej wątpię bo cos tam w niej działa sugeruję weż ją na pierwszy ogień
 • #7
  Anonymous
  Level 1