Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

proszę o opinie o pralkach Whirlpool (np. model AWG 875D(E))

mnble 17 Paź 2005 11:59 6531 1
  • #1 17 Paź 2005 11:59
    mnble
    Poziom 10  

Witam! Chciałbym prosić forumowiczów o opinie, odczucia na temat pralki Whirlpool AWG 875D (względnie AWG 875E). Jest to model z tego co wiem deko podstarzały, zatem zdawać by się mogło, że w miarę dobry-dopracowany, skoro producent nadal go produkuje.
    Jest to chyba jedyna wąska pralka po przystępnej cenie, w miarę szanowanego producenta,w której jest:pranie ręczne,odrębne wirowanie,i ma niedrogie części zamienne.
    Chodzi mi o:
    >>czy w modelu AWG 875E można przeprowadzić samo wirowanie (bez płukania)?
    >>ogólne wrażenia użytkowników tych modeli?
    >>co na temat awaryjności?
    >>czy bebechy wydają się solidne czy też jakieś plastiki popchane?
    >>zachowanie w trakcie wirowania-czy skacze, czy jest spokojna?
    >>czy system wyważania działa w sposób, że rozkłada równomiernie pranie (na początku wirowania), czy też w trakcie wirowania wykrywa nierównomierne rozłożenie i zmniejsza obroty lub zaprzestaje wirowania?
    >>jak z głośnością pracy? na stronie WWW Whirlpoola jest w etykiecie energetycznej: (pranie/wirowanie) 55dB/74dB natomiast w katalogu 2005/2006 (również dostepnym na tej strony WWW w postaci pdf) jest 58dB/83dB!!!

Serdeczne dzięki. Pozdro.

0 1
  • #2 30 Gru 2006 23:25
    Alski1
    Poziom 19  

Jeżeli kupowałby Pan pralkę wyprodukowaną kilka lat temu, przed połączeniem się polara i w/w firmy, proszę bardzo. Ale w chwili obecnej obudowa jest ładna, z błyszczącym znaczkiem, ale "bebechy" są firmy polar. Moja siostra miała pralkę whirlpool otwieraną od góry zakupioną w 2005 r. a w chwili obecnej urządzenie nie grzeje wody,w pewnym momencie zatrzymuje się programator i nie chce iść dalej, pobierany jest tylko wybielacz(płyn, wstępne i zasadnicze w ogóle nie tknięte). a dodatkowo są problemy polegające na zepsutym praniu wstępnym, z wysokimi obrotami itd... Długo by wymieniać. Teraz stoi w piwnicy do prania np. psich posłań. Nie polecam, bo gdy otworzyłem pralkę, można było nieźle się przerazić. BARACHŁO!!! Polecam pralki f-my General Electric(GE). Można tanio kupić np. używaną, która posłuży 10 lat, po tym czasie zepsuje się bezpiecznik i następne dziesięć lat. Pralka jest podłączana do zimnej i ciepłej wody, max. 65 stopni, ale ja piorę na "WARM", czyli mieszaninie wody gorącej i zimnej, a białe wychodzi białe. W większości modeli nie me nawet prania wstępnego, bo nikt i tak by nie używał. Program, taki normalny trwa 50, 60min., a rezultaty extra. Poza tym, reguluje Pan poziom wody, więc gdy prane są np. jedne spodnie - duża oszczędność. Wadą jest duży pobór wody, 150l (rekompensuje znikoma ilość pobieranego prądu, ~ 0,30 kW) oraz, chociaż otwierana od góry, wymiary normalnej pralki, 60 cm-trowej. Przyjemny design, małe zużycie środka piorącego, możliwość otworzenia w każdej chwili i można nawet patrzeć jak się pierze, czyli jak już czyste to na płukanie i koniec. W modelach z systemem "TurboRinsePlus" wystarcza jedno płukanie(od razu z płynem) aby pranie było perfekcyjnie wypłukane. Proszek sypiemy od razu do bębna, a płyn do agitatora. Zapraszam na stronę www.geappliances.com > washers and dryers > front and top loading washer. Tam są wszystkie informacje. Przypominam o tym, że w Polsce są dostępne tylko modele otwierane od góry. Pozdrawiam, miłego użytkowania!!!

1