Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz do 800 zł wodny bądź HEPA

maliwat69 04 Jan 2021 21:52 300 5
 • #1
  maliwat69
  Level 7  
  Witam chciałbym kupić odkurzacz do 800 góra 1000 zł tylko nie wiem czy z filtrem wodnym czy filtrem HEPA. Mieszkania nie mam dużego, niecałe 50 m2, brak zwierzaków, dodatkowo nie mam żadnego dywanu, same płytki i panele. Co byście mi polecali? Odkurzacz z filtrem wodnym chyba tańszy w eksploatacji bo nie muszę kupować tych filtrów HEPA. Myślałem nad mpm bora 2400 mod 47. Plastiki słabe ale ludzie piszą że odkurza dobrze i szybko i łatwo się go myje. Czy macie jakieś inne propozycje?
 • #3
  maliwat69
  Level 7  
  One są ponad budżet, zwłaszcza ten pierwszy 1600 zł
 • #5
  Jarzabek666
  Level 36  
  maliwat69 wrote:
  Odkurzacz z filtrem wodnym chyba tańszy w eksploatacji bo nie muszę kupować tych filtrów HEPA.


  Coś ci się pomieszało bo wodne i workowe mają filtry wodny ma HEPA workowy EPA, ten filtr to oczyszczacz powietrza. Pewnie ci chodziło o system zbierania czy "wodny" lub "workowy". Jedne i drugie mają wady i zalety, mi tam pasuje bardziej workowy mimo że "pozorne" większe koszty bo worki tak w eksploatacji mniej "per...." niż z wodnym....
 • #6
  maliwat69
  Level 7  
  Rzeczywiście coś namieszałem. Zdecydowałbym się na odkurzacz bezworkowy. Czy jeżeli odkurzacz ma założony przy kupnie filtr EPA 13 to czy mogę założyć sobie EPA 14? Bo zależałoby mi na właśnie takim filtrze. Co w taki razie polecacie z bezworkowych do 800 zł?