Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] VW bora przewody wysokiego napięcia

maverick 51225 05 Jan 2021 10:54 324 10
    maverick 51225
    Level 7  
    Witam, ma pytanie odnośnie przewodów zapłonowych w mojej borce, benzyna 2,0. Musze na dniach wymienic przewody bo jeden uległ małemu uszkodzeniu i mi telepie autem. I tutataj oje pytanko, 3bo mam obecnie załozone NGK i raczej na takie same bym wymieniał ale widzałem ze sa tansze np JANMORA, JP GROUP czy HARTA i nie wiem czy w takie cos sie bawic. CO sądzicie o tych przewodach warte zainteresowania czy olać je?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    damian1115
    Level 32  
    Na Twoim miejscu kupił bym NGK, sam w poprzednim samochodzie też tak zrobiłem, jakość dobra, marka sprawdzona, co więcej trzeba.
    Robisz to dla siebie, to nie oszczędzaj w taki sposób, ja wychodzę z założenia że: "kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje".
    maverick 51225
    Level 7  
    Tak to prawda nie ma co oszczedzac na takich sprawach w sumie różnica nie jest aż bardzo jakaś straszna ale nienwiedzialem czy do auta prawie 20sto letniego wkładać przewody za prawie 200 zł jaknkocha np za około 100 i też będą dobre. Coś że sklepu zachwalal np janmora więc stąd moje pytanie.
    A co myślicie o świecach irydowych jednoelektrodowych firmy denso. Chce na takie wymienic bo podobno są idealne do gazu
  • Helpful post
    Godzik91
    Level 11  
    maverick 51225 wrote:
    Tak to prawda nie ma co oszczedzac na takich sprawach w sumie różnica nie jest aż bardzo jakaś straszna ale nienwiedzialem czy do auta prawie 20sto letniego wkładać przewody za prawie 200 zł jaknkocha np za około 100 i też będą dobre. Coś że sklepu zachwalal np janmora więc stąd moje pytanie.
    A co myślicie o świecach irydowych jednoelektrodowych firmy denso. Chce na takie wymienic bo podobno są idealne do gazu

Wg. producenta idealne do gazu, zależy od wozu jedne je lubią drugie nie. Kilka razy już wymieniałem z takich na normalne i silnik pracował zdecydowanie lepiej. Oczywiście wymiany były z nowych na nowe a nie z wyjeżdzonych na nowe bo to wiadomo że wtedy będzie lepiej.
  • Helpful post
    damian1115
    Level 32  
    maverick 51225 wrote:
    Tak to prawda nie ma co oszczędzać na takich sprawach w sumie różnica nie jest aż bardzo jakaś straszna ale nie wiedziałem czy do auta prawie 20sto letniego wkładać przewody za prawie 200 zł

Lepiej kupić raz a dobrze, żeby potem nie wracać do tematu. Co prawda nie wiem jakiej jakości są tamte które wymieniłeś, ale po co eksperymentować, jak te są już sprawdzone.
    Starsze samochody również wymagają dopieszczenia, być może bardziej jak te nowe.
    maverick 51225
    Level 7  
    No ok to zostaje przy przewodach NGK i świece może też wymienie na te same ale czym sie różnią przewody NGK za 170zł a te za 400 zł sa takie same i dedykowane do tego samego modelu auta?
  • Helpful post
    Godzik91
    Level 11  
    maverick 51225 wrote:
    No ok to zostaje przy przewodach NGK i świece może też wymienie na te same ale czym sie różnią przewody NGK za 170zł a te za 400 zł sa takie same i dedykowane do tego samego modelu auta?

Kup najtańsze i tak albo zaraz jakaś kuna ugryzie, albo w skutek nie zawsze prawidłowego montażu się gdzieś przetrze, przecież to nie jest tak że w jakiejś fabryce siedzą goście i myślą jak by tu zrobić ch**we kable.....
  • Helpful post
    Jarzabek666
    Level 35  
    NGK i tak ostatnio spadł na jakości, a reklamacje uznaje za bezpodstawne i dopuszcza przebicia na kablach WN jako normalna rzecz....
  • Helpful post
    damian1115
    Level 32  
    Sam widzisz ile osób biorących udział w dyskusji tyle różnych opinii, po prostu zrób jak uważasz, ja tylko chciałem przedstawić Tobie mój punkt widzenia na Twoją niepewność co do wyboru.
    maverick 51225
    Level 7  
    Witam, Dzisiaj wymieniłem przewody jednak na NGK i na świece irydowe firmy denso, zobaczymy jak dlugo pochodzą i czy w ogóle się przyjmą. Suma sumarum auto chodzi o wiele ciszej i równo, nie dławi sie i ie szarpie podczas jazdy podczas przyśpieszania, tak więc mam nadzieje ze problem został zlikwidowany.
    Dzieki wszystkim za dobre rady,
    maverick 51225
    Level 7  
    Wymiana przewodów na nowe