Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Beko DIN 39330 - Nie rozpoczyna mycia i Błąd E02

VoyteQ87 05 Jan 2021 20:36 1482 1
Bosch
    VoyteQ87
    Level 2  
    Witajcie,

Na początku wyświetlił się błąd E01 (zalało pływak na dole) zmywarka została przechylona i woda została wylana. Zdjąłem dno, sprawdziłem pływak, skręciłem i ku mojemu zaskoczeniu pojawił się błąd już nie E01 tylko E02. Zakupiłem więc wąż Aquastop ( prawopodbnie zamiennik na allegro za 65zł), wymieniłem podłączylem na szybko - działa. Po zlożeniu zmywarki i przykręceniu jej w pod blatem po włączeniu błąd E02...

Zmywarka standardowo przed rozpoczęciem programu wyrzuca wodę, następnie słychać jak otwiera się zawór i woda jest pobierana, a następnie już przed samym momentem uruchomienia programu wywala błąd E02. Były momenty ze mycie potrafiło zastartować i cały program przechodził. Działo się tak jak przykładowo odsuwałem zmywarkę. Sprawdzałem przewód nigdzie nie jest zakrzywiony. Wymieniłem również czujnik przepływu wody myśląc ze to jego wina. Niestety nie pomogło. Czy ktoś ma pomysł gdzie powinienem dalej szukać? Patrzyłem również na przewody idący do programatora, a konkretnie te na zgięciu, które idą do komory zmywarki. Lekko je pociągałem sprawdzając czy któryś moze mi wyskoczy i okaże się, że jest przerwany, ale nic z tego.
  • Bosch
    VoyteQ87
    Level 2  
    Winą był uszkodzony kabelek idący od przepływomierza do programatora. Uszkodzenie nastąpiło na zgięciu pod drzwiami zmywarki.