Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki dobry multimetr stołowy kupić (do 4000PLN )?

05 Jan 2021 21:27 288 8
  • Level 10  
    Proszę o polecenie dobregu multimetru stołowego w cenie 3000 - 4000 PLN netto.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 41  
    Dobry to Keysight i Keithley.

Tanio to Rigol i Siglent.
  • Helpful post
    Level 16  
    W tym przedziale cenowym można się już rozglądać za multimetrami o rozdzielczości 6.5 cyfry, ale pytanie czy taka precyzja będzie potrzebna? Jakieś specjalne wymagania kolega posiada poza tym ,że ma być "dobry"? W tym budżecie można już trochę wymagać od sprzętu. W okolicy 3000 netto jest Rigol DM3068 oraz Siglent SDM3065X, trochę powyżej 4000 netto są Keysight 34461A oraz Keithley DMM6500 do których warto moim zdaniem dopłacić jeżeli jest taka możliwość, aczkolwiek każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto nakreślić czego kolega oczekuje od sprzętu, żeby dokonać trafnego wyboru.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 10  
    himan wrote:
    W tym przedziale cenowym można się już rozglądać za multimetrami o rozdzielczości 6.5 cyfry, ale pytanie czy taka precyzja będzie potrzebna? Jakieś specjalne wymagania kolega posiada poza tym ,że ma być "dobry"? W tym budżecie można już trochę wymagać od sprzętu. W okolicy 3000 netto jest Rigol DM3068 oraz Siglent SDM3065X, trochę powyżej 4000 netto są Keysight 34461A oraz Keithley DMM6500 do których warto moim zdaniem dopłacić jeżeli jest taka możliwość, aczkolwiek każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto nakreślić czego kolega oczekuje od sprzętu, żeby dokonać trafnego wyboru.

Możesz coś wiecej napisać o firmach Rigol, Siglent ? To jakieś nowości ?, szczerze mówiąc nigdy się z nimi nie spotkałem a przeszukując google widzę sporo sprzętu dostępnego z tych firm.
  • Level 16  
    Rigol oraz Siglent to chińskie marki, które oferują przyrządy laboratoryjne w dobrej relacji cena-jakość zyskując tym samym coraz większą popularność na rynku.
  • Level 41  
    @as.jedrek Rigol i Siglent to chińskie marki produkujące swoje produkty, jak i niższe modele czołowych
    producentów.
  • Helpful post
    Level 25  
    Też się zastanawiam nad takim zakupem od jakiegoś czasu. Nie jest to u mnie priorytet i inne rzeczy kupowałem ale wiem że w jakiejś przyszłości coś kupie.
    Z tego co ja rozważałem (6.5 cyfry) w grę wchodzi:
    Keithley DMM6500
    Keysight 34465A
    Keysight 34461A.
    Przez jakiś czas rozważając takie zakupy faworytem był 34465A ale wydaje się że DMM6500 oferuje najlepsze parametry. Dokładność DMM6500 jest wyraźnie lepsza, szczególnie 2 letnia a to chyba najważniejsze, mało kogo będzie stać na częstą kalibrację. Dopiero 34470A jest lepszy, ale cena jest 3x większa. Dodatkowo DMM6500 ma możliwość próbkowania z prędkością 1MS/s. Jedyne co mi nie odpowiada w DMM6500 to w zasadzie brak standardowych przycisków a praktycznie wyłącznie panel dotykowy. Jednak soft buttony są fajne. A i jakoś wygląd Keysighta mnie bardziej przekonuje no ale cóż przy wyborze takiego miernika wygląd jest raczej rzeczą zupełnie nie istotną.
    Myślę że warto dołożyć i kupić DMM6500

Co do Rigol i Siglent to wiem że ten 2 produkuje niższe modele oscyloskopów dla LeCroy-a, i sprzedaje je też pod własnym szyldem. Nie wiem dla kogo i co robi Rigol.
  • Level 16  
    paluszasty wrote:
    Jedyne co mi nie odpowiada w DMM6500 to w zasadzie brak standardowych przycisków a praktycznie wyłącznie panel dotykowy.

Wbrew pozorom obsługa jest całkiem niezła, panel dotykowy posiada bardzo dobrą czułość i responsywność.