Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BHI260AP - nowy inteligentny czujnik AI z wbudowanym IMU firmy Bosch Sensortec

ghost666 06 Jan 2021 12:05 426 0
 • BHI260AP - nowy inteligentny czujnik AI z wbudowanym IMU firmy Bosch Sensortec
  Inteligentny czujnik BHI260AP integruje w sobie 6-osiowy IMU, 32-bitowy programowalny mikrokontroler i różne funkcje oprogramowania. Inteligentny czujnik AI posiada wbudowane algorytmy sztucznej inteligencji z aplikacjami dla czujnika, takimi jak śledzenie jego kondycji, nawigacja inercyjna czy szacowanie orientacji. Wymiary tego czujnika to 4,1 mm x 3,6 mm x 0,83 mm.

  Cechy sprzętowe inteligentnego czujnika BHI260AP AI

  * Procesor ARC EM4 z zestawem instrukcji ARCv2 (16/32 bitowych), pracujący z częstotliwością do 3,6 MHz.
  * Rdzeń zawiera również jednostkę zmiennoprzecinkową (FPU) i moduł ochrony pamięci (MPU) z 4-kanałowym kontrolerem micro DMA.
  * CPU posiada dwa tryby pracy przy 25Hz i 50Hz przy poborze prądu odpowiednio 249 µA i 386 µA.
  * Zintegrowany czujnik zawiera 16-bitowy 3-osiowy akcelerometr i 16-bitowy 3-osiowy żyroskop.
  * Czujnik pracuje przy napięciu 1,8 V z prądem spoczynkowym na poziomie 8 µA. Pobór mocy to zaledwie 0,014 mW w trybie czuwania.
  * Samouczące się oprogramowanie AI pozwala na modyfikację algorytmów w czasie krótszym niż 30 sekund z dokładnością od 0,95 do 1,00.
  * Interfejs układu można skonfigurować jako SPI lub I²C, a dodatkowo wykorzystać 2 interfejsy główne (jeden do wyboru SPI/I²C i jeden jako tylko I²C) oraz do 12 linii GPIO.

  BHI260AP - nowy inteligentny czujnik AI z wbudowanym IMU firmy Bosch Sensortec


  Funkcje oprogramowania inteligentnego czujnika BHI260AP

  Oprogramowanie AI do śledzenia kondycji: To oprogramowanie umożliwia uczenie się na urządzeniu. Ponadto zapewnia zautomatyzowane monitorowanie różnych ruchów sprawnościowych, na przykład podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych.
  Analityka pływania: Z kolei to oprogramowanie koncentruje się na urządzeniach do noszenia na nadgarstku do generowania informacji o aktywnościach pływackich, takich jak długość, styl pływania i liczba wykonywanych ruchów. Umożliwia również wykrywanie czterech różnych stylów pływania: styl grzbietowy, motylkowy, klasyczny i dowolny.
  Zliczanie kroków pieszych i nawigacja: Oprogramowanie umożliwia oszczędzanie energii w urządzeniach do noszenia poprzez aktywację cyklicznej pracy komponentów systemu nawigacji satelitarnej. Poprawia to również dokładność pozycjonowania na zewnątrz przy obliczaniu pozycji bez udziału satelitów.
  Orientacja względna i absolutna: Pozwala na oszacowanie względnej i bezwzględnej pozycji urządzenia. Obejmuje to wykorzystanie danych wyjściowych, takich jak wektor obrotu, przyspieszenie liniowe i grawitacja.

  Funkcje AI inteligentnego czujnika BHI260AP

  Inteligentny czujnik wykrywa ruch użytkownika i rozpoznaje działania podczas treningu bez udziału użytkownika. Czujnik ten może również realizować algorytmy nienadzorowanego uczenia się, aby wykrywać nowe rodzaje treningu wykonywane przez użytkownika, poprzez grupowanie podobnych ruchów za pomocą algorytmu rozpoznawania wzorców. Dane mogą być przesyłane bezpośrednio do smartfona bez konieczności przesyłania ich przez chmurę. Minimalizuje to zużycie energii i usprawnia działanie systemu.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/01/05/bhi260ap-ai-smart-sensor-with-built-in-imu-by-bosch-sensortec/

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10183 posts with rating 8445, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • CSICSI